18:19 05/09/2019Փաշինյանն ու Չեֆերինը ներկա կլինեն Հայաստան-Իտալիա հանդիպմանըՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է այսօր Երևան ժամանած ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինին։ ՀՖՖ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ քննարկվել են եվրոպական ֆուտբոլի միտումները, հայկական ֆուտբոլի...
17:35 05/09/2019ՀՖՖ-ն երկրպագուներին խնդրում է մարզադաշտ գալ խաղից 2 ժամ առաջՔանի որ Հայաստան-Իտալիա հանդիպման բոլոր տոմսերը վաճառվել են, նաև ավելորդ կուտակումներից խուսափելու համար.
17:29 05/09/2019ՈՒԵՖԱ-ի նախագահը ժամանեց ԵրևանՔիչ առաջ Երևան է ժամանել ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինը։ ՀՖՖ-ից մանրամասնում են, որ Եվրոպական ֆուտբոլի գլխավոր պատասխանատուին «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորել է ՀՖՖ առաջին փոխնախագահ, Գլխավոր...
11:40 05/09/2019ՀՖՖ-ն հրապարակեց Հայաստանի ազգային հավաքականի վերջնական հայտացուցակըԾնկի հետ կապված խնդիրների պատճառով վերջնական հայտացուցակից դուրս է մնացել Մարկոս Պիզելլին:
11:33 05/09/2019Հայաստանի ու Իտալիայի հավաքականների մարզումը՝ այսօրվա խաղից առաջՖուտբոլասերները մեծ համբերությամբ սպասում են երեկոյին։ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում Հայաստանի հավաքականը հյուրընկալելու է Իտալիայի հավաքականին։ Խաղը կմեկնարկի 20։00-ին։...
11:09 05/09/2019Հայաստանի Մ-21 հավաքականը ժամանել է ԻռլանդիաԵվրոպայի մինչև 21 տարեկանների 2021թ․-ի առաջնության ընտրական փուլի մեկնարկում Հայաստանի ընտրանին կհյուրընկալվի Իռլանդիայի և Իսլանդիայի հասակակից հավաքականներին։ Հայաստանի Մ-21 հավաքականն արդեն ժամանել...
19:08 04/09/2019Ոչ-ոքին Իտալիայի հետ խաղում ևս լավ արդյունք է. Գյուլբուդաղյանց«Եթե կարողանանք չեզոքացնել Իտալիայի թիմի ուժեղ կողմերը, ապա վստահ եմ՝ լավ արդյունքի կհասնենք»,- այս մասին այսօր Հայաստան-Իտալիա խաղից առաջ տեղի ունեցած ասուլիսում ասաց Հայաստանի հավաքականի գլխավոր...
19:03 04/09/2019Աթլետ Երվանդ Մկրտչյանը ոսկե ու արծաթե մեդալներ է նվաճել ԲուլղարիայումՀայաստանի ներկայացուցիչ Երվանդ Մկրտչյանը ոսկե ու արծաթե մեդալներ է նվաճել Բուլղարիայում անցկացված աթլետիկայի Բալկանյան երկրների 72-րդ առաջնությունում: Այս մասին հայտնում են ՀԱՕԿ-ից։ 1500 մետր վազքում...
18:46 04/09/2019Հենրիխ Մխիթարյանը՝ «Ռոմա» տեղափոխության և Իտալիայի հավաքականի դեմ խաղի մասինՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ և իտալական «Ռոմա» ֆուտբոլային ակումբի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանը Եվրո-2020 որակավորման փուլի Իտալիայի հետ խաղից առաջ այսօր հանդիպեց լրագրողների հետ:...
18:43 04/09/2019Աշխարհի Գավաթ. Աշոտ Վարդապետյանը՝ գլխավոր մրցավարՖԻԴԵ-ն Հայաստանի ներկայացուցիչ, միջազգային մրցավար Աշոտ Վարդապետյանին նշանակել է սեպտեմբերի 9-ից հոկտեմբերի 4-ը Ռուսաստանի Խանտի Մանսիյսկ քաղաքում անցկացվելիք շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկության...
09:52 04/09/2019Հենրիխ Մխիթարյան. Հույս ունենք լավ արդյունքի հասնել, չնայած որ մրցակիցը հեշտ չէՍեպտեմբերի 5-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը կհյուրընկալի Իտալիայի հավաքականին։
09:45 04/09/2019Կյանքից հեռացել է ԽՍՀՄ վաստակավոր մարզիչ Արսեն Գալոյանը92 տարեկանում կյանքից հեռացել է ծանրամարտի ԽՍՀՄ վաստակավոր մարզիչ, միջազգային կարգի մրցավար Արսեն Գալոյանը: Այս մասին հայտնում են ՀԱՕԿ-ից։ Վերջին տարիներին անվանի մասնագետն աշխատում էր Երեւանի...
09:16 04/09/2019Ռոնալդուն կտակ է կազմելԹուրինի «Յուվենտուսի» և Պորտուգալիայի ազգային հավաքականի հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուն կազմել է կտակ իր վաղաժամ մահվան դեպքում։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, նրա կարողության հիմնական հավակնորդը ընտրյալն...
19:31 03/09/2019Էդուարդ Սահակյան. Բարդ է Լևոն Ջուլֆալակյանից հետո գլխավորել հավաքականըՀունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնակատար Էդուարդ Սահակյանը Ղազախստանում անցկացվելիք աշխարհի առաջնության կազմը ներկայացնելուց հետո ճեպազրույց է ունեցել...
14:03 03/09/2019Երիտասարդական հավաքականը մեկնեց ԲուլղարիաՀայաստանի երիտասարդական հավաքականն արդեն մեկնել է Բուլղարիա՝ մասնակցելու Սոֆիայում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը, տեղեկացնում է բռնցքամարտի ֆեդերացիայի ֆեյսբուքյան էջը: Հավաքականի ավագ մարզիչ Կարեն...
13:34 03/09/2019ԱԱ. Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի կազմըՀունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի մարզչական կազմը հայտարարեց սեպտեմբերի 14-22-ը Նուր-Սուլթանում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը մենկնող ըմբիշների անունները։ Ղազախստանի մայրաքաղաքում...
10:39 03/09/2019Նեյմարը մնաց ՊՍԺ-ումԱմառային տրանսեֆարային պատուհանի ամենասպասված գործարքը չի կայացել։ Բրազիլացի Նեյմաները չի տեղափոխվել ոչ «Բարսելոնա», ոչ «Ռեալ»։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, մոլորակի ամենաթանկ ֆուտոլիստը շարունակում է...
09:42 03/09/2019Հենրիխ Մխիթարյան. Սա շատ լավ հնարավորություն է ինձ համարՀայաստանի ազգային հավաքականի և Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը միացել է իտալական «Ռոմային»։ Նա կրելու է 77 համարի մարզաշապիկը։
09:26 03/09/2019Տոկիո-2020. ՄՕԿ-ը հաստատել է բռնցքամարտի որակավորման մրցաշարերի ժամկետներըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) ներկայացրել է Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում անցկացվելիք 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի բռնցքամարտի որակավորման փուլի մրցաշարերի անցկացման վայրերն ու ժամկետները:...
20:04 02/09/2019ՖԻԲԱ-ն նոր նախագահ ունիԲասկետբոլի միջազգային ֆեդերացիայի (FIBA) նախագահի պաշտոնում արգենտինացի Օրասիո Մուրատորեին փոխարինել է Համանե Նյանգը: Չինաստանի մայրաքաղաք Պեկինում անցկացված FIBA-ի 21-րդ կոնգրեսում Մալիի...

11:07 17/02/2010В шахматном супертурнире в Линаресе вновь всеобщая ничьяВ шахматном супертурнире в Линаресе сильнейшие шахматисты вновь продемонстрировали исключительное миролюбие.
10:48 17/02/2010Евгений Плющенко в короткой программе обыграл всех, но уступил сам себеРоссийский фигурист Евгений Плющенко занимает первое место на Олимпийских играх в Ванкувере после исполнения одиночниками короткой программы, сообщает РИА Новости.
13:51 16/02/2010Завершился седьмой тур шахматного турнира Aeroflot OpenПосле седьмого тура московского шахматного турнира Aeroflot Open в группе A1 армянские шахматисты Габриэль Саркисян, Арман Пашикян и Сергей Григорянц набрали по 4 очка и расположились в средней части...
10:42 16/02/2010В третьем раунде шахматного супертурнира в Линаресе все три матча завершились вничьюАрмянский гроссмейстер Левон Аронян продолжает играть в супертурнире в Линаресе очень миролюбиво. Наш гроссмейстер уже в третий раз завершает свою партию вничью, на этот раз с болгарином Веселином...
14:59 15/02/2010Левон Аронян примет участие в турнире по быстрым шахматам в испанском ЛеонеАрмянской гроссмейстер Левон Аронян с 3 по 7 июня примет участие в турнире по быстрым шахматам (рапид), который состоится в испанском городе Леон.
14:01 15/02/2010Левон Аронян пока играет вничьюАрмянский гроссмейстер Левон Аронян в шахматном супертурнире в Линаресе пока демонстрирует миролюбивый настрой – две ничьи в двух турах с россиянином Александром Грищуком и испанцем Франсиско...
13:49 15/02/2010Армения завоевала бронзу на Кубке мира по греко-римской борьбеВ Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване прошел Кубок мира по греко-римской борьбе.
14:21 13/02/2010В Ванкувере открылись Олимпийские игры-2010В Ванкувере сегодня в 06.00 по ереванскому времени состоялась церемония открытия XXI Олимпийских игр.
13:26 13/02/2010Сборная Армении одержала первую сокрушительную победу на кубке мира по греко-римской борьбеАрмянская сборная по греко-римской борьбе одержала уверенную победу над сборной Скандинавии (Нордик) на первом этапе кубка мира в Ереване.
11:04 13/02/2010Олимпиада в Ванкувере началась с трагедииЦеремонию открытия Олимиады-2010 посвятили памяти грузинского саночника Нодара Кумариташвили. Он разбился накануне во время тренировки. Вся сборная Грузии сегодня вышла на парад олимпийцев с...
18:56 11/02/2010Три армянских шахматиста сыграли вничью, а Грант Мелкумян достиг победы в Aeroflot OpenВо втором туре шахматного турнира Aeroflot Open в Москве в группе А1 три армянских шахматиста Арман Пашикян, Завен Андриасян и Габриэль Саркисян завершили свои матчи вничью, а Грант Мелкумян одержал...
16:46 11/02/2010В Ереване состоялась жеребьевка кубка мира по греко-римской борьбеВ Ереване состоялась жеребьевка кубка мира греко-римской борьбы, который пройдет 13-14 февраля в спортивно-концертном комплексе им.
15:27 11/02/2010Столицу Олимпиады-2020 выберут в Буэнос-АйресеСобрание Международного олимпийского комитета пройдет в 2013 году в Буэнос-Айресе (Аргентина). На этой сессии будет определена столица летних Олимпийских игр-2020, сообщает Советский спорт. Столица...
14:53 10/02/2010Армянские шахматисты удачно стартовали в турнире Aeroflot OpenАрмянский гроссмейстер Арман Пашикян в первом туре шахматного турнира Aeroflot Open в группе А1 добился преимущества над своим соперником Раниером Васкесом Игарза из Испании.
14:29 09/02/2010Абрахам: Super Six даст мне возможность заявить о себе в СШАНемец армянского происхождения 29-летний Артур Абрахам вылетел в Лос-Анджелес, где продолжит подготовку к поединку против американца Андре Диррелла, который состоится 6 марта в рамках второго тура...
13:23 08/02/2010Левон Аронян отправится в Линарес заработать денегАрмянский гроссмейстер Левон Аронян (2781) примет участие в традиционном шахматном супертурнире (21-ый уровень) в испанском городе Линарес.
09:26 08/02/2010Стали известны соперники сборной Армении в отборочном турнире Евро-2012Сборная Армении по футболу в рамках отборочного турнира к Евро-2012 встретится с командами России, Словакии, Ирландии, Македонии, Армении и Андорры.
14:07 06/02/2010Сьюзи Кентикян выйдет на ринг 24 апреляЧемпионка мира в весе «мухи» (легкий вес до 50,8 кг) Сьюзи Кентикян (26-0, 16 КО) вернется на ринг 24 апреля в рамках вечера бокса в Гамбурге (Германия), сообщает Fightnews.
18:41 05/02/2010Армянские шахматисты примут участие в турнире Aeroflot-OpenДвадцать два армянских шахматиста примут участие в престижном шахматном турнире Aeroflot-Open, который состоится в Москве с 9 по 17 февраля.
19:21 04/02/2010Сергей Мовсисян претендует на главный приз престижного турнира Gibtelecom FestivalАрмянский гроссмейстер Сергей Мовсисян претендует на главный приз престижного шахматного турнира Gibtelecom Festival в Гибралтаре.