09:45 19/11/2020Կապառոս. Տղաները շատ մեծ աշխատանք կատարեցին և պատմություն կերտեցին«Շատ ուրախ եմ, և շատ գոհ եմ մեր թիմի խաղից։ Սա այն աշխատանքի արդյունքն է, որը մենք կատարում էինք վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում։ Այս հաղթանակի բոլոր մասնակիցները սիրում են իրենց երկիրը»,-ՀՖՖ...
23:41 18/11/2020Հայաստանի ազգային հավաքականը հաղթեց Հյուսիսային ՄակեդոնիայինՀայաստանի ֆուտբոլիս ազգային հավաքականը, 1։0 հաշվով հաղթանակ տանելով Հյուսիսային Մակեդոնիայի նկատամամբ, խմբում զբաղեցնում է առաջին հորիզոնականը։ Այսօր՝ նոյեմբերի 18-ին՝ Կիպրոսի մայրաքաղաք Նիկոսիայի...
18:19 18/11/2020Հայաստանի ազգային հավաքականի 4 ֆուտբոլիստի մոտ ախտորոշվել է կորոնավիրուսային հիվանդությունՀայաստանի ազգային հավաքականի 4 ֆուտբոլիստի մոտ ախտորոշվել է կորոնավիրուսային հիվանդություն: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Համավարակի դրական թեստի պատճառով Հայաստան-Հյուսիսային...
18:03 18/11/2020UWW-ն գործկոմը որոշել է 2021թ․ աշխարհի և Եվրոպայի առաջնությունների անցկացման վայրերն ու ժամկետներըԸմբշամարտի միացյալ աշխարհի (UWW) գործկոմը որոշել է 2021թ․ աշխարհի և Եվրոպայի առաջնությունների անցկացման վայրերն ու ժամկետները: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Հաջորդ մրցաշրջանում, Տոկիոյի խաղերից...
10:56 18/11/2020Հյուսիսային Մակեդոնիայի դեմ հանդիպմանը Հայաստանի ազգային հավաքականը «կորուստներով» հանդես կգաՀամավարակի դրական թեստի պատճառով Հայաստան-Հյուսիսային Մակեդոնիա հանդիպմանը չեն մասնակցի Գևորգ Ղազարյանը, Սարգիս Ադամյանը, Անդրե Չալըշըրը և Գրիգոր Մելիքսեթյանը:
23:42 17/11/2020Ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի հասնենք ցանկալի արդյունքի. Կապառոս«Մենք ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի հասնենք ցանկալի արդյունքի, քանի որ մի ամբողջ ազգ սպասում է մեր հանդիպմանը»,- ՀՖՖ հաղորդմամբ՝ Հայաստան-Հյուսիսային Մակեդոնիա հանդիպմանն ընդառաջ կայացած նախախաղային...
18:20 17/11/2020Չեխիայում վաղը կմեկնարկի Եվրոպայի ձյուդոյի առաջնությանըՉեխիայում վաղը կմեկնարկի Եվրոպայի ձյուդոյի առաջնությանը։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Այն վարկանիշային է, քանզի բարձր միավորներ վաստակող մարզիկների հնարավորությունները կմեծանան Տոկիոյի օլիմպիական...
18:14 17/11/2020Ծագող արևի երկրում կազմակերպվում են անվտանգ մարզական միջոցառումներՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի /ՄՕԿ/ նախագահ Թոմաս Բախը, որը աշխատանքային այցով գտնվում է Տոկիոյում, մամուլի ասուլիսում հայտնել է, որ եթե մինչ խաղերը վիրուսի դեմ պատվաստանյութը հասանելի լինի, ապա...
18:21 16/11/2020Չեղարկվել են բիաթլոնի աշխարհի մի շարք առաջնություններՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն և «Պեկին – 2022» ձմեռային խաղերի կազմկոմիտեն համավարակի պատճառով համատեղ փոփոխություններ են կատարել տարեվերջին և եկող տարվա առաջին եռամսյակում նշանակված թեստային...
09:12 16/11/2020Կապառոս. Մեր ֆուտբոլիստները ցույց տվեցին, որ ունեն մեծ սեր և մեծ քաջություն՝ Հայաստանի պատիվը պաշտպանելու համար«Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել Հայաստանի ազգային հավաքականի բոլոր ֆուտբոլիստներին։ Տղաները շատ մեծ ծավալի աշխատանք տարան և հիանալի հանդիպում անցկացրին։ Մեր ֆուտբոլիստները ցույց տվեցին, որ...
22:59 15/11/2020Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 2:1 հաշվով հաղթեց Վրաստանի ընտրանունՖուտբոլի Հայաստանի և Վրաստանի ազգային հավաքականների միջև Ազգերի լիգայի C դիվիզիոնի երկրորդ խմբի 5-րդ տուրի հանդիպումը ավարտվեց Հայաստանի հաղթանակով՝ 2:1 հաշվով: Խաղը տեղի ունեցավ Թբիլիսիի «Դինամո»...
18:57 14/11/2020Գևորգ Ղազարյանը հավատում է, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը կհաղթի Վրաստանի ազգային հավաքականինՀայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը և ֆուտբոլիստ Գևորգ Ղազարյանը Հայստանի և Վրաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների հանդիպումից առաջ նախախաղային մամուլի ասուլիս են...
09:28 12/11/2020Հենրիխ Մխիթարյանին չեն թույլատրում միանալ Հայաստանի ազգային հավաքականինՀայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը չի կարող միանալ Հայաստանի ազգային հավաքականին՝ առաջիկա հանդիպումներին մասնակցելու համար: Պատճառը կրկին կորոնավիրուսն է: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն։...
01:24 12/11/2020Աղոթում եմ ու հավատում, որ սա կլինի պատմության մեջ մեր վերջին անհաջողությունը. Արոնյան«Վերջին օրերը ամենացավալին էին իմ կյանքում: Սգում եմ մեր ողջ ազգի հետ միասին ու խոնարհվում մեր զոհվածների և իրենց ընտանիքների առջև: Խոնարհվում եմ նաև մեր կռիվ տված տղերքի առաջ, ովքեր շարունակում են...
18:29 11/11/2020Ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան աշխարհի առաջնության փոխարեն կանցկացնի գավաթի անհատական խաղարկությունԸմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան (UWW) աշխարհի առաջնության փոխարեն կանցկացնի գավաթի անհատական խաղարկություն։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Որոշումն ընդունվել է գործկոմի առցանց նիստում, որը ղեկավարել է...
18:07 11/11/2020Լևոն Արոնյանը մասնակցում է Speed Chess Championship առցանց մրցաշարինChess.com հարթակում մեկնարկել է արագ շախմատի Speed Chess Championship առցանց մրցաշարը։ Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Այն անցկացվում է նոկաուտ համակարգով՝ պարտվողը լքում է պայքարը։ Մասնակցում են 16...
20:17 10/11/2020«Վան»-ը 2։0 հաշվով հաղթել է և իրավունք ստացել մասնակցելու քառորդ եզրափակիչինԿայացել է Հայաստանի ֆուտբոլի գավաթի խաղարկության 1/8 եզրափակիչի «Վան»-«Նորավանք» թիմերի պատասխան խաղը 2։0 հաշվով հաղթել է «Վանը» և իրավունք ստացել մասնակցելու քառորդ եզրափակիչին։ Այս մասին...
20:10 10/11/2020Իվո Ֆերրիանին ընտրվել է ձմեռային մարզաձևերի միջազգային ֆեդերացիաների ասոցիացիայի նախագահԲոբսլեյի և սկելետոնի միջազգային ֆեդերացիայի (IBSF) ղեկավար, իտալացի Իվո Ֆերրիանին ընտրվել է ձմեռային մարզաձևերի միջազգային ֆեդերացիաների (AIOWF) ասոցիացիայի նախագահ։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։...
21:52 09/11/2020«Փյունիկում» իր աշխատանքն ավարտեց բժիշկ Օլեգ ԳոլուբևըԱյսօր «Փյունիկում» իր աշխատանքն է ավարտել բժիշկ Օլեգ Գոլուբևը։ Ֆուտվոլային ակումբի ֆեյսբուքյան էջում հրապարակված տեղեկատվության համաձայն, 2,5 տարվա ընթացքում Օլեգ Գոլուբևը հետևում էր ակումբի...
18:55 09/11/2020Աշխարհի ըմբշամարտի առաջնությունը տեղի կունենա դեկտեմբերինԱշխարհի ըմբշամարտի առաջնությունը տեղի կունենա դեկտեմբերին, սակայն մրցաշարի ձևաչափը դեռ հաստատված չէ: Այս մասին հայտնել է ՌԴ ֆեդերացիայի նախագահ Միխայիլ Մամիաշվիլին, գրում է ՀԱՕԿ-ը։ UWW -ն...

19:30 23/01/2015Мутко: УЕФА предлагает создать в Крыму самостоятельную футбольную структуруВ Крыму может быть создана Футбольная лига, которая юридически будет подчиняться Союзу европейских футбольных ассоциаций (УЕФА).
10:00 23/01/2015Мадридский «Реал» в десятый раз подряд возглавил рейтинг самых богатых футбольных клубов мираПобедитель Лиги чемпионов-2014 мадридский «Реал» в десятый раз подряд возглавил рейтинг самых богатых футбольных клубов мира, ежегодно составляемый аудиторской компанией Deloitte.
17:39 22/01/2015Главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе Левон Джулфалакян перенес острый инфарктОлимпийский чемпион, главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе Левон Джулфалакян, который накануне вечером был госпитализирован в ереванский медцентр «Эребуни», перенес острый инфаркт.
20:20 21/01/2015FIFA потратит на развитие футбола в Бразилии $100 млн. – за проведение «удивительного Чемпионата мира» в 2014г.Международная федерация футбольных ассоциаций (FIFA) вложит в развитие бразильского футбола 100 млн.
14:56 15/01/2015Сборная Армении по футзалу обыграла ШвециюСборная Армении одержала победу в первой игре отборочного турнира чемпионата Европы-2016 по футзалу.
10:12 15/01/2015Криштиану Роналду признан лучшим футболистом в истории ПортугалииНападающий мадридского «Реала» Криштиану Роналду признан лучшим футболистом в истории Португалии. Об этом сообщает Marca со ссылкой на Федерацию футбола страны, которая является организатором...
18:14 12/01/2015«Золотой мяч» по итогам 2014 года получит Криштиану Роналду, набравший 37,66% голосовПо итогам 2014 года награду «Золотой мяч» ФИФА как лучший футболист мира получит португальский нападающий Криштиану Роналду.
17:12 10/01/2015Левон Аронян и Самвел Севян примут участие в шахматном фестивале «Тата Стил» в Вейк-ан-ЗееВ голландском городе Вейк-ан-Зее состоялась жеребьевка турнира «А» шахматного фестиваля «Тата Стил».
16:08 10/01/2015Спикер парламента Армении Г.Саакян поздравил легендарного футболиста Хорена Оганесяна с 60-летиемПредседатель Национального Собрания Армении Галуст Саакян поздравил известного армянского и советского футболиста Хорена Оганесяна с 60-летием.
11:11 06/01/2015Принц Иордании Али бин Аль-Хусейн намерен баллотироваться на должность президента ФИФАПринц Иордании Али бин Аль-Хусейн заявил, что намерен баллотироваться на должность президента Международной федерации футбола (ФИФА).
13:42 29/12/2014Генрих Мхитарян признан лучшим футболистом года в АрменииПолузащитник национальной сборной и дортмундской «Боруссии» Генрих Мхитарян в пятый раз в своей карьере и четвертый год подряд стал лучшим футболистом года в Армении.
20:22 26/12/2014Запущен новый сайт Минспорта Армении: представлен богатый архив фото- и видеоматериаловЗапущен новый официальный сайт Министерства спорта и по делам молодежи Армении – «msy.am». Как передает пресс-служба ведомства, ресурс дополнен богатым архивом фото- и видеоматериалов, имеет удобную...
19:50 23/12/2014Дочь Мохаммеда Али сообщила об улучшении здоровья легендарного боксераДочь легендарного боксера Мохаммеда Али – Рашида Али-Уолш – заявила, что состояние здоровья ее отца улучшается.
19:57 22/12/2014Чем завершатся тайные переговоры руководства ФИФА с Зеппом Блаттером? Материал ВВСРуководство Международной федерации футбола (ФИФА) и ее глава Зепп Блаттер проводят тайные переговоры, посвященные будущему Блаттера на посту президента данной организации.
15:56 20/12/2014«Беспокоиться не о чем». Рио-де-Жанейро встретит участников Олимпиады-2016 в полной готовностиМэр бразильского города Рио-де-Жанейро Эдуардо Паес заявил, что все объекты Олимпийских игр 2016 года будут построены в срок.
18:02 18/12/2014В рейтинге ФИФА сборная Армении заняла 79-е месте, а команда Азербайджана – 135-еСегодня был обнародован новый рейтинг-лист ФИФА. Как передает сайт ФФА, сборная Армении опустилась на 2 позиции и занимает 79-е место. Таблицу возглавляет Германия, Аргентина – на второй позиции, а...
13:07 17/12/2014Известные футбольные клубы отказываются от спонсорства Азербайджана из-за требования исключить из команды армянАзербайджан оказался в центре очередного скандала в мире спорта. В Уругвае накануне выборов президента одного из самых значимых футбольных клубов страны – «Пеньяроля», все кандидаты на пост...
19:17 15/12/2014Первый в Армении открытый турнир настольного тенниса оказался на редкость успешным и может стать традициейВ спортивном комплексе «Спартак» завершился первый в Армении открытый турнир настольного тенниса, который длился три дня.
14:44 15/12/2014Известны имена талисманов Олимпиады и Паралимпиады в Рио-де-Жанейро – Винисиус и ТомИменами талисманов летних Олимпийских и Паралимпийских игр в Рио-де-Жанейро 2016 года выбраны Винисиус и Том соответственно.
10:41 15/12/2014BBC признал спортивной персоной года пилота «Формулы-1» Льюиса ХэмилтонаПилот автогоночной команды Mercedes «Формулы-1» Льюис Хэмилтон, ставший лучшим по итогам сезона, был признан BBC спортивной персоной года.