09:45 19/11/2020Կապառոս. Տղաները շատ մեծ աշխատանք կատարեցին և պատմություն կերտեցին«Շատ ուրախ եմ, և շատ գոհ եմ մեր թիմի խաղից։ Սա այն աշխատանքի արդյունքն է, որը մենք կատարում էինք վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում։ Այս հաղթանակի բոլոր մասնակիցները սիրում են իրենց երկիրը»,-ՀՖՖ...
23:41 18/11/2020Հայաստանի ազգային հավաքականը հաղթեց Հյուսիսային ՄակեդոնիայինՀայաստանի ֆուտբոլիս ազգային հավաքականը, 1։0 հաշվով հաղթանակ տանելով Հյուսիսային Մակեդոնիայի նկատամամբ, խմբում զբաղեցնում է առաջին հորիզոնականը։ Այսօր՝ նոյեմբերի 18-ին՝ Կիպրոսի մայրաքաղաք Նիկոսիայի...
18:19 18/11/2020Հայաստանի ազգային հավաքականի 4 ֆուտբոլիստի մոտ ախտորոշվել է կորոնավիրուսային հիվանդությունՀայաստանի ազգային հավաքականի 4 ֆուտբոլիստի մոտ ախտորոշվել է կորոնավիրուսային հիվանդություն: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Համավարակի դրական թեստի պատճառով Հայաստան-Հյուսիսային...
18:03 18/11/2020UWW-ն գործկոմը որոշել է 2021թ․ աշխարհի և Եվրոպայի առաջնությունների անցկացման վայրերն ու ժամկետներըԸմբշամարտի միացյալ աշխարհի (UWW) գործկոմը որոշել է 2021թ․ աշխարհի և Եվրոպայի առաջնությունների անցկացման վայրերն ու ժամկետները: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Հաջորդ մրցաշրջանում, Տոկիոյի խաղերից...
10:56 18/11/2020Հյուսիսային Մակեդոնիայի դեմ հանդիպմանը Հայաստանի ազգային հավաքականը «կորուստներով» հանդես կգաՀամավարակի դրական թեստի պատճառով Հայաստան-Հյուսիսային Մակեդոնիա հանդիպմանը չեն մասնակցի Գևորգ Ղազարյանը, Սարգիս Ադամյանը, Անդրե Չալըշըրը և Գրիգոր Մելիքսեթյանը:
23:42 17/11/2020Ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի հասնենք ցանկալի արդյունքի. Կապառոս«Մենք ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի հասնենք ցանկալի արդյունքի, քանի որ մի ամբողջ ազգ սպասում է մեր հանդիպմանը»,- ՀՖՖ հաղորդմամբ՝ Հայաստան-Հյուսիսային Մակեդոնիա հանդիպմանն ընդառաջ կայացած նախախաղային...
18:20 17/11/2020Չեխիայում վաղը կմեկնարկի Եվրոպայի ձյուդոյի առաջնությանըՉեխիայում վաղը կմեկնարկի Եվրոպայի ձյուդոյի առաջնությանը։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Այն վարկանիշային է, քանզի բարձր միավորներ վաստակող մարզիկների հնարավորությունները կմեծանան Տոկիոյի օլիմպիական...
18:14 17/11/2020Ծագող արևի երկրում կազմակերպվում են անվտանգ մարզական միջոցառումներՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի /ՄՕԿ/ նախագահ Թոմաս Բախը, որը աշխատանքային այցով գտնվում է Տոկիոյում, մամուլի ասուլիսում հայտնել է, որ եթե մինչ խաղերը վիրուսի դեմ պատվաստանյութը հասանելի լինի, ապա...
18:21 16/11/2020Չեղարկվել են բիաթլոնի աշխարհի մի շարք առաջնություններՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն և «Պեկին – 2022» ձմեռային խաղերի կազմկոմիտեն համավարակի պատճառով համատեղ փոփոխություններ են կատարել տարեվերջին և եկող տարվա առաջին եռամսյակում նշանակված թեստային...
09:12 16/11/2020Կապառոս. Մեր ֆուտբոլիստները ցույց տվեցին, որ ունեն մեծ սեր և մեծ քաջություն՝ Հայաստանի պատիվը պաշտպանելու համար«Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել Հայաստանի ազգային հավաքականի բոլոր ֆուտբոլիստներին։ Տղաները շատ մեծ ծավալի աշխատանք տարան և հիանալի հանդիպում անցկացրին։ Մեր ֆուտբոլիստները ցույց տվեցին, որ...
22:59 15/11/2020Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 2:1 հաշվով հաղթեց Վրաստանի ընտրանունՖուտբոլի Հայաստանի և Վրաստանի ազգային հավաքականների միջև Ազգերի լիգայի C դիվիզիոնի երկրորդ խմբի 5-րդ տուրի հանդիպումը ավարտվեց Հայաստանի հաղթանակով՝ 2:1 հաշվով: Խաղը տեղի ունեցավ Թբիլիսիի «Դինամո»...
18:57 14/11/2020Գևորգ Ղազարյանը հավատում է, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը կհաղթի Վրաստանի ազգային հավաքականինՀայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը և ֆուտբոլիստ Գևորգ Ղազարյանը Հայստանի և Վրաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների հանդիպումից առաջ նախախաղային մամուլի ասուլիս են...
09:28 12/11/2020Հենրիխ Մխիթարյանին չեն թույլատրում միանալ Հայաստանի ազգային հավաքականինՀայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը չի կարող միանալ Հայաստանի ազգային հավաքականին՝ առաջիկա հանդիպումներին մասնակցելու համար: Պատճառը կրկին կորոնավիրուսն է: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։...
01:24 12/11/2020Աղոթում եմ ու հավատում, որ սա կլինի պատմության մեջ մեր վերջին անհաջողությունը. Արոնյան«Վերջին օրերը ամենացավալին էին իմ կյանքում: Սգում եմ մեր ողջ ազգի հետ միասին ու խոնարհվում մեր զոհվածների և իրենց ընտանիքների առջև: Խոնարհվում եմ նաև մեր կռիվ տված տղերքի առաջ, ովքեր շարունակում են...
18:29 11/11/2020Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան աշխարհի առաջնության փոխարեն կանցկացնի գավաթի անհատական խաղարկությունԸմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան (UWW) աշխարհի առաջնության փոխարեն կանցկացնի գավաթի անհատական խաղարկություն։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Որոշումն ընդունվել է գործկոմի առցանց նիստում, որը ղեկավարել է...
18:07 11/11/2020Լևոն Արոնյանը մասնակցում է Speed Chess Championship առցանց մրցաշարինChess.com հարթակում մեկնարկել է արագ շախմատի Speed Chess Championship առցանց մրցաշարը։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Այն անցկացվում է նոկաուտ համակարգով՝ պարտվողը լքում է պայքարը։ Մասնակցում են 16...
20:17 10/11/2020«Վան»-ը 2։0 հաշվով հաղթել է և իրավունք ստացել մասնակցելու քառորդ եզրափակիչինԿայացել է Հայաստանի ֆուտբոլի գավաթի խաղարկության 1/8 եզրափակիչի «Վան»-«Նորավանք» թիմերի պատասխան խաղը 2։0 հաշվով հաղթել է «Վանը» և իրավունք ստացել մասնակցելու քառորդ եզրափակիչին։ Այս մասին...
20:10 10/11/2020Իվո Ֆերրիանին ընտրվել է ձմեռային մարզաձևերի միջազգային ֆեդերացիաների ասոցիացիայի նախագահԲոբսլեյի և սկելետոնի միջազգային ֆեդերացիայի (IBSF) ղեկավար, իտալացի Իվո Ֆերրիանին ընտրվել է ձմեռային մարզաձևերի միջազգային ֆեդերացիաների (AIOWF) ասոցիացիայի նախագահ։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։...
21:52 09/11/2020«Փյունիկում» իր աշխատանքն ավարտեց բժիշկ Օլեգ ԳոլուբևըԱյսօր «Փյունիկում» իր աշխատանքն է ավարտել բժիշկ Օլեգ Գոլուբևը։ Ֆուտվոլային ակումբի ֆեյսբուքյան էջում հրապարակված տեղեկատվության համաձայն, 2,5 տարվա ընթացքում Օլեգ Գոլուբևը հետևում էր ակումբի...
18:55 09/11/2020Աշխարհի ըմբշամարտի առաջնությունը տեղի կունենա դեկտեմբերինԱշխարհի ըմբշամարտի առաջնությունը տեղի կունենա դեկտեմբերին, սակայն մրցաշարի ձևաչափը դեռ հաստատված չէ: Այս մասին հայտնել է ՌԴ ֆեդերացիայի նախագահ Միխայիլ Մամիաշվիլին, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ UWW -ն...

16:32 13/08/2012Davit Nalbandian is 39thAssociation of Tennis Professionals (ATP) has announced the usual ranking list. The best was Roger Federer with 11.345 points. Djokovic, Novak from Serbia was on the 2nd place with 11,270 points....
18:15 11/08/2012Nurmagomedov loses bout to LashgariHajimurad Nurmagomedov of Armenia (84 kg) lost his bout 5-0 to Ehsan Naser Lashgari of Iran in the men’s freestyle wrestling 1/8 finals in London.
16:45 11/08/2012Mancini: City turned down ‘four or five' offers for BalotelliRoberto Mancini admits Manchester City turned down “four or five” offers for Mario Balotelli. “Not just from Italy, also from France.” “Many important teams wanted him, but he's a top player and I...
14:39 11/08/2012Real Madrid to offer Higuain improved deal until 2018Real Madrid are in advanced talks with Gonzalo Higuain over a contract extension until the summer of 2018, AS reports.
14:24 11/08/2012Armenian chess players at World Junior ChampionshipsSamvel Ter-Sahakyan tied his eighth round game with Peter Schreiner at World Junior Championships and takes 5th position with 6 points.
13:13 11/08/2012Olympic taekwondo: Arman Yeremyan fails to win bronzeArmenia’s taekwondo fighter Arman Yeremyan lost the bronze medal bout 3-9 to Britain’s Lutalo Muhammad in London, the official website of London 2012 Olympics reports.
18:26 10/08/2012Jaburyan loses quarterfinal boutArmenia’s Mihran Jaburyan lost the quarterfinal bout 1-3 to Japan’s Shinichi Yumoto in men’s freestyle wrestling 55 kg in London.
18:06 10/08/2012Wrestler Mihran Jaburyan enters quarterfinalsArmenia’s Mihran Jaburyan beat Brandon Jesus Escobar Amador (Honduras) 3-1 in London Olympics freestyle wrestling 55 kg 1/8 finals to make it to the quarterfinals.
15:19 10/08/2012Villas-Boas: Modric continues to train aloneAndre Villas-Boas continued his firm attitude with Luka Modric last night as Tottenham suffered their first defeat under his leadership, Express.co.uk reported.
14:24 10/08/2012Galliani blames Allegri for Real Madrid defeatThe Gazzetta dello Sport reports a furious outburst from Milan Vice-President Adriano Galliani placing the blame for defeat to Real Madrid at Max Allegri’s door.
13:57 10/08/2012Rooney: You'd have to ask the manager about Van PersieVan Persie, 29, has been heavily linked with a £20 million move to Manchester United over the past few days, with just one-year remaining on his current Arsenal contract, ESPN reported.
18:40 09/08/2012Boy, 11, born with no feet trains with BarcelonaHe was born with no feet but that didn’t stop him from making it to FC Barcelona aged eleven. A Barcelona fan, Gabriel had always dreamed of training with the Catalans and seized the opportunity to...
16:52 09/08/2012Casillas: Winning Champions League is Real Madrid's main objectiveIker Casillas has affirmed that winning the Champions League is Real Madrid's main objective in the coming season, Goal.com reported.
16:44 09/08/2012Mascherano: Now Vilanova has to assume the main roleJavier Mascherano believes Tito Vilanova's biggest challenge as coach of Barcelona will come in taking on the responsibilities that previously fell on Pep Guardiola, according to Goal.com.
16:27 09/08/2012Sergio Ramos: We already want La Liga to beginIt's safe to say Sergio Ramos has been impressed with the fan support for Real Madrid on their tour of the United States.
14:55 09/08/2012World Junior Championships: No defeats in seventh roundSamvel Ter-Sahakyan and Karen H. Grigoryan tied their seventh round games with Nils Grandelius and Aleksandr Shimanov respectively at World Junior Championships. The Armenian chess players share 2-4...
14:51 08/08/2012Neymar: God willing, we will win the medal that all of Brazil wantsNeymar has stated his intention to bring home the gold medal for Brazil at the 2012 Olympics, after his side beat South Korea 3-0 to reach the final, Goal.com reported.
14:38 08/08/2012Luis Milla no longer Spain's U-21 coachThe Royal Spanish Football Federation has confirmed in a statement that it has decided "not to renew Luis Milla's contract" as the head of the Spain under-21 team, after the side's poor run at the...
14:29 08/08/2012Totti to undergo medical tests ThursdayFrancesco Totti had an injury scare Tuesday morning when he left Roma’s Austrian training camp for tests on a knee problem in Italy, Football Italia reported.
13:57 08/08/2012Armenian chess players at World Junior ChampionshipsSamvel Ter-Sahakyan tied his sixth round game with Yu Yangyi at World Junior Championships and with 5 points shares 2-4 places with Yu Yangyi and Karen H.