14:27 23/02/2024Կոմիտասի «Կռունկ»-ը հնչեց Փարիզի պանթեոնում Աստղիկ Սիրանոսյանի կատարմամբՓետրվարի 21-ին Փարիզի պանթեոնում բանաստեղծ, թարգմանիչ, Ֆրանսիայի ազգային հերոս, Ֆրանսիական Դիմադրության շարժման մարտիկ Միսաք Մանուշյանի և կնոջ՝ Մելինե Մանուշյանի աճյունների վերահուղարկավորության...
14:06 23/02/2024Ռուսաստանը կդիմի Հայաստանին ՀԱՊԿ-ին մասնակցությունը դադարեցնելու մասին Փաշինյանի խոսքերի պատճառով.ՊեսկովՀայաստանը պաշտոնական գործողություններ չի ձեռնարկել ՀԱՊԿ-ին մասնակցությունը դադարեցնելու մասին հայտարարություններից հետո, Կրեմլը մտադիր է կապ հաստատել հայ գործընկերների հետ՝ այդ հայտարարությունները...
11:04 23/02/2024ՀԱՊԿ-ը մեկնաբանել է Փաշինյանի հայտարարությունըՀԱՊԿ քարտուղարությունը Երևանից որևէ հայտարարություն չի ստացել անդամակցության սառեցման մասին։ Ռիա նովոստիին հայտնել են կազմակերպության քարտուղարությունից։ «Ներկա պահին ՀԱՊԿ քարտուղարությունը Երևանից...
10:08 23/02/2024ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հանդիպել է Ալեքսեյ Նավալնիի այրու և դստեր հետԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը Սան Ֆրանցիսկոյում հանդիպել է Յուլիա և Դարիա Նավալնիների հետ։ Բայդենը նրանց ցավակցություն է հայտնել Ալեքսեյ Նավալնիի մահվան կապակցությամբ։ Նա նաև հայտնել է, որ փետրվարի 23-ին...
17:45 22/02/2024Թուրքիան կտրուկ կրճատել է դեպի Ռուսաստան մատակարարումներըԹուրքիայից Ռուսաստան մատակարարումների ծավալը հունվարին տարեկան կտրվածքով նվազել է 30,4%-ով՝ հասնելով 551,1 մլն դոլարի։Այս մասին են վկայում Թուրքիայի արտահանողների ասամբլեայի հրապարակած տվյալները։...
16:31 22/02/2024Փարիզի կենտրոնում կբացվի Շառլ Ազնավուրի անվան այգինՆիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հետ: Վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են՝ Տիկին Իդալգոն նշել է, որ մեծ ուրախությամբ է հյուրընկալում վարչապետին և ընդգծել իր...
16:13 22/02/2024«Օրը 13 անգամ սեքսով էինք զբաղվում». Նատալյա Շտուրմը պատմել է հայի հետ բուռն սիրավեպի մասինՌուս երգչուհի Նատալյա Շտուրմը՝ անցյալ դարավերջի սեքս-խորհրդանիշը, պատմել է հայի հետ բուռն սիրավեպի մասին։ Երգչուհին խոստովանել է, որ անգամ ամուսնացած տղամարդիկ չեն կարողացել դիմադրել իր...
12:12 22/02/2024Ջեֆ Կունսի քանդակներն ուղևորվել են ԼուսինԱմերիկացի արվեստագետ Ջեֆ Կունսի 125 քանդակները «Լուսնի փուլեր» նախագծից ուղևորվել են դեպի Լուսին Falcon 9 հրթիռով: Շարքի յուրաքանչյուր փոքր քանդակ ներկայացնում է Լուսնի փուլը և նվիրված է նրան, ով...
09:53 22/02/2024Երևանին և Բաքվին մնացել է համաձայնեցնել ընդամենը մի քանի հարց․ Մեթյու Միլլեր«Պետքարտուղարը դեռ հավատում է, որ խաղաղությունը հասանելի է, և նա դա քննարկել է երկու երկրների առաջնորդներիի հետ՝ կոչ անելով նրանց միասին աշխատել մնացած ընդամենը մի քանի հարցերը հաղթահարելու համար»,-...
22:18 21/02/2024Ֆրանսիայի Պանթեոնում տեղի է ունենում Միսաք Մանուշյանի և կնոջ՝ Մելինե Մանուշյանի աճյունների ամփոփման արարողությունըՖրանսիայի մեծագույն գործիչների Պանթեոնում տեղի է ունենում Դիմադրության շարժման հայազգի հերոս Միսաք Մանուշյանի և կնոջ՝ Մելինե Մանուշյանի աճյունների ամփոփման արարողությունը:
17:39 21/02/2024ԵՄ պատժամիջոցների 13-րդ փաթեթը ներառում է Թուրքիայի, Հնդկաստանի և Չինաստանի ընկերություններըՊատժամիջոցների 13-րդ փաթեթում ընդգրկված են երեք չինական ընկերություններ, ինքը ավելի վաղ համաձայնեցրել էին ԵՄ 27 երկրների դեսպանները։ Բացի այդ, առաջին անգամ ցանկը ներառում է հնդկական և թուրքական...
13:20 21/02/2024Սպիտակ ալիգատորի ստամոքսից 70 մետաղադրամ են հանելԱՄՆ կենդանաբանական այգիներից մեկի ալիգատորին ստիպված են եղել վիրաատել, քանի որ անասնաբույժները կենդանու ստամոքսում հայտնաբերել են 70 մետաղադրամ: BBC-ի փոխանցմամբ, մետաղադրամները հայտնաբերվել են...
13:08 21/02/2024Եվրոպան անհանգիստ է. Ֆերմերները դուրս են եկել փողոցԼեհ ֆերմերները արգելափակել են Ուկրաինայի հետ սահմանային անցակետերը, թափել են ուկրաինական հացահատիկը և այրել մեքենաների անվադողեր։ Վերջին օրերին հատկապես նրանք ուժեղացրել են բողոքի գործողություններն...
12:35 21/02/2024Փոլադ Բյուլբյուլօղլու. Քամիլ Զեյնալլին չեն նստացնի ինքնաթիռ և ուղարկեն ԵրևանՌուսաստանում Ադրբեջանի դեսպան Փոլադ Բյուլբյուլօղլուն անդրադարձել է Հայաստանի պահանջով ադրբեջանցի ֆիթնես մարզիչ Քամիլ Զեյնալլիի ձերբակալությանը։ Դեսպանը նշել է, որ Քամիլ Զեյնալլին ձերբակալվել է...
11:55 21/02/2024Եգիպտոսը չի վերականգնի Միկերինի բուրգըՄիջազգային բողոքներից հետո Եգիպտոսը հրաժարվել է Միկերինի բուրգի վերանորոգման ծրագրերից: artguide.com-ը գրում է, որ «Դարի նախագիծը» ներառում էր հազար տարի առաջ երկրաշարժից ավերված բուրգի գրանիտե ծածկի...
10:41 21/02/2024Ցանկանում ենք նորից դուրս գալ եզրափակիչ. ՄխիթարյանՉեմպիոնների լիգայի 2023/24 մրցաշրջանի 1/8 եզրափակիչի շրջանակում Միլանի «Ինտերը» սեփական հարկի տակ 1-0 հաշվով հաղթել է Մադրիդի «Ատլետիկոյին»։ «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մասնակցել է խաղին...
10:24 21/02/202419-ամյա Սյուզան Շահբազյանը Կանադայի Elite Canada 2024 գեղարվեստական մարմնամարզության մրցույթում նվաճեց ընդհանուր ոսկինԿանադայի թիմը ներկայացնող 19-ամյա Սյուզան Շահբազյանը Կանադայի որակավորման առաջնությունում (Elite Canada 2024) գեղարվեստական մարմնամարզության մրցույթում նվաճեց ընդհանուր ոսկին։ Այդ արդյունքով...
10:15 21/02/2024Չինաստանի երեք խոշորագույն բանկերը դադարեցրել են վճարումներ ընդունել ՌուսաստանիցՉինաստանի խոշորագույն բանկերը դադարեցրել են վճարումներ ընդունել Ռուսաստանի պատժամիջոցների տակ գտնվող ֆինանսական կազմակերպություններից։ Այդ մասին գրում է «Իզվեստիա»-ն։ «Չինաստանի չորս խոշորագույն...
09:53 21/02/2024Մոսկվայում Հայաստանի հարցմամբ ինձ ձերբակալել են. ադրբեջանցի ֆիթնես մարզիչՄոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում ձերբակալվել է ադրբեջանցի ֆիթնես մարզիչ Քամիլ Զեյնալլին։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, նա ասել է, որ ոստիկանության փոխանցմամբ, ինքը ձերբակալվել է...
09:45 21/02/2024Չնայած իր հերքումներին՝ Ալիևը վրդովված է Ադրբեջանի միջազգային քննադատությունից. Հարութ ՍասունյանԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հաճախ հայտարարում է, որ անտեսում է միջազգային բոլոր քննադատությունները՝ կապված իր քաղաքացիների իրավունքների խախտումների, իր զինվորների կողմից ռազմական...

16:45 23/07/2022Eurovision winner Maléna receives Armenian Scholarship to Berklee summer programInternationally recognized singer-songwriter Arpine Martoyan, known by her professional stage name Maléna, will perform in Boston this summer after receiving the Armenian Scholarship to attend a...
14:35 23/07/2022Two Americans killed in Ukraine, officials sayTwo Americans have been killed while fighting against Russia in Ukraine, Daily Mail reports. Officials confirmed to ABC News two US citizens have died in the 'Donbas region of Ukraine.' Their...
13:35 23/07/2022Ukraine has grain stock worth about $10 billion, Zelensky saysUkraine has a stock of grain ready for export worth $10 billion, TASS quoted Ukrainian President Volodymyr Zelensky as saying on Friday.
12:15 23/07/2022US confirms first two monkeypox cases in childrenTwo children have been diagnosed with monkeypox in the U.S., AP reported on Friday, citing health officials.
11:15 23/07/2022Turkish military base in Northern Iraq reportedly comes under rocket fireThe Turkish military base Zlikan in the northern Iraqi province of Nineveh has come under rocket fire, Sputnik said, citing local media.
17:00 22/07/2022Shakespeare's first folio sells for $2.4m at New York auctionA 400-year-old book, known as Shakespeare's first folio, has been sold in New York for $2.4m (£2m), BBC News reports.
15:28 22/07/2022Russian defense minister arrives in Istanbul for grain dealRussian Defence Minister Sergei Shoigu was seen on live TV arriving on Friday in Istanbul, where Russia and Ukraine will later sign a deal to facilitate grain exports, Reuters reports.
11:15 22/07/2022Putin is ‘entirely too healthy’, CIA chief saysVladimir Putin is “too healthy”, CIA has said, dismissing media speculation that the Russian president is suffering from ill health, The Telegraph reports.
14:28 21/07/2022Turkish FM expects 'concrete steps' from Yerevan in normalization processTurkey expects Armenia to take “concrete action” for normalization of bilateral relations, Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu said on Thursday.
13:15 21/07/2022Magnus Carlsen will not defend his world championship titleMagnus Carlsen says he will not defend his world championship title next year against Russia's Ian Nepomniachtchi because he has no motivation to play the match, CNN reports.
12:35 21/07/2022Lavrov, Bayramov discuss Armenia-Azerbaijan normalization processRussian Foreign Minister Sergey Lavrov on Wednesday held a phone call with his Azerbaijani counterpart Jeyhun Bayramov, the Russian Foreign Ministry reported.
11:30 21/07/2022Oil prices fall on Thursday for second straight sessionOil prices fell on Thursday for a second straight session, as demand concerns outweighed tight global supply after U.S.
11:02 21/07/2022Biden says he 'has' cancer due to oil industryPresident Biden said Wednesday that he has cancer, forcing the White House press office to quickly clarify that he was referring to skin cancer treatment that he had before taking office last year,...
14:25 20/07/2022Brad Pitt wears skirt at 'Bullet Train' premiere in BerlinBrad Pitt recently attended the Berlin premiere of his forthcoming film Bullet Train and opted to wear a skirt instead of trousers for the event, The Independent reports.
12:55 20/07/2022Syria cuts diplomatic ties with UkraineSyria said Wednesday it is formally breaking diplomatic ties with Ukraine in response to a similar move by Kyiv, AP reported.
11:45 20/07/2022Today marks Minas Avetisyan's birth anniversary“There are very few painters like Minas Avetisyan in the world, believe me if I say that there are none at all.
11:15 20/07/2022Twitter-Musk takeover dispute to go to trial in OctoberA US judge has ordered that Twitter's lawsuit against Elon Musk go to trial in October, a blow to the world's richest man who had asked for a delay, BBC News reports.
17:00 19/07/2022Prince Harry warns of 'global assault on freedom'Prince Harry has warned the United Nations general assembly of a "global assault on democracy and freedom", BBC News reports.
15:22 19/07/2022Ned Price: U.S. welcomes meeting of Armenian, Azerbaijani FMsThe United States welcomes the July 16 meeting between the Armenian and Azerbaijani foreign ministers in Georgia and is ready to help the countries find a long-term peace, State Department spokesman...
12:55 19/07/2022Russian diplomat warns against attempts to politicize Ukrainian grain exportsRussian Deputy Foreign Minister Sergey Vershinin has warned against attempts to politicize the issue of Ukrainian grain exports via the Black Sea, TASS reports.