17:56 24/07/2025Ռոմանոս Պետրոսյանը ՀԷՑ բարձրաստիճան պաշտոնյաների կազմում փոփոխություններ է իրականացրել«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանի կողմից հաստատված համապատասխան իրավական ակտերի հիման վրա իրականացվել են մի շարք կադրային փոփոխություններ Ընկերության...
17:20 24/07/2025Հուլիսի 26-ից կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխությունՏիգրան Մեծի պողոտայի 3-րդ նրբանցքում՝ Զավարյան 1Ա հասցեին հարակից ճանապարհահատվածից դեպի Տիգրան Մեծ պողոտայի 3-րդ նրբանցք 18/1 հասցեին հարակից ճանապարհահատված ուղղությամբ երթևեկությունը կկազմակերպվի...
16:58 24/07/2025Իրանցիներին խնդրում են սահմանափակել ջրի օգտագործումը, քանի որ ջերմաստիճանը հասել է 50°C-ի, իսկ ջրամբարները սպառվել ենՀարևան Իրանի մայարաքաղաքում ջրի ճգնաժամը գնալով խորանում է։ Այս մասին գրում են միջազգային ԶԼՄ-ները։ Իրանի իշխանությունները խնդրել են բնակչությանը սահմանափակել ջրի սպառումը՝ երկրում ուժեղ շոգի և...
16:11 24/07/2025Ինչպես վարվել, երբ թռչնի ձագն ընկել է բնիցՎերջին շրջանում Շրջակա միջավայրի նախարարությունը հաճախ ստանում է զանգեր ու հարցումներ՝ կապված բնից ընկած թռչունների օգնության հետ։ Նախարարությունից շնորհակալ են հայտնում հոգատարության համար, և...
15:20 24/07/2025«Mercedes-Benz»-ը հայտնվել է Սևանա լճումՄինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ 3 քաղաքացու ավտոմեքենայից դուրս են բերել տեղի ուժերով։
15:05 24/07/2025Հրաշքով փրկվածը. Կործանված Ան-24-ի ուղևորուհի Մարինա Ավալյանը թռիչքից կարճ ժամանակ առաջ լքել է ինքնաթիռըՌուսաստանի Դաշնության Ամուրի մարզի Տինդայի քաղաքի օդանավակայանից մի քանի կիլոմետր հեռավորության վրա կործանված Անգարա ավիաընկերության Ան-24-ի ուղևորուհի Մարինա Ավալյանը թռիչքից կարճ ժամանակ առաջ լքել...
13:05 24/07/2025Արարատյան դաշտում, Սյունիքի հովիտային գոտում և Երևանում կպահպանվի մինչև +40 աստիճան տաքությունըՀարավից արևադարձային տաք օդի ալիքի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հուլիսի 24-ին Արարատյան դաշտում, Սյունիքի հովիտային գոտում և Երևանում սպասվում է բարձր ջերմային ֆոն․ ցերեկը ժամը 16։00-17-00- ն ընկած...
11:27 24/07/2025Ինչո՞ւ է կարևոր ամռանը շատ ջուր խմելըՋուրն անհրաժեշտ է ոչ միայն ծարավը հագեցնելու, այլև օրգանիզմի կենսական գործընթացների ապահովման համար։ Առողջապահության նախարարությունը ներկայացրել է, թե ինչու է անհրաժեշտ ամռան շոգին շատ ջուր, հակառակ...
09:55 24/07/2025Ցերեկվա տևողության օրական կրճատումը կազմում է ավելի քան 2 րոպե«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը գրում է. «Հուլիսը մոտենում է իր ավարտին և ամեն անցնող օրվա հետ: Արեգակը, արևմուտքից արևելք շարժվելով, ամառային արևադարձի...
09:21 24/07/2025Ժամանակավորապես դադարեցվել է Հայաստան բնական գազի մատակարարումըԺամանակավորապես դադարեցվել է Հայաստան բնական գազի մատակարարումը` Վրաստանի տարածքում վթարավերականգնողական աշխատանքների իրականացման անհրաժեշտությամբ պայմանավորված։ Այս մասին հայտնում են...
09:19 24/07/2025Հուլիսի 24-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 24-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:20 24/07/2025Վեհարանի վրա ցանկացած ոտնձգություն, կնշանակի ոչ միայն իրավական հանցագործություն, այլև սրբապղծություն և Աստծո դեմ ելք.Տեր Վրթանես«Ձեր անունը հիշատակվելու է ոչ թե շինարարների, այլ՝ քանդողների շարքում»։
21:39 23/07/2025Խիստ կասկածում եմ, որ այս ծրագիրը ունակ էր հղանալ մի մարդ, ով անգամ մի բարձրագույն կրթություն չունի. Տեր Մարկոս քահանա Մանգասարյան«Արհեստականորեն հանրային օրակարգ բերել մի թեմա, որը տվյալ ժողովրդի բացարձակ մեծամասնության հետաքրքրությունների և անհանգստությունների շրջանակներում առհասարակ չի տեղավորում, դրանով շեղել ուշադրությունը...
20:54 23/07/2025Ուշադրություն դարձրեք գերագույն շայթանի սահմանած չափանիշներին. ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Ուշադրություն դարձրեք գերագույն շայթանի սահմանած չափանիշներին.
19:37 23/07/2025Հուլիսի 25-ին երթևեկության համար փակ կլինի Իսահակյան-Թամանյան խաչմերուկը«Գաֆէսճեան» արվեստի կենտրոնի և «Կարին» ավանդական երգի-պարի խմբի նախաձեռնությամբ, ««Մեր պարերը և մենք» հայկական ավանդական պարերի ուսուցում» միջոցառման շրջանակում, հուլիսի 25-ին՝ ժ.
18:52 23/07/2025TikTok-ի աշխատակիցները գործադուլ են հայտարարել Բեռլինում՝ ընդդեմ արհեստական բանականությամբ փոխարինվելուDW-ի փոխանցմամբ՝ TikTok-ի աշխատակիցները գործադուլ են հայտարարել Բեռլինում՝ ընդդեմ արհեստական բանականությամբ փոխարինվելու ։ Չինական սոցիալական ցանցի ղեկավարությունը նախատեսում է կրճատել մոտ 150...
17:26 23/07/2025Միացյալ Թագավորությունում Արևելյան Ուղղափառ Եկեղեցիների Խորհրդի հայտարարությունը՝ ի պաշտպանություն Հայ Առաքելական Եկեղեցու«Հայ Առաքելական Եկեղեցին, որն ամենահին քրիստոնեական եկեղեցիներից է, ոչ միայն հայ ժողովրդի հոգևոր կյանքի առանցքն է, այլև ազգի պատմական և մշակութային ինքնության պահապանը»։
16:27 23/07/2025Միքայել Սրբազանի օրհնությամբ ուխտերթ՝ Սուրբ Հակոբ եկեղեցուց դեպի Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցիՇիրակի Թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի օրհնությամբ՝ հուլիսի 26-ին, ժամը՝ 17:00-ին, Գյումրիում տեղի կունենա Մեր Տեր և Փրկիչ Հիսուս Քրիստոսի Պայծառակերպության տոնին ընդառաջ...
15:37 23/07/2025Սևանում մեկ օր ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարի վերացման աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.

11:06 07/08/2021Eurowings flies to Armenia for the first timeFrom 6 August, Eurowings is offering non-stop flights to Armenia: The airline has launched a new direct connection and will fly its passengers from Cologne/Bonn to the Armenian capital Yerevan for...
19:32 06/08/2021Quake hits Armenia-Georgia border areaThe Territorial Survey for Seismic Protection of Armenia’s Ministry of Emergency Situations detected a magnitude 2.8 earthquake in the Armenia-Georgia border area on Friday, August 6, at 4:49pm.
19:15 06/08/2021Famous Armenian singer Sirusho’s performance in Artsakh mountainsFamous Armenian singer Sirusho, who is spending her summer vacation with her family in Artsakh (Nagorno-Karabakh), shared on Facebook a short video in which she sings a song in the acapella style in...
18:19 06/08/2021No bodies found in Friday's search for Artsakh war casualtiesContinued search efforts to find casualties of the 2020 Artsakh war were unsuccessful on Friday, the State Service of Emergency Situations of Artsakh’s Interior Ministry reported.
14:54 06/08/2021Armenia’s journalistic organizations call for immediate restoration of Panorama.am photojournalist’s rightsA number of journalistic organizations on Thursday issued a joint statement on the decision to ban Panorama.am photojournalist Lilian Galstyan from entering the National Assembly of Armenia.
14:04 06/08/202123 killed in India's West Bengal floodsThe number of victims of flooding in the Indian state of West Bengal reached 23, while almost 300,000 people have been evacuated, Sputnik reported on Friday, citing India Today.
13:33 06/08/2021US ambassador again visits Armenia’s SyunikU.S. Ambassador to Armenia Lynne Tracy and USAID/Armenia Mission Director John Allelo are in Armenia’s Syunik Province. In a video posted on USAID/Armenia’s Facebook page, the ambassador says she has...
11:05 06/08/2021Bus crash kills 9, injures 30 in western TurkeyA passenger bus collided with a truck in Turkey's Manisa province, killing six people instantly and injuring over 30 others, three of whom died in a hospital, ANI reported on Friday, citing Anadolu...
18:11 05/08/2021Viva-MTS: Spacious stone house instead of a half-ruined roomFor years, the young family of Galstyans has lived in a room with small, dirt walls in a building of 1960s.
17:59 05/08/2021Shushan Doydoyan: Decision to ban Panorama.am photographer from entering Armenian parliament ‘arbitrary’Journalistic organizations will soon issue a joint statement on the decision to ban Panorama.am photographer Lilian Galstyan from entering the National Assembly of Armenia from August 5.
11:57 05/08/2021Expert: Wildfires in Turkey may also pose a threat to ArmeniaThe raging wildfires in Turkey may also threaten Armenia, according to turkologist Karen Hovhannisyan.
11:07 05/08/2021Armenian Church commemorates Sts. Martyrs Eugenios, Makarios and othersThe Armenian Apostolic Church pays tribute to Sts. Martyrs Eugenios, Makarios, Valerios, Canditos and Akyoughas on Thursday, August 5, Qahana.am reports. The quick spreading of Christianity...
19:40 04/08/2021Simon Martirosyan: From Dadivank to TokyoArmenian weightlifter Simon Martirosyan (109 kg) was expected to win gold at the Tokyo Olympics. Martirosyan successfully lifted 195 kg in the snatch event, setting an Olympic record. In the clean...
18:10 04/08/202128 people killed in fires in Georgia this yearAccording to the National Statistics Office, 6,286 fires were reported in Georgia in the first two quarters of this year, killing 28 people and injuring 79.
17:25 04/08/2021One more Armenian soldier’s body found in Artsakh search operationsArtsakh rescuers on Wednesday found the remains of another fallen Armenian soldier as a result of their search operations for the 2020 Artsakh war casualties.
17:08 04/08/2021Three killed as passenger trains collide in Czech RepublicTwo passenger trains collided in the southwest of the Czech Republic on Wednesday, killing three people and injuring dozens of passengers, AP reported.
13:38 03/08/2021Russian peacekeepers practice modern combat tactics at training ground in ArtsakhAs part of planned combat training exercises, the military personnel of CSS unit of the Russian peacekeeping contingent in Nagorno-Karabakh (Artsakh) practiced the tactics of conducting modern combat...
13:05 03/08/2021Twitter to collaborate with news sites to tackle disinformationTwitter will collaborate with two of the largest international news providers, Reuters and the Associated Press, to debunk disinformation on its messaging site, BBC News reports.
12:35 03/08/2021Woman gives birth to naturally conceived triplets in ArmeniaAn Armenian woman has given birth to triplets that were conceived naturally. The babies were born at the Shengavit Medical Center in Yerevan. 25-year-old Laura Mirzoyan from the village of Nor Kyank...
11:58 03/08/2021Four Russian tourists killed in road accident in TurkeyAt least four Russian tourists were killed in a road accident in Turkey on Monday, the press service of the Intourist tour operator told TASS.