10:05 27/06/2024«Գարեգին Բ կաթողիկոսը կոչեր է հնչեցնում Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի մասին». Պետդեպի զեկույցը«Ամերիկայի ձայնը» գրում է, որ Պետքարտուղարությունը հրապարակել է աշխահի շուրջ 200 երկրներում, ներառյալ Հայաստանում, կրոնական ազատությունների մասին տարեկան իր զեկույցը:
10:01 27/06/2024Կվարացխելիա. Իմ հանդիպումը Ռոնալդուի հետ օգնեց Վրաստանին հաղթել Պորտուգալիային«Երբեք չէի մտածի, որ ինքը կգա և կխոսի ինձ հետ»
08:11 27/06/2024Եվրո-2024․ Փլեյ-օֆֆի բոլոր զույգերըՎրաստանի հավաքականը, որն առաջին անգամ է մասնակցում Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլին, դուրս է եկել փլեյ-օֆֆ։
23:12 26/06/2024E խմբում միայն Ուկրաինայի ֆուտբոլի հավաքականը դուրս մնաց «Եվրո-2024» թլեյ-օֆիցԵվրո-2024-ի խմբային փուլի վերջին տուրի հանդիպումներն անցկացրեցին E խմբում ընդգրկված Ուկրաինան ու Բելգիան, Սլովակիան ու Ռումինիան։ Երկու հանդիպումներում էլ գրանցվեց ոչ ոքի։ Չորս թիմերն էլ վաստակեցին...
21:52 26/06/2024Տիգրան Բարսեղյանը դարձել է դուբլի հեղինակՍլովակիայի չեմպիոն «Սլովանը» 2024/25 մրցաշրջանի նախապատրաստական շրջանում ընկերական խաղում 5-1 հաշվով հաղթել է ավստրիական «Լինցին»։ Այդ մասին լուր է հրապարակվել թիմի ֆեյսբուքյան էջում։ Հայաստանի...
21:12 26/06/2024Հայ ըմբիշներն այսօր նվաճեցին 1 ոսկի և 2 արծաթե մեդալՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Սերբայում ընթացող ըմբշամարտի մինչև 17 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլում Հայաստանի ներկայացուցիչ Մարատ Աճեմյանը 10:0 հաշվով հաղթանակ...
20:19 26/06/2024Վորկուտա-Նովոռոսիյսկ գնացքի 9 վագոն ռելսերից դուրս է եկել , զոհերի մասին տեղեկությունը ճշտվում էՎորկուտա-Նովոռոսիյսկ թիվ 511 մարդատար գնացքի ինը վագոն գծերից դուրս է եկել Կոմիի հատվածում: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով «Ռուսական երկաթուղիներին»: Դեպքի վայր են մեկնել շտապօգնության...
18:00 26/06/2024ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականը կայցելի ԱդրբեջանԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Ջեյմս Օ'Բրայենը հունիսի 27-29-ը կայցելի Ադրբեջան և Խորվաթիա։ Այս մասին հայտնում է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի մամուլի ծառայությունը։ Հաղորդվում է, որ...
17:40 26/06/2024Արման Ծառուկյանի մենեջերը մեկնաբանել է մարզիկին 9 ամսով որակազրկելու որոշումըԽառը մենամարտերի UFC թեթև քաշային կարգում հանդես եկող հայազգի ռուսաստանցի Արման Ծառուկյանի մենեջերը մեկնաբանել է մարզիկին՝ ինը ամսով մենամարտից հեռացնելու որոշումը։ Հիշեցնենք, որ ապրիլի 13-ին Լաս...
17:35 26/06/2024Լիբանանի վարչապետը կոչ է արել երկիրը չվերածել անվերջ պատերազմների ասպարեզիԼիբանանի կառավարությունն աշխատում է վերականգնելու հրադադարի ռեժիմը հարավային սահմանին` համաձայն ՄԱԿ-ի 1701 բանաձեւի, որը 2006 թվականին վերջ դրեց Իսրայելի հետ հակամարտությունը: Այս մասին հայտարարել է...
17:18 26/06/2024Վոլնըրթի ներդրումը ԶՊՄԿ-ում խաթարվել է Փաշինյանի Կառավարության կողմից քաղաքական դրդապատճառներով իրականացված արշավի հետևանքով. Վոլնըրթը Հայաստանի դեմ արբիտրաժային հայց է ներկայացրելՎոլնըրթը Հայաստանի դեմ 1.2 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի արբիտրաժային հայց է ներկայացնում Ներդրումային վեճերի կարգավորման միջազգային կենտրոն
17:05 26/06/2024Եվրո-2024. Մբապեն վիրավորել է ԼևանդովսկունԵվրո-2024-ի խմբային փուլի 3-րդ տուրի Ֆրանսիայի և Լեհաստանի հավաքականների խաղում կոնֆլիկտ է տեղի ունեցել երկու թիմերի գլխավոր աստղերի միջև։ Կիլիան Մբապեն վիրավորել է լեհ հարձակվող Ռոբերտ Լևանդովսկուն։...
16:31 26/06/2024«Երևի խոսքն ուղղակի ինչ-որ քարտուղարուհու մասին է». Զախարովան՝ ԱԽՔ Արմեն Գրիգորյանի մասին«Ես մի բան չհասկացա։ Դուք, իրոք, հիմա կարդո՞ւմ եք հենց տեքստը: Նա դա ասե՞լ է»,- այսպես է արձագանքել ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ամենշաբաթյա ճեպազրույցում լրագրողի խնդրանքին՝...
15:08 26/06/2024Դանիան մտադիր է խստացնել սոցիալական ցանցերի կանոններըԴանիայի կառավարությունը կարծում է, որ մեդիա-հսկաներն անպատասխանատու են երեխաների պաշտպանության հարցում։ Եվրանյուզը գրում է, որ Դանիայի կառավարությունը միավորում է ուժերը ոչ կառավարական...
14:41 26/06/2024Ռեժիսոր Կարեն Շահնազարովն արձագանքել է Ուկրաինայում իր դեմ քրեական գործ հարուցելունՌուսական «Մոսֆիլմ» կոնցեռնի ղեկավար և ռեժիսոր հայազգի Կարեն Շահնազարովն արձագանքել է Ուկրաինայում իր դեմ քրեական գործ հարուցելուն՝ ՌԴ կողմից հատուկ ռազմական գործողությանն աջակցելու համար։ Նրա խոսքերը...
13:59 26/06/2024Թուրքիայում խոսում են իրենց պետությունը թուլացնելու ԱՄՆ-ի ցանկության մասինԱՄՆ-ը հասկանում է, որ Անկարան, ի վերջո, կմոտենա եվրասիական աշխարհաքաղաքական առանցքին և Վաշինգտոնի նպատակն է հնարավորինս թուլացնել և մասնատել Թուրքիան։ «ՌԻԱ նովոստի»-ին նման կարծիք է հայտնել Vatan...
12:42 26/06/2024ՆԱՏՕ-ի նոր գլխավոր քարտուղարի անունը հայտնի էՆԱՏՕ-ի հաջորդ գլխավոր քարտուղարը Նիդերլանդների վարչապետի պաշտոնից հեռացած Մարկ Ռյուտեն է։ Հյուսիսատլանտայան դաշինքի որոշման մասին հաղորդագրությունը հրապարակվել է կազմակերպության պաշտոնական էջում։...
12:26 26/06/2024Ղազախստանի ԱԳ նախարարն ասել է, որ ուկրաինացիները զոհվում են նաև հանուն Ղազախստանի. ՔեմերոնՄեծ Բրիտանիայի արտգործնախարար Դեյվիդ Քեմերոնը պնդում է, որ Ղազախստանի արտգործնախարար Մուրատ Նուրթլեուն իր հետ հանդիպման ժամանակ իբր ասել է, որ ուկրաինացիները զոհվում են Ղազախստանի համար՝ զսպելով...
11:19 26/06/2024Ադամ Շիֆի և կոնգրեսականների կողմից Բլինքենին ուղղված նամակում ընդգծվում է Արցախի մշակութային ժառանգության պաշտպանության խնդիրըՀունիսի 25-ին կոնգրեսական Ադամ Շիֆը (դեմոկրատ, Կալիֆոռնիա), որին միացան ԱՄՆ 47 կոնգրեսակկներ, նամակ է հղել պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենին, որտեղ ընդգծված է Արցախում հայկական մշակութային, պատմական և...
11:04 26/06/2024Մհեր Ղանդիլյանը դարձել է Ռուսաստանի սպորտի փոխնախարարՄհեր Ղանդիլյանը դարձել է Ռուսաստանի սպորտի փոխնախարար։ ՌԴ կառավարության համապատասխան հրամանը հրապարակվել է իրավական ակտերի պորտալում։ «Մհեր Միրանի Ղանդիլյանին նշանակել Ռուսաստանի Դաշնության սպորտի...

15:00 13/01/2023Edgar Malakyan joins PyunikPyunik FC has a new player. 32-year-old midfielder Edgar Malakyan has joined the team, it said in a statement on Thursday. Malakyan is a Pyunik alumnus. In the 2007 season he became a winner of the...
13:30 13/01/2023Artsakh serviceman arrested on suspicion of treasonA serviceman of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army has been arrested on suspicion of high treason, the National Security Service (NSS) of Artsakh said.
13:01 13/01/2023Lisa Marie Presley, daughter of Elvis Presley, dies at 54Lisa Marie Presley, singer and the only child of Elvis and Priscilla Presley, has died at the age of 54, after suddenly being hospitalised on Thursday, the Guardian reports.
11:15 13/01/2023Senators press Biden administration to break Azerbaijan’s blockade; ship emergency aid to ArtsakhSenators Bob Menendez (D-NJ) and Jack Reed (D-RI) - the powerful chairs of the Senate Foreign Relations Committee and the Armed Services committees, respectively – today called on the Biden...
11:00 13/01/2023U.S., allies preparing fresh sanctions on Russian oil industryThe U.S. and its allies are preparing their next round of sanctions on Russia’s oil industry, aiming to cap the sales prices of Russian exports of refined petroleum products in an expansion of novel...
16:22 12/01/2023Russia ready for focused work on settlement in Lachin Corridor, diplomat saysRussia aims not for populism but for substantive work in order to settle the situation around the Lachin Corridor, Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova told a briefing on Thursday,...
14:15 12/01/2023Diplomat reiterates Russia's proposal to provide platform for Armenia-Azerbaijan talksThe proposal of the Russian Federation to provide a platform for Armenia-Azerbaijan talks on a peace treaty remains in force, Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova said in a commentary...
13:01 12/01/2023Rep. Pallone: Aliyev continues to lie to international community about Lachin blockadeAzerbaijani President Ilham Aliyev continues to lie to the international community about the month-long blockade of the Lachin corridor, Artsakh’s (Nagorno-Karabakh) sole land link with Armenia, U.S.
11:53 12/01/2023At least 10 hospitalized after major car crash in JapanAt least ten people have been hospitalized after a car accident involving about 20 vehicles and a truck on a highway in the Japanese prefecture of Nara, Japanese media reported on Thursday, citing...
11:21 12/01/2023Socialist International urges Azerbaijan to unblock Lachin corridorThe Socialist International, a worldwide organization of political parties, calls on Azerbaijan to unblock the Lachin corridor, the sole road linking Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia closed...
11:00 12/01/2023Supermodel Tatjana Patitz dies of breast cancer aged 56Tatjana Patitz, one of the original supermodels, has died aged 56 after battling with breast cancer, according to her agent.
15:30 11/01/2023'The Fabelmans' wins best drama at Golden GlobesSteven Spielberg’s autobiographical epic “The Fabelmans” has officially taken home the top prize at the 80th Annual Golden Globes Awards, picking up the Best Motion Picture, Drama statuette.
15:15 11/01/2023Kremlin comments on proposal to deploy UN peacekeepers to ArtsakhThe subject of sending UN peacekeepers to Nagorno-Karabakh (Artsakh) has repeatedly been on the agenda but any mission is possible only if both conflicting sides, Baku and Yerevan, consent, Kremlin...
14:35 11/01/2023Pentagon officially rescinds Covid-19 vaccine mandateU.S. Secretary of Defense Lloyd Austin has officially rescinded the military’s Covid-19 vaccination mandate for troops after President Joe Biden signed the 2023 National Defense Authorization Act,...
13:58 11/01/2023U.S. Helsinki Commission calls for immediate reopening of Lanchin corridorThe U.S. Helsinki Commission has called for immediate efforts to reopen the Lanchin corridor, the sole road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia and the outside world, blocked by...
12:36 11/01/2023Man with knife wounds several at Paris stationA man with a knife wounded several people at the Gare du Nord train station in Paris on Wednesday morning, Reuters reported, citing France Bleu radio.
12:26 11/01/2023Order of Malta leader concerned about humanitarian situation in ArtsakhFra’ John Dunlap, Lieutenant of the Grand Master of the Sovereign Military Order of Malta, expressed deep concern about the humanitarian situation in Artsakh (Nagorno-Karabakh) blocked by Azerbaijan.
11:56 11/01/2023OSCE chief to pay separate visits to Armenia, AzerbaijanThe 2023 OSCE Chairman-in-Office, Minister of Foreign Affairs of the Republic of North Macedonia Bujar Osmani, held two separate telephone conversations with Armenia’s Foreign Minister Ararat...
11:14 11/01/2023India successfully test fires Prithvi-II missileIndia successfully carried out a test launch of tactical ballistic missile Prithvi-II from a test range off the Odisha coast on Tuesday, Hindustan Times reported.
16:45 10/01/2023Prince Harry's book officially hits bookshopsBookshops across London opened at midnight to meet demand for Prince Harry's memoir after it officially went on sale, BBC News reported.