10:15 21/12/2023ԱՄՆ-ի ևս 16 նահանգում պահանջել են Թրամփին թույլ չտալ մասնակցել ընտրություններինԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփին 2024 թվականի նախագահական ընտրություններում Հանրապետական կուսակցության թեկնածուի ընտրության գործընթացին արգելելու պահանջով հայցեր են ներկայացվել ԱՄՆ առնվազն 16...
23:22 20/12/2023Չինաստանն «Ռոսիա» ավիաընկերությանն արգելել է մուտք գործել իր օդանավակայաններ«Ռոսիա» ավիաընկերությունը դիմել է Ռուսաստանի Դաշնության տրանսպորտի նախարարությանը օգնության խնդրանքով՝ տարածաշրջաններից դեպի Պեկին թռիչքների դադարեցման հետ կապված իրավիճակի պատճառով։ Այդ մասին...
18:32 20/12/2023Մոսկվան ակնկալում է, որ Փաշինյանը կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ ԱՊՀ գագաթնաժողովինՌուսական կողմն ակնկալում է, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկա կգտնվի Սանկտ Պետերբուրգում ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին, Մոսկվան պատրաստ է կառուցողական կերպով լուծել...
17:33 20/12/2023Զախարովա. Այդ հարցը պետք է ուղղել բրյուսելցի ֆոկուսնիկներինՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան այսօր ճեպազրույցում անդրադարձել է ԵՄ արտաքին քաղաքականության ծառայության ղեկավար Ժ.
17:08 20/12/2023Չինաստանում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 134-իՉինաստանի հյուսիս-արևմուտքում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվն ավելացել է՝ հասնելով 134-ի։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Ավելի վաղ հայտարարվել էր 131 զոհի, 718...
13:07 20/12/2023ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը կայցելի ԵրևանՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Թասմագամբետովը վաղը կայցելի Երևան։ Այս մասին հայտնում է ՀԱՊԿ մամուլի ծառայությունը։ «Դեկտեմբերի 21-ին նախատեսվում...
11:48 20/12/2023Հաջիև. Ադրբեջանին ու Հայաստանին հաջողվել է զարմացնել աշխարհին«Հայաստանին ու Ադրբեջանին հաջողվել է զարմացնել աշխարհին դրական օրակարգով»,-BBC World-ին տված հարվազրույցում հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը։ Հաջիևը հարցազրույցի հենց յաս հատվածը...
09:51 20/12/2023Ղազախստանում Նազարբաևի եղբորորդու գործով բյուջե են վերադարձվել 120 միլիոն դոլարի միջոցներԸնթացիկ տարվա դեկտեմբերին Ղազախստանի իրավապահ մարմինները երկրի բյուջե են վերադարձրել 120 մլն դոլարի միջոցներ՝ հանրապետության առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի եղբորորդու՝ Կայրաթ Սաթիբալդյուլիի...
21:26 19/12/2023Եմենի հութիները սպառնացել են հարձակվել ԱՄՆ կոալիցիային միացողների նավերի վրաԵմենի հյուսիսում իշխող Անսար Ալլահ շարժման (Հութիների) ղեկավարությունը սպառնացել է Կարմիր ծովում հարձակվել այն երկրների նավերի վրա, որոնք միջազգային կոալիցիայի կազմում կմիանան այս տարածաշրջանում...
16:25 19/12/2023Իդեալական վայր սկսնակների համար. Ռուսներին հիմնավորել են, թե ինչու պետք է դահուկային հանգստի համար ընտրել ԾաղկաձորըՍոչիում, Կեմերովոյի մարզում, Ուրալում և Արկտիկայում բացվել է դահուկների սեզոնը։ Բայց կան նաև արտասահմանյան տարբերակներ՝ ուղիղ չվերթներով։ Այդ մասին գրում է «ՌԻԱ նովոստին»։ Լրատվական գործակալությունը...
13:44 19/12/2023Աշխարհում մոբայլ վնասաբեր ծրագրերի գրոհների թիվը նշանակալիորեն աճել է«Կասպերսկի» ընկերության լուծումները 2023-ի երրորդ եռամսյակում ամբողջ աշխարհում կանխել են վնասաբեր, գովազդային կամ անցանկալի մոբայլ ծրագրային ապահովման օգտագործմամբ 8 346 169 գրոհ: Այդ մասին են...
13:28 19/12/2023Սելին Դիոնի քույրն անկեղծացել է. Երգչուհին չի կարողանում կառավարել մկաններըԿանադացի լեգենդար երգչուհի Սելին Դիոնն այլևս չի կարողանում կառավարել իր մկանները։ Daily mail-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է երգչուհու ավագ քույրը՝ Կլոդետը: Հիշեցնենք, որ ուղիղ մեկ տարի առաջ...
11:32 19/12/2023Պենտագոնը հայտարարել է Կարմիր ծովի պաշտպանության օպերացիայի մեկնարկի մասինՊենտագոնի ղեկավար Լլոյդ Օսթինը հայտարարել է Կարմիր ծովի պաշտպանության գործողության մեկնարկի մասին՝ առևտրային ընկերություններից բեռներ տեղափոխող քաղաքացիական նավերի վրա հութիների հարձակումներից հետ:...
10:45 19/12/2023Ելիսեյան այգիների մի ընդգրկուն հատված կվերանվանվի Շառլ Ազնավուրի անունովՇառլ Ազնավուրի հարյուրամյակի առթիվ Փարիզի քաղաքապետարանը, հարգանքի տուրք մատուցելով ֆրանսահայ արվեստագետին և հումանիստին, Ելիսեյան այգիների մի ընդգրկուն հատված կվերանվանի Շառլ Ազնավուրի անունով։...
10:00 19/12/2023Փաշինյան. Հույս ունենք, որ տեղի ունեցող իրադարձությունները չեն վկայի, որ խաղաղության գործընթացի միտումնավոր ձգձգում է իրականացվումԽաղաղության օրակարգը շարունակում է մնալ ՀՀ կառավարության առաջնահերթությունների շարքում: Այս մասին հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը, որը մասնակցել է Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ Արտաքին գործերի...
09:29 19/12/2023Լուլան սպանել է տղամարդունՍանկտ Պետերբուրգում ողբերգական դեպք է արձանագրվել։ Տանիքից հսկա սառցե լուլան ընկել է տղամարդու գլխին։ Դեպքը տեղի է ունեցել Մեչնիկով պողոտայում դեկտեմբերի 18-ին առավոտյան ժամը 5-ին։ «Ռեն TV»-ի...
08:57 19/12/2023Չինաստանում երկրաշարժի հետևանքով 86 մարդ է մահացելՉինաստանի հյուսիս-արևմտյան մասում գտնվող Հանսու նահանգում երկրաշարժն 86 մարդու կյանք է խլել։ Չինական լրատվամիջոցներին վկայակոչելով՝ «Իզվեստիան» գրում է, որ ևս 96 մարդ տարբեր աստիճանի վնասվածքներ է...
22:59 18/12/2023Մաքսավորները պղպեղի տարաների մեջ 10 մլն դոլարի թմրանյութ են հայտնաբերելԿալիֆորնիայում մաքսավորները խոշոր խմբաքանակ թմրանյութ են հայտնաբերել jalapeño պղպեղի մածուկի մեջ: Ըստ NBC-ի ագելված նյութերը տեղափոխել են հսկայական տարաներով։ Սան Դիեգոյում ավելի քան 10 միլիոն դոլար...
21:08 18/12/2023Օսթինը ասում է, որ ԱՄՆ-ը չի ցանկանում պատերազմ Իրանի հետԱՄՆ-ը չի ձգտում պատերազմի Իրանի հետ և կոչ է անում Թեհրանին նվազեցնել լարվածությունը Մերձավոր Արևելքում: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ Իսրայելում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ԱՄՆ...
16:44 18/12/2023Forbes.Ռուբեն Վարդանյանն ինչի վրա է ծախսել 700 միլիոն դոլարըForbes-ը կազմել է այն հիմնական բարեգործական նախագծերի ընտրանին, որոնց վրա գումար է ծախսել Ադրբեջանում գերության մեջ գտնվող բարերար, Արցախի Հանրապետության (ԼՂՀ) նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը։...

16:00 23/05/2024Статуи на острове Пасхи начали разрушаться из-за изменений климатаКлиматический кризис грозит разрушить статуи острова Пасхи, также известные как моаи. За последние 30 лет погодные условия на острове стали гораздо более экстремальными. Значительно изменился...
15:43 23/05/2024«Мы как-то все должны сами догадаться?» Захарова призвала Пашиняна огласить, к каким именно странам ОДКБ у него претензииОфициальный представитель МИД РФ Мария Захарова на брифинге 23 мая прокомментировала вчерашнее заявление Никола Пашиняна о том, что две страны, входящие в состав Организации Договора о коллективной...
14:20 23/05/2024Дженнифер Лопес впервые высказалась по поводу слухов о ее разводе с Беном АффлекомАмериканская актриса и певица Дженнифер Лопес впервые высказалась по поводу слухов о ее разводе с Беном Аффлеком, передает МИР 24.
13:50 23/05/2024Звездный визажист Гоар Аветисян рассказала об «исправительных работах» в деревне у бабушкиЗвездный визажист, стилист, бьюти-блогер Гоар Аветисян в своем Instagram опубликовала фото и видео со своей бабушкой, которой 28 октября исполнится 90 лет.
13:20 23/05/2024В сердце Парижа открылся сквер имени Шарля Азнавура22 мая исполнилось 100 лет со дня рождения шансонье, композитора, поэта и писателя Шахнура Азнавуряна, известного всему миру под именем Шарль Азнавур.
12:45 23/05/2024Запись президента Франции Эммануэля Макрона на армянском языке – к 100-летию со дня рождения Шарля АзнавураПрезидент Франции Эммануэль Макрон сделал запись на армянском языке по случаю 100-летия со дня рождения легендарного французского шансонье армянского происхождения Шарля Азнавура.
12:30 23/05/2024Президент Аргентины Хавьер Милей исполнил песню-переделку на стадионе перед тысячами людейПрезидент Аргентины Хавьер Милей исполнил песню на стадионе в Буэнос-Айресе перед тысячами людей, передает МИР 24.
15:11 22/05/2024Вторую неделю не утихают беспорядки в Новой КаледонииВторую неделю продолжаются беспорядки в Новой Каледонии, вспыхнувшие из-за реформы о праве голоса на местных выборах.
14:30 22/05/2024Страховые компании высчитали, какие знаки зодиака чаще всего попадают в ДТПВодолеи и козероги - самые опасные водители, рассказали «Российской газете» страховщики. Так, в общей структуре аварийности с корпоративным транспортом (в том числе такси и каршерингом), 66% аварий...
14:22 22/05/2024Захарова о словах Алена Симоняна про церковь: Попадающие под влияние Запада политики сатанеютОфициальный представитель МИД РФ Мария Захарова в своем Telegram-канале прокомментировала предложение спикера парламента Армении Алена Симоняна облагать церковь налогами на фоне протестов движения...
12:50 22/05/2024Felicita: Генрих Мхитарян исполнил отрывок из популярной итальянской песниНа вечере чествования «Интера» армянский полузащитник миланского клуба Генрих Мхитарян спел отрывок из песни Felicita.
12:26 22/05/2024Армяне в Каннах: критики тепло приняли фильм «Анора» с Кареном Карагуляном и Ваче ТовмасяномВ рамках конкурсной программы Каннского кинофестиваля 21 мая состоялась мировая премьера картины «Анора», которую по собственному сценарию снял известный американский режиссер Шон Бэйкер («Проект...
11:52 22/05/2024«Поэты не умирают»: 22 мая исполняется 100 лет со дня рождения легендарного шансонье Шарля Азнавура«Наверное, вся моя жизнь – победа над самим собой. Я начал с самого нуля, мне всему приходилось учиться самому: музыке, литературе, актерскому мастерству. В то время учеба была платной, а возможности...
16:28 21/05/2024Пассажир рейса Лондон - Сингапур погиб во время сильной турбулентностиОдин человек погиб и еще несколько получили ранения на самолете компании Singapore Airlines, летевшем рейсом из Лондона в Сингапур и попавшем в сильную турбулентность, пишет ВВС.
15:58 21/05/2024Переживший покушение премьер Словакии Роберт Фицо в сознании и общается с окружениемПремьер-министр Словакии Роберт Фицо после покушения находится в сознании и общается со своим окружением, ему была сделана томография брюшной полости.
14:03 21/05/2024В Иркутске из пищевода 2-летней девочки достали игрушечный крейсер «Аврора»Представители Ивано-Матренинской детской клинической больницы в Иркутске в публикации на своей странице в социальной сети «ВКонтакте» сообщили, что из двухлетней девочки врачи извлекли игрушечный...
13:27 21/05/2024Bild: Германия столкнулась с серьезными перебоями в мобильной и интернет-связиГермания во вторник утром столкнулась с серьезными перебоями в мобильной и интернет-связи, сообщает РИА Новости со ссылкой на издание Bild.
12:58 21/05/2024У супруги Башара Асада Асмы диагностировали лейкемиюУ супруги президента Сирии Башара Асада Асмы обнаружен острый миелоидный лейкоз, следует из заявления сирийской президентской канцелярии.
12:08 21/05/2024«Лаборатория Касперского» провела тренинги по кибербезопасности для сотрудников Интерпола«Лаборатория Касперского» провела для сотрудников Интерпола серию экспертных онлайн-тренингов по кибербезопасности.
11:42 21/05/2024В Иране внеочередные президентские выборы после гибели президента Ибрахима Раиси намечены на 28 июняВ Иране внеочередные президентские выборы после гибели президента Ибрахима Раиси, намечены на 28 июня, сообщил телеканал "Аль-Арабийя" со ссылкой на иранские СМИ.