10:16 16/08/2024Ռոնալդուն բացահայտել է իր արդյունավետության երեք գաղտնիք«Ալ-Նասրի» և Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն նշել է այն հիմնական գործոնները, որոնք օգնում են իրեն հիանալի մարզավիճակում մնալ 39 տարեկանում։ «Ոսկե գնդակի» հնգակի դափնեկիրը...
09:49 16/08/2024Ավստրալիան հայտնում է կապիկի ծաղիկի դեպքերի կտրուկ աճի մասինԱվստրալիայի ամենամեծ նահանգի՝ Նոր Հարավային Ուելսի առողջապահության վարչությունը հայտնել է mpox-ի (կապիկի ծաղիկի նոր անվանումը) դեպքերի կտրուկ աճի մասին: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, համապատասխան...
09:44 16/08/2024Գազայի հարցով Դոհայի բանակցությունների առաջին օրը կողմերն առաջընթաց են գրանցելԳազայի հատվածում հրադադարի հաստատման և պատանդների ազատ արձակման վերաբերյալ Դոհայում կայացած խորհրդակցությունների մասնակիցները առաջընթաց են գրանցել բանակցությունների առաջին իսկ օրը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ,...
23:34 15/08/2024ՌԴ ԱԳՆ-ն Հայաստանին հորդորում է թույլ չտալ 8-րդ դասարանի պատմության նոր դասագիրքը բաժանվի դպրոցներինՄոսկվան ակնկալում է, որ Հայաստանի իշխանությունները թույլ չեն տա դպրոցներին փոխանցվի 8-րդ դասարանի պատմության նոր դասագրքը, որը «խեղաթյուրում է 18-րդ դարի վերջի 19-րդ դարի սկզբի իրադարձությունները...
22:56 15/08/2024Իրկուտսկի մարզում Տու-22Մ3 ռմբակոծիչ ինքնաթիռ է կործանվելԻրկուտսկի մարզում Տու-22Մ3 ինքնաթիռ է կործանվել, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։ «Անձնակազմը լքել է ինքնաթիռը Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Ինքնաթիռը կործանվել է ամայի տարածքում։ Երկրի...
21:16 15/08/2024Ցինցինատիի մրցաշար. Էլինա Ավանեսյանը դուրս է եկել 1/8 եզրափակիչԹենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը, ով նախկինում ներկայացնում էր Ռուսաստանը, իսկ այժմ հանդես է գալիս Հայաստանի դրոշի ներքո, դուրս է եկել Ցինցինատում (ԱՄՆ) անցկացվող WTA-1000 մրցաշարի 1/8 եզրափակիչ։ Նա...
20:17 15/08/2024Իսրայելի ԱԳՆ-ն Հայաստանում, Ադրբեջանում գտնվող իր քաղաքացիներին խորհուրդ է տալիս լինել զգոն և զգույշԻսրայելի արտաքին գործերի նախարարությունը նախազգուշացրել է իսրայելցիներին, որոնք գտնվում են Իրանին սահմանակից երկրներում, այդ թվում ՝ Ադրբեջանում, Թուրքմենստանում, Թուրքիայում և Հայաստանում: Այս մասին...
18:15 15/08/2024Google-ը հաստատում է իրանից հաքերների հարձակումները Բայդենի և Թրամփի ընտրական շտաբերի վրաGoogle-ը հաստատել է Իրանի կիբերհարձակումները ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի և նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի նախընտրական շտաբի վրա։ Այս մասին ասվում է ընկերության հաշվետվության մեջ։ Թեհրանի կողմից աջակցվող...
17:18 15/08/2024Սպիտակ տունը հայտարարել է, որ Իրանը չի հրաժարվել Իսրայելի վրա հարձակումիցԱմերիկյան վարչակազմը դեռ կարծում է, որ Իրանը չի հրաժարվել Իսրայելի վրա հնարավոր հարձակումից և սպասում է, որ այն տեղի կունենա ցանկացած պահի։ Հինգշաբթի CNN-ի եթերում ասել է Սպիտակ տան ռազմավարական...
16:19 15/08/2024Բրազիլիայում ցրտահարության պատճառով սուրճը թանկանում էՍուրճի գները հինգ շաբաթվա ընթացքում հասել են առավելագույնին: qahwaworld.com-ի հաղորդմամբ, պատճառն այն է, որ բրազիլացի ֆերմերները հայտնել են արաբիկա տեսակի սուրճի մշակման շրջաններում ցրտահարության...
16:05 15/08/2024Sky. Դոհայում սկսվել են Գազայի հատվածում հրադադարի շուրջ բանակցություններըԴոհայում Եգիպտոսի, Կատարի, ԱՄՆ-ի և Իսրայելի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ խորհրդակցություններ են սկսվել Գազայի հատվածում հրադադարի հաստատման և պատանդների ազատ արձակման շուրջ։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ...
13:41 15/08/2024Փորձ է արվել 1,3 միլիոն եվրոյով վաճառել Լեոնարդո դա Վինչիի կեղծված նկարըԻսպանիայում ոստիկանությունը խափանել է վերածննդի հայտնի նկարիչ Լեոնարդո դա Վինչիի կեղծված նկարը վաճառելու փորձը։ Կեղծիքի համար հանցագործը փորձել է ստանալ 1,3 մլն եվրո, թեև դրա իրական արժեքը չի...
11:15 15/08/2024Կիևը խոստովանել է, որ ռուսական հարձակումը չի դանդաղել Կուրսկի շրջանում հարձակման ֆոնինԴոնբասում Ռուսաստանի զինված ուժերի հարձակման տեմպերը չեն դանդաղում Կուրսկի շրջանի տարածքում Ուկրաինայի զինված ուժերի շարունակվող հարձակման ֆոնին։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին ուկրաինական...
10:24 15/08/2024ԱՀԿ. Աշխարհում սկսվում է կապիկի ծաղիկի համաճարակԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ղեկավար Թեդրոս Գեբրեյեսուսը կապիկի ծաղիկի համաճարակը հայտարարել է հանրային առողջապահության ոլորտում արտակարգ իրավիճակ։ Աֆրիկայի հիվանդությունների...
08:57 15/08/2024Մադրիդի «Ռեալը» ռեկորդային՝ 6-րդ անգամ դարձել է ՈւԵՖԱ-ի Սուպերգավաթի հաղթողՆախօրեին Վարշավայում կայացել է ՈւԵՖԱ-ի Սուպերգավաթի համար հանդիպումը Մադրիդի «Ռեալի» ու «Ատալանտայի» միջև։ Մադրիդի «Ռեալը» հաղթել է «Ատալանտային» 2-0 հաշվով, այդպիսով՝ ռեկորդային՝ 6-րդ անգամ...
21:56 14/08/2024ՌԴ-ի անհաջողությունը գլոբալ առումով չի բխում ՀՀ և հայության շահերից.ՇարմազանովՀՀԿ ԳՄ անդամ Էդուարդ Շարմազանովը գրում է. «Ռուսաստանը չի կարող պարտվել, քանի որ բազմաբևեռ աշխարհակարգն այլևս փաստ է։ Վերջին շաբաթվա ընթացքում համացանցում ակտիվացել են հակառուսական տարրերը։ Այդ...
16:27 14/08/2024BBI. Աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց եռյակում միայն ամերիկացիներն ենBloomberg Billionaires Index-ի վարկանիշի համաձայն, ֆրանսիական LVMH սեփականատեր Բեռնար Արնոն լքել է աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց լավագույն եռյակը՝ զբաղեցնելով չորրորդ տեղը։ Նա զիջում է «Ֆեյսբույք»...
14:25 14/08/2024Մարկ Ցուկերբերգը պատվիրել է իր կնոջ արձանը «հռոմեական ոճով»«Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը պատվիրել է իր կնոջ՝ Պրիսցիլա Չանի արձանը։ Արդյունքով 40-ամյա ձեռներեցը կիսվել է Instagram-ում։ «Վերադարձնում ենք ձեր կնոջը քանդակելու հռոմեական...
11:37 14/08/2024Սեռի թեստը ձախողած բռնցքամարտիկը դատի է տվել Մասկին և ՌոուլինգինԱլժիրցի բռնցքամարտիկ Իման Խելիֆը, որը դարձել է 2024 թվականի Փարիզի Օլիմպիական խաղերի հաղթողը, հայց է ներկայացրել Իլոն Մասկի և գրող Ջոան Ռոուլինգի դեմ։ Այս մասին հայտնում է Variety-ն։ Փաստաբան Նաբիլ...
11:00 14/08/2024Հրդեհ է բռնկվել Մոսկվայի «Ռիո» առևտրի կենտրոնումՄոսկվայի Բոլշայա Չերյոմուշկինսկայա փողոցում այրվում է РИО առևտրի կենտրոնը։ Նախնական տվյալներով, տուժածներ չկան։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնել են ՌԴ ԱԻՆ մամուլի ծառայությունից։ «Հրդեհի մասին...

12:57 27/12/2024Чем вреден чай в пакетиках? Рассказал врачОт чая в пакетиках лучше отказаться в пользу листового. Чай, заваренный традиционным способом, не только более качественный и вкусный, он в отличие от пакетированного безопасен для здоровья. Такое...
12:05 27/12/2024«Самолет был сбит в небе Грозного»: азербайджанский депутат потребовал от России извиненийАзербайджанский депутат потребовал от России извинений за крушение самолета, передает DW. Российская сторона должна принести извинения за подбитие ракетой ПВО гражданского самолета авиакомпании...
17:40 26/12/2024«А что у вас за проблема?» Пашинян и Лукашенко поспорили во время саммита ЕАЭСПрезидент Беларуси Александр Лукашенко предложил провести саммит ЕАЭС в Минске «примерно 29 мая» следующего года.
16:49 26/12/2024Что делать с необдуманными новогодними покупками? Советы экспертаВ преддверии новогодних праздников люди часто делают необдуманные покупки. Какой товар нельзя вернуть продавцу, рассказала заместитель руководителя Роскачества Елена Саратцева, передает...
16:36 26/12/2024Сильные снегопады обрушились на ЕвропуСильные снегопады обрушились на Европу. В Италии из-за непогоды откладываются поиски пропавших альпинистов. В Греции многокилометровые и многочасовые пробки. Подробнее – в материале «МИР 24»....
16:20 26/12/2024Назван наименее опасный алкогольный напитокБелое сухое вино является наименее опасным алкогольным напитком, заявила заместитель главного врача по медицинской части Научно-практического центра наркологии департамента здравоохранения Москвы...
14:24 26/12/2024Лукашенко наколол дров перед саммитом ЕАЭСПрезидент Беларусси Александр Лукашенко, который находится с рабочим визитом в Ленинградской области, наколол дров перед заседанием Высшего евразийского экономического совета.
13:29 26/12/2024Песков: Пашинян примет участие в саммите ЕАЭС по видеосвязиНикол Пашинян, у которого ранее был выявлен коронавирус, примет участие в сегодняшнем саммите ЕАЭС по видеосвязи.
12:09 26/12/2024СМИ: Пашинян намерен принять участие в саммите ЕАЭС по видеосвязиНикол Пашинян, у которого ранее был выявлен коронавирус, планирует принять участие в саммите ЕАЭС в Ленинградской области по видеосвязи.
11:59 26/12/2024В Иране впервые совершил рейс самолет без единого мужчины на бортуСамолет рейса "Иран Бану", среди экипажа и пассажиров которого были только женщины, совершил успешную посадку в международном аэропорту Шахид Хашеминежад в Мешхеде в воскресенье 22 декабря, передает...
11:53 26/12/2024Генрих Мхитарян поздравил болельщиков «Интера» на армянском языкеМиланский «Интер» в своих соцсетях опубликовал видеоролик с поздравлениями по случаю праздников Рождества и Нового года для своих болельщиков.
17:42 25/12/2024На Кубани очистили от мазута 3,7 км побережьяУчасток побережья протяженностью 3,7 километра очищен от нефтепродуктов в Темрюкском районе Краснодарского края, новых очагов загрязнения мазутом не выявлено, сообщили в оперштабе региона.
17:33 25/12/2024Сборная России по футболу может сыграть товарищеский матч с командой АрменииСборная России по футболу в первой половине 2025 года сыграет с соперниками из Европы, заявил РИА Новости президент Российского футбольного союза (РФС) Александр Дюков.
17:11 25/12/2024«Кристина выбрала дорогу без меня»: актера Евгения Пронина бросила жена-армянка44-летний российский актер Евгений Пронин в соцсетях объявил о расставании с женой Кристиной Арустамовой, у которой армянские корни.
16:26 25/12/2024В Армении на Новый год дарят дорогие подарки чаще, чем в других странах. Исследование WildberriesЦентр исследований РВБ подвел итоги опроса на тему «Как и где встречают Новый год жители стран присутствия Wildberries».
15:17 25/12/2024Песков: Участие Пашиняна в саммите ЕАЭС будет полноформатнымНикол Пашинян примет полноформатное участие в саммите Евразийского экономического союза (ЕАЭС) по видеосвязи, хотя и не приедет лично из-за положительного теста на коронавирус.
14:03 25/12/2024На борту разбившегося под Актау самолета Баку-Грозный было 69 человек, выжили 29На борту самолета Azerbaijan Airlines, потерпевшего крушение под Актау, находилось 69 человек, из них пять членов экипажа, сообщил в среду начальник управления аварийно-спасательных служб МЧС...
13:39 25/12/2024Алиев не примет участие в неформальном саммите СНГПрезидент России Владимир Путин позвонил президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву и выразил соболезнования в связи с авиакатастрофой самолета азербайджанской компании в Актау, сообщил пресс-секретарь...
13:32 25/12/2024Пашинян завтра к саммиту ЕАЭС, возможно, присоединится в режиме ВКС – ПесковНикол Пашинян не сможет сегодня присутствовать на неформальном саммите лидеров стран СНГ в Ленинградской области, но завтра к саммиту ЕАЭС, возможно, присоединится в режиме ВКС, заявил сегодня...
11:31 25/12/2024Крушение самолета Баку – Грозный авиакомпании Azerbaijan Airlines: что известно, сколько погибших, где упалСегодня утром, 25 декабря 2024 года, потерпел крушение пассажирский самолет «Азербайджанских авиалиний» J2 8243, летевший из Баку в Грозный, он разбился в аэропорту казахстанского Актау.Что известно...