10:09 02/11/2020Հենրիխ Մխիթարյան. «Առաջ, «Ռոմա». Առաջ, Հայաստան»Իտալիայի Ա սերիայի 7-րդ տուրի շրջանակում «Ռոմա»-«Ֆիորենտինա» հանդիպումն ավարտվել է 2-0 հաշվով: «Ռոնայի» կազմում գոլային փոխանցման հեղինակ է դարձել Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ...
12:07 01/11/2020Ադրբեջանում վայրագ հայատյացությունը դարձել է հասարակության լայն շերտերի կենսակերպ. Արթուր ՄարտիրոսյանԿԳՄՍ փոխնախարար Արթուր Մարտիրոսյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Միջազգային մարզական հանրությունը պետք է իմանա, որ Ադրբեջանական «Գարաբագ» ֆուտբոլային ակումբի մամուլի ծառայության ղեկավար Նուրլան...
20:22 31/10/2020ՀՖՖ-ն պահանջում է ադրբեջանական «Ղարաբաղ» ակումբին հեռացնել եվրագավաթների խաղարկությունիցՎերջին ամսվա ընթացքում Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան բազմաթիվ բողոքներ է ներկայացրել ՈւԵՖԱ և ՖԻՖԱ՝ ադրբեջանական ֆուտբոլի ամենատարբեր ներկայացուցիչների ռազմատենչ հրապարակումների, միլիտարիստական...
19:12 31/10/2020Կոչ ենք անում ճանաչել Արցախի անկախությունը և նրա ինքնորոշման իրավունքը. Հենրիխ ՄխիթարյանՀայաստանի ազգային հավաքականի և «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն անդրադարձել է արցախա-ադրբեջանական շփման գծում տեղի ունեցող իրավիճակին, ինչպես նաև խաղաղ բնակչության նկատմամբ ադրբեջանական բանակի...
20:27 30/10/2020Զենքը ձեռքին հայրենիքն է պաշտպանում նաև բռնցքամարտիկ Ժիրայր ՍարգսյանըԲռնցքամարտի Հայաստանի բազմակի չեմպիոն, Եվրոպական խաղերի մասնակից Ժիրայր Սարգսյանը ռազմաճակատում է և պայքարում է թուրք-ադրբեջանական ագրեսիայի դեմ Արցախի ու Հայաստանի նկատմամբ։ Այս մասին հաղորդում է...
18:25 30/10/2020«Նոան» խոշոր հաշվով հաղթեց Գյումրիում«Նոան» խոշոր հաշվով հաղթեց Գյումրիում։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Հոկտեմբերի 30-ին կայացավ Vbet Հայաստանի Պրեմիեր Լիգայի 10-րդ տուրի հետևյալ հանդիպումը՝ «Շիրակ»-«Նոա» 0։3...
20:15 29/10/2020Մագոմեդ Մուսալովը վիրահատությունից հետո վերադարձել է ԵրևանԵրևանի «Փյունիկ»-ի ֆուտբոլիստը վիրահատությունից հետո կրկին միացել է թիմին: Այս մասին տեղեկանում ենք ակումբի մամուլի ծառայությունից: Մագոմեդ Մուսալովը, ով «Լոռիի» դեմ խաղում վնասվածք էր ստացել,...
18:44 29/10/2020Բուլղարիայի և Հայաստանի միջև երկու հանդիպումները կկայանան ՎառնայումՖուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականի հանդիպումները Բուլղարիայի ընտրանու հետ կկայանան Վառնա քաղաքում: Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ Համաձայն ՈւԵՖԱ ֆուտզալի ԵՎՐՈ 2022-ի որակավորման...
18:11 29/10/2020Այսօր ձյուդոյի համաշխարհային օրն էՄարզական օրացույցում հոկտեմբերի 28-ը նշվում է որպես ձյուդոյի համաշխարհային օր: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Ձյուդոն միայն սպորտ չէ։ Այն մի ամբողջ կրթական համակարգ է, որը սերմանում է մարդկային...
22:47 28/10/2020Թուրք ֆուտբոլիստը հաստատում է՝ Բարդայում ահաբեկչություն է եղելԹուրք հայտնի ֆուտբոլիստ Ումութ Բուլութը թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է. «Իմ հին ընկեր Հուսեյնը Գյանջայից գրեց ինձ, տեղեկություններ ունի, որ սիրիացիաները պատրաստվում են Ադրբեջանում ավելի շատ շենքեր...
20:13 28/10/2020Արցախցի երեխաների համար միջոցառում՝ ֆուտբոլի ակադեմիայումՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան, Աշոտ Հովհաննիսյանի անվան հումանիտար հետազոտությունների ինստիտուտի հետ համագործակցությամբ, Արցախից ժամանած երեխաների համար ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում...
23:54 27/10/2020Ադելիա Պետրոսյանը հաղթել է «Արցախ» ստեղծագործության հնչյունների ներքոԳեղասահքի Ռուսաստանի գավաթի երրորդ փուլի խաղարկությունում աղջիկների շրջանում 207,18 միավորով հաղթել է Ադելիա Պետրոսյանը, երկրորդ տեղը գրավել է Ելիզավետա Բերեստովսկայան (204,19), երրորդը՝ Վալերիա...
18:36 27/10/2020Տոկիոյում ցուցադրվում է 32-րդ օլիմպիական խաղերի կրակըՏոկիոյում ցուցադրվում է 32-րդ օլիմպիական խաղերի կրակը։ ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ Kyodo գործակալությունը հայտնում է, որ այն նոյեմբերից մինչև հաջորդ տարվա մարտ կշրջի Ճապոնիայի վարչական տարածքներով։...
18:28 27/10/2020«Լեոն» կմրցի Դանիայի չեմպիոնի հետՀոկտեմբերի 27-ին՝ ՈւԵՖԱ գրասենյակում, կայացել է ՈւԵՖԱ ֆուտզալի Չեմպիոնների Լիգայի որակավորման առաջին փուլի վիճակահանությունը։ Այս մասին հայտնում է ՀՖՖ մամուլի ծառայությունը։ «Հայաստանի չեմպիոն...
19:11 26/10/2020Կայացել է Vbet Հայաստանի ֆուտբոլի պրեմիեր լիգայի 9-րդ տուրի մեկ հանդիպումՉարենցավանի քաղաքային ստադիոնոմ կայացել է Vbet Հայաստանի ֆուտբոլի պրեմիեր լիգայի 9-րդ տուրի մեկ հանդիպում։ Երկրի չեմպիոն «Արարատ-Արմենիան» նվազագույն՝ 1։0 հաշվով հաղթեց «Վանին»։ Այս մասին...
18:35 26/10/2020ՄՕԿ-ը մտահոգ է ծանրամարտի ֆեդերացիայում տեղի ունեցած զարգացումներովՄՕԿ-ը տեղեկացվել է ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայում տեղի ունեցած /IWF / վերջին զարգացումների մասին և կապ է հաստատել այդ կառույցի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար Մայք Իրանիի հետ:Այս մասին գորւմ...
14:51 26/10/2020Հայաստան-Քուվեյթ հանդիպումը չի կայանաՔուվեյթի ֆուտբոլի ասոցիացիան, հաշվի առնելով Քուվեյթում և երկրից դուրս Covid-19-ի համավարակային իրավիճակի սաստկացումը, պաշտոնական նամակով դիմել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային՝ խնդրելով չեղարկել...
12:04 26/10/2020Ֆորմուլա 1-ի Մաքս Վերշթափենը գումար է փոխանցել Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամինՖորմուլա 1-ի հոլանդացի հայտնի մրցարշավորդ Մաքս Վերշտափենը նախօրեին Պորտուգալիայի մրցարշավում գրավել է 3-րդ տեղը: Իր հաղթանակը նշելու համար Վերշտափենը 1000+ հիմնադրամին է փոխանցել 100 դոլար և գրառում...
20:30 23/10/2020Մոսկվայում անցկացվել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի «Սպորտում՝ դոպինգի դեմ» կոնվենցիայի խորհրդաժողովըՄոսկվայում անցկացվել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի «Սպորտում՝ դոպինգի դեմ» կոնվենցիայի խորհրդաժողովի յոթերորդ նստաշրջանը։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։ Երկօրյա միջոցառմանը մասնակցել են նախագահության ղեկավար...

18:05 02/08/2012Sergei Movsesian and Hrant Melkumyan in BielArmenian GMs Hrant Melkumyan and Sergei Movsesian, scoring 6.5 points each in 9 rounds, are currently second and third respectively at Biel open.
18:00 02/08/2012Tigran Petrosian finishes 9th at Kavala openArmenian GM Tigran L. Petrosian, scoring 6 points out of 9, took 9th place at Kavala open. GM Abhijeet Gupta (India) took first prize with 7.5 points, website of Armenian Chess Federation reported.
17:59 02/08/2012David Zakarian awarded FIDE Master titleWorld Chess Federation (FIDE) awarded Armenian chess player David Zakarian the FIDE Master title, armchess.am reported.
15:27 02/08/2012Balotelli locks himself in Manchester Airport toiletHe has often been described as having a potty mouth when on the football pitch and acting erratically off it.
15:19 02/08/2012AC Milan to discuss Kaka transfer with Real Madrid in New YorkAC Milan vice-president Adriano Galliani has stated the club’s desire to make formal offer for Real Madrid’s Kaka.
19:05 01/08/2012Helen Glover and Heather Stanning win first Olympic gold for BritainHelen Glover and Heather Stanning delivered Britain's first gold medal with a commanding performance in the women's pairs this morning, Daily Mail reported.
18:36 01/08/2012Robin van Persie has signed contract with Juventus, FIFA agent saysWantaway Arsenal forward Robin van Persie has signed a contract with Juventus, according to FIFA agent Fabio Parisi, Metro.co.uk reported.
18:00 01/08/2012Buffon to extend Juventus dealGianluigi Buffon is on the verge of signing a new contract with Juventus that will keep him at the club until the summer of 2016, Tuttosport reports.
17:47 01/08/2012Conte banned for 3 monthsJuventus coach Antonio Conte will face trial for his role in the Scommessopoli match-fixing scandal after the Disciplinary Committee rejected his plea deal, Goal.com reported.
17:03 01/08/2012Tigran Petrosian in KavalaArmenian GM Tigran L. Petrosian has scored 5 points in 8 rounds of Kavala open. Before the last round, GM Abhijeet Gupta (India) leads the tournament with 7 points, website of Armenian Chess...
17:02 01/08/2012Sergei Movsesian and Hrant Melkumyan in BielArmenian GMs Sergei Movsesian and Hrant Melkumyan, scoring 6 points each in 8 rounds, are currently second and third respectively at Biel open.
19:05 31/07/2012Mikayel Koloyan drops out of London OlympicsArmenian swimmer Mikayel Koloyan finished 45th overall among 8 swimmers at men’s 100m freestyle, covering the distance in 53.82 time, and thus dropped out of further competition at London Olympics.
18:48 31/07/2012Real Madrid will not allow Kaka to leave on loanReal Madrid have no intention of allowing Kaka to join AC Milan on a one-year loan deal and are holding out for a permanent transfer, Marca reports.
15:13 31/07/2012Juventus to bid £20million for Robin van PersieJuventus will be the first team to meet Arsenal's asking price for Robin van Persie when they bid £20million for the striker in the coming weeks, Daily Mail reported.
15:00 31/07/2012Spain deserved more at Olympics, says MataSpain midfielder Juan Mata has insisted La Roja deserved more following their elimination from the men's football tournament at the Olympics, Goal.com reported.
13:57 31/07/2012Tigran Petrosian in KavalaArmenian GM Tigran L. Petrosian has scored 5 points in 7 rounds at Kavala open. He is one point behind the leader, GM Abhijeet Gupta (India), website of Armenian Chess Federation reported.
13:54 31/07/2012Sergei Movsesian and Hrant Melkumyan in BielThey are half a point behind the leaders, GMs Pentala Harikrishna (India), Maxim Turov (Russia) and Romain Edouard (France).
18:00 30/07/2012Brazilian judoka Felipe Kitadai breaks Olympic medal in showerA Brazilian judoka accidentally broke his Olympic bronze medal when he brought it into the shower. Now he's fighting to have it replaced, AP reported. Felipe Kitadai said he was carrying the medal...
17:02 30/07/2012Tigran Petrosian in KavalaOlympic champion Tigran L. Petrosian, scoring 5 points in 6 rounds, leads Kavala open together with GMs Shekhar Surya Ganguly and Abhijeet Gupta (India).
16:53 30/07/2012Hrant Melkumyan finishes in 4th place in BielWith 9.5 points out of 13, Armenian GM Hrant Melkumyan took 4th place among 144 participants at a blitz tournament held as part of Biel Festival, Switzerland.