19:49 09/09/2019«Ռեալն» ու «Յուվենտուսը ցանկանում են գնել ԷրիկսենինՄադրիդյան «Ռեալը» ցանկանում է այս ձմեռ պայմանավորվել «Տոտենհեմի» հետ՝ կիսապաշտպան Քրիստիան Էրիկսենին գնելու վերաբերյալ։ soccernews.ru-ի հաղորդմամբ, 27-ամյա խաղացողով հետաքրքրված է նաև...
19:04 09/09/2019ՄՅՈՒ-ի ֆուտբոլիստները դեմ էին Սանչեսի բարձր աշխատավարձինԱնգլիական «Մանչեսթր Յունայթեդի» խաղացողները դժգոհ էին չիլիացի հարձակվող Ալեքսիս Սանչեսի բարձր վարձատրությունից։ Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով The Sun-ին, գրում է, որ ֆուտբոլիստների կարծիքով,...
17:19 09/09/2019Արսեն Վենգերը պատմել է, թե ինչպես է «Արսենալը» ցանկացել ձեռք բերել Մեսսիին«Արսենալի» նախկին մարզիչ Արսեն Վենգերը պատմել է, թե ինչպես էին լոնդոնիցները թիմ հրավիրում Լիոնել Մեսսիին, սակայն հարձակվողը նախընտրել է մնալ Իսպանիայում: «Ֆուտբոլում բանակցություններ են ընթանում,...
15:42 09/09/2019Անգլիական ակումբն ամենածախսողն է ֆուտբոլի պատմության մեջՓորձագետները հաշվել են ակումբների ներդրումները կազմեր ձևավորելիս: Ամենաթանկարժեք թիմը ֆուտբոլի պատմության մեջ անգլիական «Մանչեսթեր Սիթին» է: Լենտա.ռու-ն գրում է, որ CIES Football Observatory-ի...
15:12 09/09/2019Հնչած սխալ հիմնի պատճառով Մակրոնը ներողություն է խնդրել Ալբանիայից, հաղորդավարը՝ հայերիցԱլբանիայի վարչապետ Էդի Ռաման հայտարարել է, որ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը ներողություն է խնդրել այն բանից հետո, երբ շաբաթ օրը Ֆրանսիայում տեղի ունեցած Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի...
14:47 09/09/2019Ռաֆայել Նադալը 19-րդ անգամ դարձավ «Մեծ սաղավարտի» հաղթողԻսպանացի թենիսիստ Ռաֆայել Նադալը դարձավ ԱՄՆ թենիսի բաց առաջնության՝ US Open 2019 մրցաշարի հաղթող: Այս մասին գրում է BBC-ն։ Եզրափակչում իսպանացին հաղթանակ տարավ Ռուսաստանի առաջին ռակետ Դանիիլ Մեդվեդևի...
14:27 09/09/2019ԵԱ. Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը ելույթն ավարտել է առանց մեդալիԲռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականն առանց մեդալի է ավարտել ելույթը Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում անցկացվող Եվրոպայի առաջնությունում: Այս մասին հայտնում են ՀԱՕԿ-ից։ Լավագույն ցուցանիշը...
14:23 09/09/2019Հենրիխ Մխիթարյանը հանդիպել է Հայաստանում Իտալիայի դեսպանի հետՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի խաղացող Հենրիխ Մխիթարյանն այսօր հանդիպել է Հայաստանում Իտալիայի դեսպան Վինչենցո Դել Մոնակոյի հետ։ Մխիթարյանը թվիթերում հրապարակել է իր ու դեսպանի նկարը։ Նշենք,...
10:07 09/09/2019Հայաստանի հավաքականին պարտվելուց հետո բոսնիացիների գլխավոր մարզիչը հրաժարական է տվելԵվրո-2020-ի ընտրական մրցաշարի J խմբի վեցերորդ տուրում Հայաստանի ազգային հավաքականից պարտություն կրելուց հետո Բոսնիա և Հերցեգովինայի գլխավոր մարզիչ Ռոբերտ Պրոսինեչկին հրաժարական է տվել։ Այս մասին...
09:55 09/09/2019Ստեփանակերտը կղեկավարի Դավիթ ՍարգսյանըԱրցախի Հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է երեկ կայացած ՏԻՄ ընտրությունների նախնական արդյունքները։ Արցախի մայրաքաղաքում հինգ թեկնածուներից առավել մեծ թվով քվեներ ստացել է...
09:29 09/09/2019Արմեն Գյուլբուդաղյանց. Հենրիխ Մխիթարյանն առաջատարի պես թիմը տարավ հետևից«Ապրի Հենրիկը, մնացած բոլոր տղաները։ Նույնիսկ ովքեր չէին խաղում, բոլորի էներգետիկան, նվիրվածությունը օգնեց, որ հաղթենք»։
09:16 09/09/2019Մեսսին կարող է խզել պայմանագիրը «Բարսելոնայի» հետ յուրաքանչյուր խաղաշրջանի ավարտիԼիոնել Մեսսիի ակումբակից Ժերար Պիկեն հաստատել է, որ արգենտինացի հարձակվողի պայմանագրում կետ կա, որը նրան թույլ է տալիս վաղաժամկետ խզել պայմանագիրն ակումբի հետ: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, նշվում է, որ...
18:21 07/09/2019Nike-ի հետ պայմանագրով Ռոնալդուն կվաստակի 162 միլիոն եվրոԱմերիկյան Nike ընկերության հետ համագործակցության արդյունքում «Յուվենտուսի» հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուն կվաստակի ավելի քան 162 միլիոն եվրո։ championat.com-ի հաղորդմամբ, սկզբնաղբյուրը գրել է, որ...
16:44 07/09/2019Սերենա Ուիլյամսի թիմում մտահոգ են Մեգան Մարքլի՝ US Open եզրափակիչ գալուցԱմերիկացի թենիսիստուհի Սերենա Ուիլյամսի թիմն անհանգիստ է, որ Սասեքսի դքսուհի Մեգան Մարքլի հնարավոր է ներկա լինի US Open խաղի եզրափակչին։ Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով Page Six-ին, գրում է, որ...
10:21 07/09/2019Եվրո-2021. Հայաստանի Մ-21 հավաքականը պարտությամբ է մեկնարկելՖուտբոլի 2021թ. Եվրոպայի մինչև 21 տարեկանների առաջնության ընտրական փուլի առաջին տուրում Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը նվազագույն հաշվով պարտվել է Իռլանդիային: Իռլանդիայի մայրաքաղաք Դուբլինում...
12:18 06/09/2019ԱԱ. Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի կազմը հայտնի էԱզատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանը հայտարարեց թիմի կազմը սեպտեմբերի 14-22-ը Ղազախստանի մայրաքաղաք Նուր-Սուլթանում կայանալիք աշխարհի առաջնության համար։...
11:30 06/09/2019Զիդանը համոզել է ՄբապեինՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեն կտեղափոխվի «Ռեալ»։ sport24.ru կայքը, հղում անելով Sport.es-ին, գրում է, որ մադրիդցիների գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանը համոզել է հայրենակցին փոխել թիմը։ «Ռեալը» փորձում...
10:14 06/09/2019Գյուլբուդաղյանց. Դե գիտեք, Կամո մարտիկ է, մինչև վերջ պայքարում է«Առաջին քսան րոպեն լավ խաղացինք, պրեսինգ արեցինք, հետո Իտալիան ամբողջովին սկսեց գրոհել, ճնշել, դրա համար գոլ բաց թողեցինք։ Երկրորդ խաղակեսի մի 25 րոպեն էլ փորձեցինք ֆուտբոլ խաղալ, ստացվեց։ Բայց...
09:26 06/09/2019Տոկիո-2020-ի կազմակերպիչները կպայքարեն շոգի դեմՃապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում անցկացվելիք 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերում ուժեղ շոգի պայմաններում կարող են օգտագործվել ձյուն արտադրող մեքենաներ, որպեսզի հանդիսատեսի համար ավելի հարմարավետ լինի...
18:55 05/09/2019Հայաստան-Իտալիա.մեկնարկային կազմերՀայաստանի ազգային հավաքականը ԵՎՐՈ-2020-ի ընտրական փուլի J խմբի 5-րդ տուրում Երևանում ընդունելու է Իտալիային: Թիմերի մեկնարկային կազմերը հայտնի են.

18:28 16/03/2010Армения не согласилась с графиком отборочных матчей чемпионата Европы-2012"Чемпионат.ру" стали известны подробности переговоров представителей федераций России, Словакии, Ирландии, Македонии, Армении и Андорры, которые во вторник обсудили проект календаря матчей в...
14:11 16/03/2010Левон Аронян поправил свое турнирное положение в третьем раунде турнира “Амбер”Армянский гроссмейстер Левон Аронян после третьего раунда турнира по слепым и быстрым шахматам “Амбер” слегка поправил свое турнирное положение, обыграв голландца Яна Смитса.
14:58 15/03/2010Левон Аронян по итогам двух туров в хвосте турнира “Амбер”. Итог для такого игрока неутешительныйПосле двух туров в турнире по слепым и быстрым шахматам в Амбере армянский гроссмейстер Левон Аронян оказался в хвосте турнирной таблицы вместе с кубинцем Леньером Домингесом.
14:25 12/03/2010Левон Аронян сыграет в турнире “Амбер” по слепым и быстрым шахматамАрмянский гроссмейстер Левон Аронян примет участие в Амбер-турнире, который начинается сегодня на Лазурном берегу Франции, в легендарном отеле Palais de la Mediterranee города Ниццы.
09:04 11/03/2010The Washington Post: Израиль пытается протолкнуть санкции против ИранаИзраильские властные круги начинают проявлять нетерпение из-за медленного темпа дипломатических шагов по ограничению ядерных амбиций Ирана.
11:47 05/03/2010Абрахам: Бой с Дирреллом - шанс стать звездой в АмерикеАртур Абрахам прокомментировал предстоящий поединок с Андре Дирреллом, который состоится 27 марта в Детройте (США).
13:35 03/03/2010Турецкий туроператор предлагает начинать Кубок Содружества в АнтальеКрупный турецкий туроператор, работающий на футбольном рынке СНГ и принимающий в Большой Анталье клубы России, Украины, Казахстана, Узбекистана, Армении, Грузии, хочет предложить новому руководству...
13:20 03/03/2010Абрахам: У Диррелла проблема психологического характераАртур Абрахам прокомментировал ситуацию с переносом поединка против Андре Диррелла с 6 на 27 марта. Напомним, что на переносе боя настояла команда Диррелла, аргументировав свою просьбу травмой спины...
18:01 02/03/2010Карпов выдвинул свою кандидатуру на пост президента ФИДЕДвенадцатый чемпион мира шахматам Анатолий Карпов выдвинул свою кандидатуру на пост президент Международной шахматной федерации (ФИДЕ).
13:51 02/03/2010Левон Аронян на пятом месте в списке сильнейших шахматистов ФИДЕАрмянский гроссмейстер Левон Аронян занимает пятую строчку в опубликованном вчера рейтинге сильнейших шахматистов планеты по версии ФИДЕ.
13:22 02/03/2010Министр спорта РФ Виталий Мутко готов уйти в отставкуМинистр спорта РФ Виталий Мутко готов уйти в отставку, хотя не считает результат сборной России на Олимпиаде-2010 провальным, сообщает gazeta.ru.
13:15 25/02/2010Левон Аронян одержал победу над Вугаром Гашимовым и занял третье местоАрмянский гроссмейстер Левон Аронян отпраздновал первую победу на турнире в Линаресе, достигнув преимущества над представителем Азербайджана Вугаром Гашимовым.
14:05 24/02/20109 раундов, 9 ничей. Удастся ли Л. Ароняну сломить ход игры в последнем раунде?Армянский гроссмейстер Левон Аронян продолжает ничейную серию в шахматном супертурнире в Линаресе. В девятом предпоследнем раунде Л. Аронян также не изменил своей традиции и сыграл вничью на этот раз...
13:39 23/02/2010Армянские шахматисты одержали победы в иранском МешхедеАрмянские шахматисты Сурен Погосян, Левон Бабуджян и Геворк Арутюнян одержали очередные победы на международном шахматном турнире в иранском городе Мешхед.
13:41 22/02/2010Элина Даниелян и Лилит Мкртчян примут участие в турнире “Гран при”ФИДЕ опубликовала окончательный состав 3-го тура женского турнира “Гран при”, который пройдет с 25 апреля по 8 мая в российском городе Нальчик.
11:46 20/02/2010Левон Аронян бьет рекорды по количеству ничейных матчейАрмянский гроссмейстер Левон Аронян сыграл очередную ничью в шестом раунде шахматного супертурнира в Линаресе.
10:35 19/02/2010Левон Аронян не идет на риск, и пока второй в супертурнире в ЛинаресеАрмянский гроссмейстер Левон Аронян на шахматном супертурнире в Линаресе не рискует, но продвигается вверх в турнирной таблице.
10:34 19/02/2010Евгений Плющенко завоевал серебряную медаль на Олимпиаде в ВанкувереРоссийский фигурист Евгений Плющенко занял второе место в соревнованиях по фигурному катанию в Ванкувере, уступив американцу Эвану Лайсачеку полтора балла.
17:13 17/02/2010Армянские боксеры отправятся в Баку, если азербайджанская сторона обеспечит их безопасностьАрмения действительно направила в Международную Ассоциацию бокса (AIBA) официальное письмо о своем участии в юношеском чемпионате мира в Баку, однако Азербайджан еще должен обеспечить безопасность...
15:51 17/02/2010Юный шахматист из Ванадзора одержал победу в группе C турнира Aeroflot-open16-летний армянский шахматист из Ванадзора Давид Шаинян выиграл первый приз в группе C шахматного турнира Aeroflot-open в Москве.