19:49 09/09/2019«Ռեալն» ու «Յուվենտուսը ցանկանում են գնել ԷրիկսենինՄադրիդյան «Ռեալը» ցանկանում է այս ձմեռ պայմանավորվել «Տոտենհեմի» հետ՝ կիսապաշտպան Քրիստիան Էրիկսենին գնելու վերաբերյալ։ soccernews.ru-ի հաղորդմամբ, 27-ամյա խաղացողով հետաքրքրված է նաև...
19:04 09/09/2019ՄՅՈՒ-ի ֆուտբոլիստները դեմ էին Սանչեսի բարձր աշխատավարձինԱնգլիական «Մանչեսթր Յունայթեդի» խաղացողները դժգոհ էին չիլիացի հարձակվող Ալեքսիս Սանչեսի բարձր վարձատրությունից։ Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով The Sun-ին, գրում է, որ ֆուտբոլիստների կարծիքով,...
17:19 09/09/2019Արսեն Վենգերը պատմել է, թե ինչպես է «Արսենալը» ցանկացել ձեռք բերել Մեսսիին«Արսենալի» նախկին մարզիչ Արսեն Վենգերը պատմել է, թե ինչպես էին լոնդոնիցները թիմ հրավիրում Լիոնել Մեսսիին, սակայն հարձակվողը նախընտրել է մնալ Իսպանիայում: «Ֆուտբոլում բանակցություններ են ընթանում,...
15:42 09/09/2019Անգլիական ակումբն ամենածախսողն է ֆուտբոլի պատմության մեջՓորձագետները հաշվել են ակումբների ներդրումները կազմեր ձևավորելիս: Ամենաթանկարժեք թիմը ֆուտբոլի պատմության մեջ անգլիական «Մանչեսթեր Սիթին» է: Լենտա.ռու-ն գրում է, որ CIES Football Observatory-ի...
15:12 09/09/2019Հնչած սխալ հիմնի պատճառով Մակրոնը ներողություն է խնդրել Ալբանիայից, հաղորդավարը՝ հայերիցԱլբանիայի վարչապետ Էդի Ռաման հայտարարել է, որ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը ներողություն է խնդրել այն բանից հետո, երբ շաբաթ օրը Ֆրանսիայում տեղի ունեցած Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի...
14:47 09/09/2019Ռաֆայել Նադալը 19-րդ անգամ դարձավ «Մեծ սաղավարտի» հաղթողԻսպանացի թենիսիստ Ռաֆայել Նադալը դարձավ ԱՄՆ թենիսի բաց առաջնության՝ US Open 2019 մրցաշարի հաղթող: Այս մասին գրում է BBC-ն։ Եզրափակչում իսպանացին հաղթանակ տարավ Ռուսաստանի առաջին ռակետ Դանիիլ Մեդվեդևի...
14:27 09/09/2019ԵԱ. Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը ելույթն ավարտել է առանց մեդալիԲռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականն առանց մեդալի է ավարտել ելույթը Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում անցկացվող Եվրոպայի առաջնությունում: Այս մասին հայտնում են ՀԱՕԿ-ից։ Լավագույն ցուցանիշը...
14:23 09/09/2019Հենրիխ Մխիթարյանը հանդիպել է Հայաստանում Իտալիայի դեսպանի հետՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի խաղացող Հենրիխ Մխիթարյանն այսօր հանդիպել է Հայաստանում Իտալիայի դեսպան Վինչենցո Դել Մոնակոյի հետ։ Մխիթարյանը թվիթերում հրապարակել է իր ու դեսպանի նկարը։ Նշենք,...
10:07 09/09/2019Հայաստանի հավաքականին պարտվելուց հետո բոսնիացիների գլխավոր մարզիչը հրաժարական է տվելԵվրո-2020-ի ընտրական մրցաշարի J խմբի վեցերորդ տուրում Հայաստանի ազգային հավաքականից պարտություն կրելուց հետո Բոսնիա և Հերցեգովինայի գլխավոր մարզիչ Ռոբերտ Պրոսինեչկին հրաժարական է տվել։ Այս մասին...
09:55 09/09/2019Ստեփանակերտը կղեկավարի Դավիթ ՍարգսյանըԱրցախի Հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է երեկ կայացած ՏԻՄ ընտրությունների նախնական արդյունքները։ Արցախի մայրաքաղաքում հինգ թեկնածուներից առավել մեծ թվով քվեներ ստացել է...
09:29 09/09/2019Արմեն Գյուլբուդաղյանց. Հենրիխ Մխիթարյանն առաջատարի պես թիմը տարավ հետևից«Ապրի Հենրիկը, մնացած բոլոր տղաները։ Նույնիսկ ովքեր չէին խաղում, բոլորի էներգետիկան, նվիրվածությունը օգնեց, որ հաղթենք»։
09:16 09/09/2019Մեսսին կարող է խզել պայմանագիրը «Բարսելոնայի» հետ յուրաքանչյուր խաղաշրջանի ավարտիԼիոնել Մեսսիի ակումբակից Ժերար Պիկեն հաստատել է, որ արգենտինացի հարձակվողի պայմանագրում կետ կա, որը նրան թույլ է տալիս վաղաժամկետ խզել պայմանագիրն ակումբի հետ: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, նշվում է, որ...
18:21 07/09/2019Nike-ի հետ պայմանագրով Ռոնալդուն կվաստակի 162 միլիոն եվրոԱմերիկյան Nike ընկերության հետ համագործակցության արդյունքում «Յուվենտուսի» հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուն կվաստակի ավելի քան 162 միլիոն եվրո։ championat.com-ի հաղորդմամբ, սկզբնաղբյուրը գրել է, որ...
16:44 07/09/2019Սերենա Ուիլյամսի թիմում մտահոգ են Մեգան Մարքլի՝ US Open եզրափակիչ գալուցԱմերիկացի թենիսիստուհի Սերենա Ուիլյամսի թիմն անհանգիստ է, որ Սասեքսի դքսուհի Մեգան Մարքլի հնարավոր է ներկա լինի US Open խաղի եզրափակչին։ Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով Page Six-ին, գրում է, որ...
10:21 07/09/2019Եվրո-2021. Հայաստանի Մ-21 հավաքականը պարտությամբ է մեկնարկելՖուտբոլի 2021թ. Եվրոպայի մինչև 21 տարեկանների առաջնության ընտրական փուլի առաջին տուրում Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը նվազագույն հաշվով պարտվել է Իռլանդիային: Իռլանդիայի մայրաքաղաք Դուբլինում...
12:18 06/09/2019ԱԱ. Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի կազմը հայտնի էԱզատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հաբեթնակ Կուրղինյանը հայտարարեց թիմի կազմը սեպտեմբերի 14-22-ը Ղազախստանի մայրաքաղաք Նուր-Սուլթանում կայանալիք աշխարհի առաջնության համար։...
11:30 06/09/2019Զիդանը համոզել է ՄբապեինՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեն կտեղափոխվի «Ռեալ»։ sport24.ru կայքը, հղում անելով Sport.es-ին, գրում է, որ մադրիդցիների գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանը համոզել է հայրենակցին փոխել թիմը։ «Ռեալը» փորձում...
10:14 06/09/2019Գյուլբուդաղյանց. Դե գիտեք, Կամո մարտիկ է, մինչև վերջ պայքարում է«Առաջին քսան րոպեն լավ խաղացինք, պրեսինգ արեցինք, հետո Իտալիան ամբողջովին սկսեց գրոհել, ճնշել, դրա համար գոլ բաց թողեցինք։ Երկրորդ խաղակեսի մի 25 րոպեն էլ փորձեցինք ֆուտբոլ խաղալ, ստացվեց։ Բայց...
09:26 06/09/2019Տոկիո-2020-ի կազմակերպիչները կպայքարեն շոգի դեմՃապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում անցկացվելիք 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերում ուժեղ շոգի պայմաններում կարող են օգտագործվել ձյուն արտադրող մեքենաներ, որպեսզի հանդիսատեսի համար ավելի հարմարավետ լինի...
18:55 05/09/2019Հայաստան-Իտալիա.մեկնարկային կազմերՀայաստանի ազգային հավաքականը ԵՎՐՈ-2020-ի ընտրական փուլի J խմբի 5-րդ տուրում Երևանում ընդունելու է Իտալիային: Թիմերի մեկնարկային կազմերը հայտնի են.

14:55 07/12/2010Mekhitarian at Brazil ChampionshipIn the 9th round of the Brazil Championship which is being held in Americana, GM Krikor-Sevag Mekhitarian had a victory over the top player of the tournament, GM Rafael Leitao.
12:54 07/12/2010World Women’s Championship: Lilit Mkrtchyan left outJust from the first round of World Women’s Championship Armenian chess players Elina Danielyan and Dina Kagramanova were left out of the further struggle.
12:02 06/12/20103 Armenian chess players granted golden medalsIn the World Youth U16 Olympiad which was held in the Turkish city of Burdur 3 members of the Armenian team achieved golden medals individually: Karen Grigorian - on the 1st, Hovhannes Gabuzyan - on...
11:24 06/12/2010World Women’s Championship: Danielian and Kagramanova defeatedIn the first round of World Women’s Championship Armenian chess player Elina Danielian was defeated by Tatiana Shadrina in 0:2 scores and was soon left out of the further struggle.
13:55 04/12/2010World Women's Championship: only Lilit Mkrtchuan plays with whitesAt the opening ceremony of the World Women's Championship colour drawing was held, according to which at the first game of the first round all the odd numbers are going to play with whites and all...
12:30 04/12/2010Armenia champion of World Youth U16 OlympiadArmenian national team has become the champion of the World Youth U16 Olympiad in Burdur, Turkey. Armenian chess players who were playing wonderfully during the tournament, have already secured...
13:53 03/12/2010Vanes Martirosyan: Dzinziruk must prove he’s real championIt is no secret that undefeated junior middleweight sensation Vanes "The Nightmare" Martirosyan has been clamoring for a big fight.
12:31 03/12/2010Putin left for Zurich to thank FIFA for Russia votingPrime Minister Vladimir Putin has thanked the International Federation of Football Association (FIFA) for the decision to give Russia the right to host the World Cup in 2018.
11:21 03/12/2010World Youth U16: Armenia leads OlympiadIn the 8th round of World Youth U16 Olympiad which is held in Turkish city of Burdur Armenian team defeated Turkmenistan A in 2,5:1,5 scores.
13:25 01/12/2010World Youth U16: Armenian team undefeated in TurkeyIn the sixth round of World Youth U16 Olympiad Armenian national team defeated the team of Turkey, believing to be champion pretender, in 3,5:0,5.
14:17 30/11/2010World Youth U16 Olympiad: Armenia v. Turkey todayIn the fifth round of World Youth U16 Olympiad Armenian national team recorded perfect victory over one of champion pretenders team of India (3:1).
12:59 30/11/2010Vanes Martirosyan says Amir Khan will kill MaidanaThe undefeated junior middleweight contender hasn't been as active as he prefers in the ring as of late, but it doesn’t mean he hasn’t stopped living and breathing boxing every second of his life.
15:00 29/11/2010World Youth U16: Armenian team leads OlympiadWorld Youth U16 Olympiad kicked off in Turkish city of Burdur, where Armenian national youth team - Karen H.
13:31 26/11/2010Arthur Abraham: “Froch experienced boxer”On November 27th in Helsinki, Finland, boxing fans get to see on Showtime what could be a true classic, as sluggers Arthur Abraham and Carl Froch battle in the Super Six super middleweight tournament.
15:12 25/11/2010Wegner: “Arthur has excellent will power.”Ulli Wegner, trainer of Arthur Abraham believes Carl Froch is underestimating the power of his boxer.
14:19 25/11/2010Europe U23: Arayik Mirzoyan champion of EuropeNational weightlifting team of Armenia has been awarded its first golden medal on November 24 in Europe U23 championship hosted by Limassol, Cyrpus.
15:24 24/11/2010Arthur Abraham v. Carl Froch on November 27Contrary to popular belief, one loss does not make or break a career. Arthur Abraham and Carl Froch are living proof of that. In fact, the opposite proved to be true in both watching their “0” go –...
14:55 24/11/2010FIDE: World champion candidates to meet in 2011FIDE has officially announced that World Champion's candidates' matches will be held in Kazan, Russia from 3 to 27 May, 2011.
14:52 24/11/2010Armenian chess players at Los Angeles tournamentRepresentative of Armenia Garuch Manukian scored 5 points out of 9 and shared the 3rd-4th places in the "Metropoliten" tournament which was held in Los Angeles, USA.
13:00 23/11/2010Six Armenian weightlifters to enter competition todaySix Armenian weightlifters will enter the competition today at the European U23 Weightlifting Championships in Limassol, Cyprus.