10:09 02/11/2020Հենրիխ Մխիթարյան. «Առաջ, «Ռոմա». Առաջ, Հայաստան»Իտալիայի Ա սերիայի 7-րդ տուրի շրջանակում «Ռոմա»-«Ֆիորենտինա» հանդիպումն ավարտվել է 2-0 հաշվով: «Ռոնայի» կազմում գոլային փոխանցման հեղինակ է դարձել Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ...
12:07 01/11/2020Ադրբեջանում վայրագ հայատյացությունը դարձել է հասարակության լայն շերտերի կենսակերպ. Արթուր ՄարտիրոսյանԿԳՄՍ փոխնախարար Արթուր Մարտիրոսյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Միջազգային մարզական հանրությունը պետք է իմանա, որ Ադրբեջանական «Գարաբագ» ֆուտբոլային ակումբի մամուլի ծառայության ղեկավար Նուրլան...
20:22 31/10/2020ՀՖՖ-ն պահանջում է ադրբեջանական «Ղարաբաղ» ակումբին հեռացնել եվրագավաթների խաղարկությունիցՎերջին ամսվա ընթացքում Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան բազմաթիվ բողոքներ է ներկայացրել ՈւԵՖԱ և ՖԻՖԱ՝ ադրբեջանական ֆուտբոլի ամենատարբեր ներկայացուցիչների ռազմատենչ հրապարակումների, միլիտարիստական...
19:12 31/10/2020Կոչ ենք անում ճանաչել Արցախի անկախությունը և նրա ինքնորոշման իրավունքը. Հենրիխ ՄխիթարյանՀայաստանի ազգային հավաքականի և «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն անդրադարձել է արցախա-ադրբեջանական շփման գծում տեղի ունեցող իրավիճակին, ինչպես նաև խաղաղ բնակչության նկատմամբ ադրբեջանական բանակի...
20:27 30/10/2020Զենքը ձեռքին հայրենիքն է պաշտպանում նաև բռնցքամարտիկ Ժիրայր ՍարգսյանըԲռնցքամարտի Հայաստանի բազմակի չեմպիոն, Եվրոպական խաղերի մասնակից Ժիրայր Սարգսյանը ռազմաճակատում է և պայքարում է թուրք-ադրբեջանական ագրեսիայի դեմ Արցախի ու Հայաստանի նկատմամբ։ Այս մասին հաղորդում է...
18:25 30/10/2020«Նոան» խոշոր հաշվով հաղթեց Գյումրիում«Նոան» խոշոր հաշվով հաղթեց Գյումրիում։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Հոկտեմբերի 30-ին կայացավ Vbet Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի 10-րդ տուրի հետևյալ հանդիպումը՝ «Շիրակ»-«Նոա» 0։3...
20:15 29/10/2020Մագոմեդ Մուսալովը վիրահատությունից հետո վերադարձել է ԵրևանԵրևանի «Փյունիկ»-ի ֆուտբոլիստը վիրահատությունից հետո կրկին միացել է թիմին: Այս մասին տեղեկանում ենք ակումբի մամուլի ծառայությունից: Մագոմեդ Մուսալովը, ով «Լոռիի» դեմ խաղում վնասվածք էր ստացել,...
18:44 29/10/2020Բուլղարիայի և Հայաստանի միջև երկու հանդիպումները կկայանան ՎառնայումՖուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականի հանդիպումները Բուլղարիայի ընտրանու հետ կկայանան Վառնա քաղաքում: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Համաձայն ՈւԵՖԱ ֆուտզալի ԵՎՐՈ 2022-ի որակավորման...
18:11 29/10/2020Այսօր ձյուդոյի համաշխարհային օրն էՄարզական օրացույցում հոկտեմբերի 28-ը նշվում է որպես ձյուդոյի համաշխարհային օր: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Ձյուդոն միայն սպորտ չէ։ Այն մի ամբողջ կրթական համակարգ է, որը սերմանում է մարդկային...
22:47 28/10/2020Թուրք ֆուտբոլիստը հաստատում է՝ Բարդայում ահաբեկչություն է եղելԹուրք հայտնի ֆուտբոլիստ Ումութ Բուլութը թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է. «Իմ հին ընկեր Հուսեյնը Գյանջայից գրեց ինձ, տեղեկություններ ունի, որ սիրիացիաները պատրաստվում են Ադրբեջանում ավելի շատ շենքեր...
20:13 28/10/2020Արցախցի երեխաների համար միջոցառում՝ ֆուտբոլի ակադեմիայումՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան, Աշոտ Հովհաննիսյանի անվան հումանիտար հետազոտությունների ինստիտուտի հետ համագործակցությամբ, Արցախից ժամանած երեխաների համար ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում...
23:54 27/10/2020Ադելիա Պետրոսյանը հաղթել է «Արցախ» ստեղծագործության հնչյունների ներքոԳեղասահքի Ռուսաստանի գավաթի երրորդ փուլի խաղարկությունում աղջիկների շրջանում 207,18 միավորով հաղթել է Ադելիա Պետրոսյանը, երկրորդ տեղը գրավել է Ելիզավետա Բերեստովսկայան (204,19), երրորդը՝ Վալերիա...
18:36 27/10/2020Տոկիոյում ցուցադրվում է 32-րդ օլիմպիական խաղերի կրակըՏոկիոյում ցուցադրվում է 32-րդ օլիմպիական խաղերի կրակը։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ Kyodo գործակալությունը հայտնում է, որ այն նոյեմբերից մինչև հաջորդ տարվա մարտ կշրջի Ճապոնիայի վարչական տարածքներով։...
18:28 27/10/2020«Լեոն» կմրցի Դանիայի չեմպիոնի հետՀոկտեմբերի 27-ին՝ ՈւԵՖԱ գրասենյակում, կայացել է ՈւԵՖԱ ֆուտզալի Չեմպիոնների Լիգայի որակավորման առաջին փուլի վիճակահանությունը։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ «Հայաստանի չեմպիոն...
19:11 26/10/2020Կայացել է Vbet Հայաստանի ֆուտբոլի պրեմիեր լիգայի 9-րդ տուրի մեկ հանդիպումՉարենցավանի քաղաքային ստադիոնոմ կայացել է Vbet Հայաստանի ֆուտբոլի պրեմիեր լիգայի 9-րդ տուրի մեկ հանդիպում։ Երկրի չեմպիոն «Արարատ-Արմենիան» նվազագույն՝ 1։0 հաշվով հաղթեց «Վանին»։ Այս մասին...
18:35 26/10/2020ՄՕԿ-ը մտահոգ է ծանրամարտի ֆեդերացիայում տեղի ունեցած զարգացումներովՄՕԿ-ը տեղեկացվել է ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայում տեղի ունեցած /IWF / վերջին զարգացումների մասին և կապ է հաստատել այդ կառույցի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար Մայք Իրանիի հետ:Այս մասին գորւմ...
14:51 26/10/2020Հայաստան-Քուվեյթ հանդիպումը չի կայանաՔուվեյթի ֆուտբոլի ասոցիացիան, հաշվի առնելով Քուվեյթում և երկրից դուրս Covid-19-ի համավարակային իրավիճակի սաստկացումը, պաշտոնական նամակով դիմել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային՝ խնդրելով չեղարկել...
12:04 26/10/2020Ֆորմուլա 1-ի Մաքս Վերշթափենը գումար է փոխանցել Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամինՖորմուլա 1-ի հոլանդացի հայտնի մրցարշավորդ Մաքս Վերշտափենը նախօրեին Պորտուգալիայի մրցարշավում գրավել է 3-րդ տեղը: Իր հաղթանակը նշելու համար Վերշտափենը 1000+ հիմնադրամին է փոխանցել 100 դոլար և գրառում...
20:30 23/10/2020Մոսկվայում անցկացվել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի «Սպորտում՝ դոպինգի դեմ» կոնվենցիայի խորհրդաժողովըՄոսկվայում անցկացվել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի «Սպորտում՝ դոպինգի դեմ» կոնվենցիայի խորհրդաժողովի յոթերորդ նստաշրջանը։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Երկօրյա միջոցառմանը մասնակցել են նախագահության ղեկավար...

11:12 29/10/2014В России представили официальную эмблему ЧМ-2018Оргкомитет чемпионата мира по футболу в России представил официальную эмблему турнира, который пройдет летом 2018 года.
12:57 28/10/2014Неймар, Месси и Роналду – в списке претендентов на «Золотой мяч»Международная федерация футбола (FIFA) на своем официальном сайте опубликовала список претендентов на премию «Золотой мяч» в 2014 году.
10:45 22/10/2014Список лучших бомбардиров Лиги чемпионов: Лионель Месси догнал Криштиану РоналдуНападающий «Барселоны» Лионель Месси стал автором одного из забитых каталонцами мячей в поединке третьего тура группового этапа Лиги чемпионов против «Аякса» (3:1).
12:39 21/10/2014ФИФА: Чемпионат мира по футболу в Катаре в 2022 году перенесут на ноябрь-декабрьЧемпионат мира в Катаре пройдет в ноябре и декабре 2022 года. Как передает «Интерфакс», об этом заявил президент ФИФА Йозеф Блаттер. «В Катаре нельзя играть в летнее время. Поэтому чемпионат мира в...
19:36 15/10/2014УЕФА начинает дисциплинарное производство в отношении федераций Сербии и АлбанииУЕФА принял решение начать дисциплинарное производство в отношении федераций Сербии и Албании из-за инцидента на матче квалификации Евро-2016.
18:00 15/10/2014Сорванный матч Сербия – Албания: албанских футболистов в аэропорту встретили 5 тыс. болельщиковОколо пяти тысяч болельщиков приехали в аэропорт Тираны, чтобы встретить сборную Албании по футболу после матча квалификации Евро-2016 с командой Сербии, который не был доигран.
14:30 15/10/2014Провокация на матче с Албанией была подготовлена заранее. Заявление главы МИД СербииСербия не несет «никакой ответственности» за срыв футбольного матча со сборной Албании. Как передает «РИА Новости», об этом заявил глава сербского МИД Ивица Дачич. Отборочный матч к чемпионату...
20:20 09/10/2014Путин забраковал политические способности шахматиста Г. Каспарова«Мы рады будем видеть всех выдающихся спортсменов, в том числе и Гарри Каспарова. Политик из него пока не очень эффективный получается, но шахматист он выдающийся», – заметил президент России...
19:20 07/10/2014FIFA намерена ради команд из Африки сократить число европейских сборных на ЧМ-2018Международная федерация футбола (FIFA) рассматривает возможность увеличения числа команд из Африки на чемпионатах мира.
17:52 02/10/2014Комиссия МОК проверила готовность Рио-де-Жанейро к Олимпиаде-2016 и поставила оценку «удовлетворительно»Координационная комиссия Международного олимпийского комитета (МОК), завершив очередную проверку готовности бразильского города Рио-де-Жанейро к Олимпийским играм 2016 года, осталась удовлетворена...
19:30 30/09/2014Целый ряд проблем остается нерешенным. Комиссия МОК проверяет готовность Рио-де-Жанейро к Олимпиаде-2016Координационная комиссия Международного олимпийского комитета (МОК) проводит очередную проверку готовности бразильского города Рио-де-Жанейро к Олимпийским играм 2016 года.
10:45 26/09/2014Скончался 18-летний футболист грозненского «Терека» Гриша СимонянФутболист Гриша Симонян, который лечился от рака головного мозга и с которым в марте 2014 года «Терек» заключил полноценный контракт, скончался в пятницу утром.
14:04 25/09/2014Глава МОК Томас Бах и председатель Европейского олимпийского комитета Патрик Хики встретятся с президентом АрменииПрезидент Международного олимпийского комитета (МОК) Томас Бах и председатель Европейского олимпийского комитета Патрик Хики 8 октября прибудут в Армению с двухдневным рабочим визитом.
18:08 22/09/2014В Грузии спортсмены продолжают «травлю» главы Федерации борьбы Л. Куртанидзе: «коридор позора» и битье яйцамиПрезидент Федерации борьбы Грузии Лука Куртанидзе вновь оказался в центре скандала: в этот раз спортсмены закидали его яйцами.
16:40 19/09/2014Финал Чемпионата Европы 2020 примет Лондон. Обнародован список хозяев турнираФинал Чемпионата Европы 2020 года состоится на стадионе «Уэмбли» в Лондоне. Как передает ВВС, такое решение было принято исполкомом УЕФА в Женеве. Согласно информации, матчи турнира примут в общей...
20:22 18/09/2014Сотрудников FIFA заставили вернуть подаренные бразильцами во время ЧМ-2014 дорогостоящие часыМеждународная футбольная ассоциация заставила всех сотрудников FIFA вернуть часы, подаренные Конфедерацией футбола Бразилии.
19:13 18/09/2014В Грузии спортсмены забили досками дверь кабинета главы Национальной федерации борьбы Л. КуртанидзеБывшие и действующие грузинские борцы потребовали немедленной отставки президента Национальной федерации борьбы Грузии Луки Куртанидзе.
18:47 12/09/2014Армянский борец Арсен Джулфалакян стал чемпионом мира по греко-римской борьбеНа проходящем в Ташкенте чемпионате мира по греко-римской борьбе в финальной схватке в весовой категории до 75 кг армянский борец Арсен Джулфалакян со счетом 4:0 одержал победу над хорватским...
14:44 11/09/2014Бако Саакян обсудил с главой Федерации атлетики Армении развитие спорта в Нагорно-Карабахской Республике11 сентября президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял известного атлета, председателя Федерации атлетики Республики Армения Роберта Эммияна.
18:12 09/09/2014Михаэль Шумахер выписан из швейцарской клиники и направляется домойСемикратный чемпион «Формулы-1» Михаэль Шумахер выписан из швейцарской клиники и будет продолжать реабилитацию в домашних условиях.