13:41 01/07/2025Մովսես քահանա Սահակյան. Ամուսնացյալ քահանաները երբեք դուրս չեն գա Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի դեմԱմուսնացյալ քահանաները երբեք դուրս չեն գա Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի դեմ։ Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Մովսես քահանա Սահակյանը։ Նա շարունակում է.
13:31 01/07/2025Team Telecom Armenia-ն ու Team Systems-ը՝ մեկ հարկի տակ. բացվեց Team Place նոր կոնցեպտով վաճառասրահըTeam Telecom Armenia-ն և Team Systems-ը՝ մեկ հարկի տակ․ Homplex Mall-ում պաշտոնապես բացվեց Team Place-ը՝ նոր կոնցեպտով վաճառքի և սպասարկման կենտրոնը։ Team Place-ում այցելուները կարող են գտնել ամեն...
12:58 01/07/2025Աշխատող աղքատներին ասում եք՝ չես վճարում տրանսպորտի ուղեվարձը՝ քո աշխատավարձի 1/6-ը կտուգանեմ. Թադևոս ԱվետիսյանԷս ոնց եկաք եզրակացության, որ քաղաքացին ամեն դեպքում տուգանքի մատերիալ է
12:38 01/07/2025Ոչինչ չենք կարող պահանջել օտար պետություններից, եթե այսօր չենք միանում տառապյալ ու հալածյալ հայորդիների արդար իրավունքների պաշտպանության գործին. Արցախի թեմի առաջնորդՀունիսի 30-ին՝ Երեկոյան ժամերգությունից հետո, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հանդիսապետությամբ Միածնաէջ Մայր տաճարում մատուցվել է Սուրբ և Անմահ Պատարագ՝...
12:18 01/07/2025ՆԳՆ ջրային պարեկներն ու փրկարարները հսկողություն կիրականացնեն շուրջօրյա ռեժիմովՀուլիսի 1-ից ՆԳ նախարարության ջրային պարեկային և փրկարար ծառայություններն անցնում են ուժեղացված ծառայության։ ՆԳ նախարարությունից հայտնում են, որ ռջրային պարեկներն ու փրկարարները Սևանա լճում և առափնյա...
10:22 01/07/2025Հնդկաստանում նորաբաց քիմիական գործարանի պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվն արագորեն աճում էՀնդկաստանի հարավում գտնվող «Սիգաչի Ինդասթրիզ» նորաբաց քիմիական գործարանում տեղի ունեցած պայթյունի և հրդեհի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է առնվազն 42-ի։ Այս մասին հայտնում է տեղական մամուլը։ Զոհերի...
10:00 01/07/2025Այսօր 12 ժամից ավելի Աբովյան քաղաքում ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարի վերացման աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
08:14 01/07/2025Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի բախվել են «Opel»-ն ու «BMW», կան տուժածներՀունիսի 30-ին, ժամը 19:30-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Սուրենավան գյուղում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ։ Դեպքի վայր է մեկնել...
08:09 01/07/2025Մի քանի հասցեներում հոսանքազրկումներ են սպասվում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 1-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:13 30/06/2025Քամին շենքի տանիքի մեծ հատվածը պոկել ու քշել է՝ վնասվել են ավտոմեքենաներ, պոկվել են էլեկտրալարերՎնասվել է շենքի տակ կայանված 7 տրանսպորտային միջոց, էլեկտրական լարեր, ծառեր են կոտրվել
20:53 30/06/2025Որտեղի՞ց մեզ այսքան ինքնակործան հակում, չգիտեմ․ Սենոր ՀասրաթյանԱրցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի պահեստազորի գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է․ «Աշխարհում գոյությու՞ն ունի ազգ կամ ժողովուրդ, որ համաձայներ հայրենական տարածքները կամ ազգային...
20:07 30/06/2025Սրբազան Պայքարը շարունակվում է, քանի գոյություն ունի գոնե մեկ արժանապատիվ հայ մարդ․ Լիդյա Մանթաշյանի նամակը՝ «Աբովյան» ՔԿՀ-իցՍրբազան Պայքարի ակտիվիստ, քաղբանտարկյալ Լիդյա Մանթաշյանը նամակ է հղել «Աբովյան» ՔԿՀ-ից։ Նամակում ասվում է․ «Երբ 1995թ.-ին Գարեգին Ա Վեհափառը ձեռնադրում էր Վազգեն սարկավագ Գալստանյանին, Սբ.
19:20 30/06/2025Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակի պատճառով Բաթումիի և Թբիլիսիի օդանավակայաններում չեղարկվել է 8 չվերթԱյսօր Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակի պատճառով Բաթումիի և Թբիլիսիի օդանավակայաններում չեղարկվել է 8 չվերթ։ Այս մասին գրում է aliq.ge-ն։ Օդանավակայանների կառավարման TAV Georgia ընկերության...
19:08 30/06/2025Ի պաշտպանություն արցախցիների իրավունքների հանրահավաք՝ հուլիսի 12-ինԱրցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդը տեղեկացնում է․ «Հարգելի՛ հայրենակիցներ, Եթե դուք նույնպես որոշել եք ներկա լինել Հանրահավաքին, խնդրում ենք տարածել տեսանյութը կամ կիսվել հետևյալ...
18:44 30/06/2025Կաթողիկոսին են փոխանցել Արամ Ա․-ի մտահոգություններըՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետի ներկայացուցիչները՝ Կաթողիկոսրանի «Կիլիկիա» մատենադարանի տեսուչ Գերշ. Տ. Շահան Արք. Սարգիսեան եւ Կաթողիկոսարանի դիւանապետ Գերշ. Տ. Տաճատ Եպս. Աշըգեան, Էջմիածինի...
18:00 30/06/2025Թուրքիայում անտառային հրդեհների հետևանքով 50 հազար մարդ է տարհանվելԹուրքիայի երեք նահանգներից անտառային հրդեհների հետևանքով մոտ 50 հազար մարդ է տարհանվել։ Այս մասին գրում է միջազգային մամուլն ու մանրամասնում, որ տարհանվածների մեծ մասը Իզմիր նահագնի արևմտյան հատվածից...
17:45 30/06/2025Ի՞նչպես է պատահել, որ եղբայրներ ենք ու դու մեր հորը ապօրինաբար կալանավորել ես. Ամուսնացյալ քահանան՝ Նիկոլ ՓաշինյանինՆարեկ քահանա Անտոնյանը, արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա գրառմանը, նշում է. «Լինելով ամուսնացյալ քահանա, չունեմ եղբայր ի դեմս «վարչապետի»։ Իսկ եթե ինքը եղբայր է համարում ամուսնացյալ քահանաներին,...
17:25 30/06/2025Կոռուպցիոն ամենամեծ ռիսկի՝ շինթույլտվությունների հանրային վերահսկողության գործիքակազմն է քաղաքապետարանը ոչնչացնում. ՉախոյանԵրևանի քաղաքապետարանն այնպիսի միջավայր է ստեղծում, որը նպատակահարմար լինի կոռուպցիայի համար, մասնավորապես՝ որպեսզի շինթույլտվությունները լինեն անվերահսկելի
17:22 30/06/2025Հոգևոր անդաստանում նվիրական ավանդույթները անխափան շարունակվում են՝ հակառակ հայրենական ու եկեղեցական կյանքը փոթորկող տագնապներին և դժվարություններին. Նաթան սրբազանԱյսօր Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում տեղի է ունեցել Գևորգյան հոգևոր ճեմարանի` 2024-2025 թթ․ ուսումնական տարվա փակման...
17:14 30/06/2025Արարատի մարզում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը զգուշացնում է, որ հունիսի 30-ին և հուլիսի 1-ին Արարատի մարզում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ «Հարգելի՛ քաղաքացիներ, հնարավոր...

15:10 21/11/2023Последний дом композитора Моцарта в Австрии продадут на аукционеВ современности здание использовалось в том числе как площадка для проведения лекций и концертов.
14:47 21/11/2023Собака президента Грузии Саломе Зурабишвили потерялась в центре ТбилисиСобака президента Грузии Саломе Зурабишвили потерялась в Тбилиси, она просит о помощи. «Я потеряла Гомбору. В окрестностях Мзиури/Чавчавадзе (столичный район Ваке – ред.). На собаке серый ошейник....
14:43 21/11/2023ЮНИСЕФ: Дети живут в мире, который становится все более враждебным по отношению к их правамКаждый год 20 ноября мы отмечаем Всемирный день ребенка в ознаменование принятия в 1989 году Конвенции ООН о правах ребенка (КПР) – самого широко ратифицированного в истории договора по правам...
14:24 21/11/2023Блогер-дальнобойщик Николай Галенко – «Калян86» – умер в возрасте 37 летБлогер-дальнобойщик Николай Галенко (известный как "Калян86") умер в возрасте 37 лет. Об этом сообщается на его странице в социальной сети. "К большому сожалению, Николая больше нет", - говорится в...
13:52 21/11/2023Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: из-за непогоды образовалась огромная пробкаТретий день закрыты автомобильные пункты пропуска на российско-грузинской границе. Из-за непогоды не могут ехать как большегрузы, так и легковые машины. За время простоя только со стороны российского...
13:44 21/11/2023Епископ Баграт Галстанян: Не может быть мира без справедливости«Самое сложное – сохранять СПРАВЕДЛИВОСТЬ, оставаться приверженным ИСТИНЕ и завоевать МИР. Не может быть мира никогда без справедливости и истины, вытекающей из справедливости», – говорит в своей...
13:27 21/11/2023Азербайджану Ходжалу нужен был для сегодняшнего дня«Вспомните что вы творили в Ходжалы», – написал под русской версией материала «Перипетии идеологий» азербайджанский невежда-нелюдь.
12:44 21/11/2023На «Детском Евровидении» определили порядок выступлений: какой номер достался Армении?«Детское Евровидение» уже стартовало. После церемонии открытия песенного конкурса был определен порядок выступлений. Армения получила номер 8. В понедельник, 20 ноября, в отеле La Negresco в Ницце...
11:43 21/11/2023Армения – в ТОП-3 направлений, куда планируют отправиться россияне в новогодние праздникиСлужба доставки Boxberry решила выяснить, планируют ли россияне отправиться в новогоднее путешествие, какие направления больше всего интересуют граждан РФ и сколько они готовы потратить на поездку,...
11:28 21/11/2023Ночью в Армении похолодает еще на 4-5 градусов, в Ереване столбики термометров опустятся до -2 °CИз-за проникновения мощного циклона с запада, как и прогнозировалось, днем 20 ноября и ночью 21-го ноября на всей территории Армении наблюдались обильные осадки, в некоторых районах за 24 часа выпала...
11:11 21/11/2023«Лаборатория Касперского»: Lazarus атакует организации по всему миру, используя легитимное ПО«Лаборатория Касперского» выявила новую кампанию преступной кибергруппы Lazarus — с использованием легитимного ПО, которая направлена на организации по всему миру.
11:01 21/11/2023Снег, метель и гололед: на территории Армении есть труднопроходимые дорогиВо вторник, 21 ноября, на территории Армении есть труднопроходимые дороги. Подробности о ситуации на дорогах республики приводит Спасательная служба МВД Армении. Труднопроходимы автодороги...
20:38 20/11/2023Дороги к границам Грузии с Арменией и Турцией частично закрытыДвижение для автотранспорта с прицепом, полуприцепом и автобусов вместимостью более 30 мест запрещено на дорогах, ведущих к грузино-турецкой и грузино-армянской границам, из-за снега и гололеда,...
20:17 20/11/2023Monumentwatch.org: Азербайджан продолжает уничтожать армянские культурные ценностиНезависимая академическая платформа «Мониторинг культурного наследия Арцаха» (MONUMENT WATCH) сообщает: «После агрессивных военных действий в сентябре 2023 года и тотального изгнания армян из Арцаха...
19:53 20/11/2023Грузия вводит пошлину на импорт сахараГрузия вводит временную пошлину на ввозимый сахар с 20 ноября 2023 года, сообщает Медиаплатформа BMG со ссылкой на постановление правительства.
17:06 20/11/2023Снег, гололед и метель: о ситуации на дорогах Ширакской области АрменииПо положению на 16:00 понедельника, 20 ноября, на дорогах Ашоцка, Амасии, Ахуряна, Ани и Артика Ширакской области Армении – сильная метель.
16:00 20/11/2023Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: выезда из России в Грузию ожидают более 700 единиц транспортаБолее 700 единиц транспорта ожидают выезда на Военно-Грузинской дороге, которая закрыта из-за ухудшения погоды.
15:55 20/11/2023В Черном море затонуло турецкое судно с 12 членами экипажа на бортуТурецкое грузовое судно Kafkametler с 12 членами экипажа на борту затонуло в Черном море, сообщил министр внутренних дел страны Али Ерликая, передает Reuters.
15:13 20/11/2023Саакашвили на суде призвал президента Грузии вернуть детям отца и помиловать егоЗаключенный экс-президент Грузии Михаил Саакашвили призвал главу государства Саломе Зурабишвили помиловать его и тем самым "восстановить политический баланс в стране".
14:14 20/11/2023В Турции зафиксировали землетрясение магнитудой 4,5Очаг землетрясения залегал на глубине 7 километров.