10:05 27/06/2024«Գարեգին Բ կաթողիկոսը կոչեր է հնչեցնում Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի մասին». Պետդեպի զեկույցը«Ամերիկայի ձայնը» գրում է, որ Պետքարտուղարությունը հրապարակել է աշխահի շուրջ 200 երկրներում, ներառյալ Հայաստանում, կրոնական ազատությունների մասին տարեկան իր զեկույցը:
10:01 27/06/2024Կվարացխելիա. Իմ հանդիպումը Ռոնալդուի հետ օգնեց Վրաստանին հաղթել Պորտուգալիային«Երբեք չէի մտածի, որ ինքը կգա և կխոսի ինձ հետ»
08:11 27/06/2024Եվրո-2024․ Փլեյ-օֆֆի բոլոր զույգերըՎրաստանի հավաքականը, որն առաջին անգամ է մասնակցում Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլին, դուրս է եկել փլեյ-օֆֆ։
23:12 26/06/2024E խմբում միայն Ուկրաինայի ֆուտբոլի հավաքականը դուրս մնաց «Եվրո-2024» թլեյ-օֆիցԵվրո-2024-ի խմբային փուլի վերջին տուրի հանդիպումներն անցկացրեցին E խմբում ընդգրկված Ուկրաինան ու Բելգիան, Սլովակիան ու Ռումինիան։ Երկու հանդիպումներում էլ գրանցվեց ոչ ոքի։ Չորս թիմերն էլ վաստակեցին...
21:52 26/06/2024Տիգրան Բարսեղյանը դարձել է դուբլի հեղինակՍլովակիայի չեմպիոն «Սլովանը» 2024/25 մրցաշրջանի նախապատրաստական շրջանում ընկերական խաղում 5-1 հաշվով հաղթել է ավստրիական «Լինցին»։ Այդ մասին լուր է հրապարակվել թիմի ֆեյսբուքյան էջում։ Հայաստանի...
21:12 26/06/2024Հայ ըմբիշներն այսօր նվաճեցին 1 ոսկի և 2 արծաթե մեդալՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ Սերբայում ընթացող ըմբշամարտի մինչև 17 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլում Հայաստանի ներկայացուցիչ Մարատ Աճեմյանը 10:0 հաշվով հաղթանակ...
20:19 26/06/2024Վորկուտա-Նովոռոսիյսկ գնացքի 9 վագոն ռելսերից դուրս է եկել , զոհերի մասին տեղեկությունը ճշտվում էՎորկուտա-Նովոռոսիյսկ թիվ 511 մարդատար գնացքի ինը վագոն գծերից դուրս է եկել Կոմիի հատվածում: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով «Ռուսական երկաթուղիներին»: Դեպքի վայր են մեկնել շտապօգնության...
18:00 26/06/2024ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականը կայցելի ԱդրբեջանԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Ջեյմս Օ'Բրայենը հունիսի 27-29-ը կայցելի Ադրբեջան և Խորվաթիա։ Այս մասին հայտնում է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի մամուլի ծառայությունը։ Հաղորդվում է, որ...
17:40 26/06/2024Արման Ծառուկյանի մենեջերը մեկնաբանել է մարզիկին 9 ամսով որակազրկելու որոշումըԽառը մենամարտերի UFC թեթև քաշային կարգում հանդես եկող հայազգի ռուսաստանցի Արման Ծառուկյանի մենեջերը մեկնաբանել է մարզիկին՝ ինը ամսով մենամարտից հեռացնելու որոշումը։ Հիշեցնենք, որ ապրիլի 13-ին Լաս...
17:35 26/06/2024Լիբանանի վարչապետը կոչ է արել երկիրը չվերածել անվերջ պատերազմների ասպարեզիԼիբանանի կառավարությունն աշխատում է վերականգնելու հրադադարի ռեժիմը հարավային սահմանին` համաձայն ՄԱԿ-ի 1701 բանաձեւի, որը 2006 թվականին վերջ դրեց Իսրայելի հետ հակամարտությունը: Այս մասին հայտարարել է...
17:18 26/06/2024Վոլնըրթի ներդրումը ԶՊՄԿ-ում խաթարվել է Փաշինյանի Կառավարության կողմից քաղաքական դրդապատճառներով իրականացված արշավի հետևանքով. Վոլնըրթը Հայաստանի դեմ արբիտրաժային հայց է ներկայացրելՎոլնըրթը Հայաստանի դեմ 1.2 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի արբիտրաժային հայց է ներկայացնում Ներդրումային վեճերի կարգավորման միջազգային կենտրոն
17:05 26/06/2024Եվրո-2024. Մբապեն վիրավորել է ԼևանդովսկունԵվրո-2024-ի խմբային փուլի 3-րդ տուրի Ֆրանսիայի և Լեհաստանի հավաքականների խաղում կոնֆլիկտ է տեղի ունեցել երկու թիմերի գլխավոր աստղերի միջև։ Կիլիան Մբապեն վիրավորել է լեհ հարձակվող Ռոբերտ Լևանդովսկուն։...
16:31 26/06/2024«Երևի խոսքն ուղղակի ինչ-որ քարտուղարուհու մասին է». Զախարովան՝ ԱԽՔ Արմեն Գրիգորյանի մասին«Ես մի բան չհասկացա։ Դուք, իրոք, հիմա կարդո՞ւմ եք հենց տեքստը: Նա դա ասե՞լ է»,- այսպես է արձագանքել ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ամենշաբաթյա ճեպազրույցում լրագրողի խնդրանքին՝...
15:08 26/06/2024Դանիան մտադիր է խստացնել սոցիալական ցանցերի կանոններըԴանիայի կառավարությունը կարծում է, որ մեդիա-հսկաներն անպատասխանատու են երեխաների պաշտպանության հարցում։ Եվրանյուզը գրում է, որ Դանիայի կառավարությունը միավորում է ուժերը ոչ կառավարական...
14:41 26/06/2024Ռեժիսոր Կարեն Շահնազարովն արձագանքել է Ուկրաինայում իր դեմ քրեական գործ հարուցելունՌուսական «Մոսֆիլմ» կոնցեռնի ղեկավար և ռեժիսոր հայազգի Կարեն Շահնազարովն արձագանքել է Ուկրաինայում իր դեմ քրեական գործ հարուցելուն՝ ՌԴ կողմից հատուկ ռազմական գործողությանն աջակցելու համար։ Նրա խոսքերը...
13:59 26/06/2024Թուրքիայում խոսում են իրենց պետությունը թուլացնելու ԱՄՆ-ի ցանկության մասինԱՄՆ-ը հասկանում է, որ Անկարան, ի վերջո, կմոտենա եվրասիական աշխարհաքաղաքական առանցքին և Վաշինգտոնի նպատակն է հնարավորինս թուլացնել և մասնատել Թուրքիան։ «ՌԻԱ նովոստի»-ին նման կարծիք է հայտնել Vatan...
12:42 26/06/2024ՆԱՏՕ-ի նոր գլխավոր քարտուղարի անունը հայտնի էՆԱՏՕ-ի հաջորդ գլխավոր քարտուղարը Նիդերլանդների վարչապետի պաշտոնից հեռացած Մարկ Ռյուտեն է։ Հյուսիսատլանտայան դաշինքի որոշման մասին հաղորդագրությունը հրապարակվել է կազմակերպության պաշտոնական էջում։...
12:26 26/06/2024Ղազախստանի ԱԳ նախարարն ասել է, որ ուկրաինացիները զոհվում են նաև հանուն Ղազախստանի. ՔեմերոնՄեծ Բրիտանիայի արտգործնախարար Դեյվիդ Քեմերոնը պնդում է, որ Ղազախստանի արտգործնախարար Մուրատ Նուրթլեուն իր հետ հանդիպման ժամանակ իբր ասել է, որ ուկրաինացիները զոհվում են Ղազախստանի համար՝ զսպելով...
11:19 26/06/2024Ադամ Շիֆի և կոնգրեսականների կողմից Բլինքենին ուղղված նամակում ընդգծվում է Արցախի մշակութային ժառանգության պաշտպանության խնդիրըՀունիսի 25-ին կոնգրեսական Ադամ Շիֆը (դեմոկրատ, Կալիֆոռնիա), որին միացան ԱՄՆ 47 կոնգրեսակկներ, նամակ է հղել պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենին, որտեղ ընդգծված է Արցախում հայկական մշակութային, պատմական և...
11:04 26/06/2024Մհեր Ղանդիլյանը դարձել է Ռուսաստանի սպորտի փոխնախարարՄհեր Ղանդիլյանը դարձել է Ռուսաստանի սպորտի փոխնախարար։ ՌԴ կառավարության համապատասխան հրամանը հրապարակվել է իրավական ակտերի պորտալում։ «Մհեր Միրանի Ղանդիլյանին նշանակել Ռուսաստանի Դաշնության սպորտի...

16:17 05/11/2024Наводнение в Испании: больше 200 человек погибли, пострадали почти 4000 зданийЧисло погибших в результате наводнения в Испании достигло порядка 220 человек. В южных и восточных районах страны продолжается поисковая операция и разбор завалов, передает МИР 24. Оппозиция...
15:39 05/11/2024Путин: Россия продолжит делать все для нормализации армяно-азербайджанских отношенийМы делали и делаем все для нормализации азербайджано-армянских отношений, заявил президент России Владимир Путин на церемонии принятия верительных грамот у 28 вновь прибывших послов иностранных...
15:30 05/11/2024Легенда «Реала» Рауль – среди кандидатов на пост главного тренера сборной Армении по футболуБывший капитан мадридского «Реала» и сборной Испании Рауль является кандидатом на пост главного тренера сборной Армении.
15:08 05/11/2024Эмир Кустурица заявил о завершении музыкальной карьерыСербский режиссер Эмир Кустурица, который также является лидером музыкальной группы No Smoking Orchestra, заявил о завершении музыкальной карьеры.
14:56 05/11/2024Владимир Путин принял верительные грамоты у посла Армении в России Гургена АрсенянаПрезидент России Владимир Путин 5 ноября принял верительные грамоты у 28 вновь прибывших послов иностранных государств, в том числе и у посла Республики Армения в РФ Гургена Бабкеновича Арсеняна,...
13:24 05/11/2024Шведская экоактивистка Грета Тунберг бойкотирует COP29 в БакуШведская экоактивистка Грета Тунберг заявила, что бойкотирует климатическую конференцию ООН в Баку COP29, передает Zartonk Media.
12:27 05/11/2024Посол Азербайджана в Брюсселе Вагиф Садыгов угрожал главе дипмиссии Армении Тиграну Балаяну убийствомПосольство Армении направило официальную ноту другим дипломатическим миссиям в Брюсселе после того, как глава диппредставительства РА в ЕС Тигран Балаян заявил, что посол Азербайджана в Брюсселе...
11:51 05/11/2024Трамп допустил поражение на выборах, но заявил, что у него есть преимуществоЭкс-президент США Дональд Трамп в интервью телеканалу ABC допустил, что может проиграть на выборах, однако считает, что у него есть существенное преимущество над своей конкуренткой вице-президентом...
11:26 05/11/2024В США стартовали президентские выборыКандидаты в президенты США Дональд Трамп и Камала Харрис получили по три голоса из возможных шести после их подсчета в избирательном участке поселения Диксвилл-Нотч, который открылся и закрылся...
11:21 05/11/2024Тикнизян: Ценю то, как ко мне относятся в «Локомотиве»Хавбек «Локомотива» Наир Тикнизян отметил, что он хочет продлить соглашение с железнодорожниками. «Я видел, что в телеграм-каналах всплывали новости о возможном уходе зимой. Это будет зависеть...
17:34 04/11/2024Захарян готовится принять участие в перенесенном матче Кубка ИспанииПолузащитник сборной России Арсен Захарян занимается в общей группе "Реал Сосьедад" и готовится принять участие в перенесенном матче Кубка Испании с "Хове Эспаньол", заявил РИА Новости представитель...
17:32 04/11/2024В Индии во время учебного полета разбился МиГ-29Самолет МиГ-29 ВВС Индии в понедельник потерпел крушение во время планового учебного полета, пилот катапультировался, сообщила пресс-служба ВВС страны в соцсети Х.
16:09 04/11/2024В Перу от удара молнии погиб футболистФутболист Хосе Уго Де ла Круз Меза погиб от удара молнии во время матча в Перу. Об этом сообщает Лента.Ру со ссылкой на The Sun. Инцидент произошел во время встречи региональной лиги между клубами...
14:06 04/11/2024Путин 5 ноября примет верительные грамоты у посла Армении в РФ Гургена АрсенянаПрезидент России Владимир Путин 5 ноября примет верительные грамоты у 28 вновь прибывших послов иностранных государств, включая посла Армении в РФ Гургена Арсеняна, сообщает пресс-служба Кремля.
13:45 04/11/2024Умер обладатель 28 премий «Грэмми» Куинси ДжонсВ возрасте 91 года умер американский композитор и продюсер Куинси Джонс. Об этом сообщает The Guardian со ссылкой на заявление семьи музыканта. «И хотя это невероятная потеря для нашей семьи, мы...
11:46 04/11/2024Жители пострадавшей от разрушительного наводнения Валенсии забросали грязью короля Испании Филиппа VIЖители города Пайпорта в провинции Валенсия забросали грязью короля Испании Филиппа VI, который посещал регион, пострадавший от разрушительного наводнения.
11:40 04/11/2024В Индонезии жертвами извержения вулкана Левотоби стали 10 человекВ индонезийской провинции Восточная Нуса-Тенгара произошло извержение вулкана Левотоби, погибли десять человек, сообщает РИА Новости со ссылкой на индонезийский портал Detik.
11:35 04/11/2024При протестах в Боливии пострадал 91 полицейскийПри антиправительственных протестах в Боливии пострадал 91 полицейский, сообщил глава боливийского МВД Эдуардо дель Кастильо.
11:13 04/11/2024Молдова: Майя Санду переизбралась на второй срокДействующий президент Молдовы, сторонница сближения с единой Европой Майя Санду объявила о победе во втором туре президентских выборов.
17:18 02/11/2024Аятолла Али Хаменеи пригрозил «сокрушительным ответом» Израилю и СШАДуховный лидер Ирана аятолла Али Хаменеи пригрозил Израилю и США «сокрушительным ответом» на ракетный обстрел его страны Израилем, передает Deutsche Welle.