17:30 25/12/2023Քաղաքական համախոհները գտել են Ալեքսեյ ՆավալնունԱլեքսեյ Նավալնու կողմանկիցները գրել են, որ ընդդիմադիր քաղաքական գործչին գտել Խարփի «Բևեռային գայլ» ՔԿՀ-3 գաղութում։ Euronews.com-ը գրել է, որ Նրան տեսել է փաստաբանը։ Ալեքսեյ Նավալնիի մամուլի...
17:26 25/12/2023Քաղաքական համախոհները գտել են Ալեքսեյ ՆավալնունԱլեքսեյ Նավալնու կողմանկիցները գրել են, որ ընդդիմադիր քաղաքական գործչին գտել Խարփի «Բևեռային գայլ» ՔԿՀ-3 գաղութում։ Euronews.com-ը գրել է, որ Նրան տեսել է փաստաբանը։ Ալեքսեյ Նավալնwu մամուլի...
17:06 25/12/2023Գազայի գոտում զոհվել է հայկական արմատներ ունեցող Նիռ-Ռաֆայել ԿանանյանըԴեկտեմբերի 22-ին Գազայի գոտում՝ Խան Յունիսում, ինքնաշեն պայթուցիկի պայթյունի հետևանքով զոհվել է 20-ամյա ավագ սերժանտ Նիր-Ռաֆայել Կանանյանը (Քանանյան): Այս մասին գրում է israelahayer.com կայքը։ Նա...
17:05 25/12/2023Հռոմի Պապ. Եվ թող հասաստվի խաղաղություն Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջևՀռոմի Պապը ավանդության համաձայն Սուրբ Պետրոս տաճարի կենտրոնական պատշգամբից այսօր կեսօրին հավատացյալներին է դիմել «Urbi et Orbi» պատգամով։ Նա իր խոսքում հիշատակել է այն երկրներին, որոնք տառապում են...
16:19 25/12/2023Պեսկով. Պուտինը և Փաշինյանը կկարողանան շփվել ԵԱՏՄ և ԱՊՀ գագաթնաժողովների շրջանակումՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կկարողանան շփվել Սանկտ Պետերբուրգում այս օրերին նախատեսված միջոցառումների շրջանակում՝ ԱՊՀ և Եվրասիական տնտեսական միության ղեկավարների...
15:36 25/12/2023Լուկաշենկոյի ու Փաշինյանի ինքնաթիռները կայանել են կողք կողքիՆիկոլ Փաշինյանը երկօրյա աշխատանքային այցով ժամանել է Ռուսաստանի Դաշնություն՝ Սանկտ Պետերբուրգ: Նա այսօր կմասնակցի Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստին, իսկ դեկտեմբերի 26-ին՝ ԱՊՀ ոչ...
14:02 25/12/2023Ղարաբաղյան վերջին իրադարձություններից հետո Փաշինյանն ու Ալիևն առաջին անգամ կհանդիպեն ԱՊՀ գագաթնաժողովում.ԶԼՄՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն Լեռնային Ղարաբաղում աշնանային իրադարձություններից հետո առաջին անգամ կհանդիպեն դեկտեմբերի 26-ին Սանկտ Պետերբուրգում ԱՊՀ ոչ...
13:03 25/12/2023Կալաշնիկով. Հայաստանն ու Ադրբեջանը իսկապես մեկ քայլ են հեռու խաղաղության համաձայնագրի ստորագրումից«Հիմա, կարծում եմ, Հայաստանն ու Ադրբեջանն իսկապես մեկ քայլ են հեռու խաղաղության համաձայնագրի ստորագրումից»,- «Свободная Пресса»-ին տված հարցազրույցում ասել է Պետդումայի ԱՊՀ հարցերով հանձնաժողովի...
09:55 25/12/2023Սերբիայի նախագահը հայտարարել է երկրում իշխանությունը տապալելու փորձի մասինՍերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը Բելգրադում տեղի ունեցած անկարգությունները, որոնց մասնակիցները պահանջում են չեղարկել մեկ շաբաթ առաջ կայացած խորհրդարանական և տեղական ընտրությունների արդյունքները,...
09:33 25/12/2023Հռոմի պապը կոչ է արել խաղաղություն հաստատել Սուրբ երկրումՀռոմի Ֆրանցիսկոս պապը Վատիկանի Սուրբ Պետրոս տաճարում Սուրբ Ծննդյան պատարագի ժամանակ կոչ է արել խաղաղություն հաստատել Սուրբ երկրում, որտեղ այս պահին շարունակվում է պաղեստինա-իսրայելական...
00:25 25/12/2023Վուչիչն ընդդիմության բողոքի ակցիաներն անվանել է Սերբիան ինքնիշխանությունից զրկելու փորձՍերբիայում ընդդիմության կողմնակիցները, ովքեր համաձայն չեն դեկտեմբերի 17-ի ընտրությունների արդյունքների հետ, շրջապատել են Բելգրադի ասամբլեայի (ներկայացուցչական մարմնի և վարչակազմի) շենքը։ Ռիա նովոստին...
21:33 24/12/2023Սոչիում փոթորկի հետևանքով մեկ մարդ է մահացելՍոչիում ուժեղ քամուց ծառն արմատախիլ է եղել, ընկել տղամարդու վրա։ Նա մահացել է։ «Ինտերֆաքս»-ին հայտնել են իրավապահ մարմիններից։ Կրասնոդարի երկրամասի դատախազության մամուլի ծառայությունից...
20:38 24/12/2023Բեթղեհեմ. Սուրբ Ծնունդն ավերակների մեջԲեթղեհեմի Մանգեր հրապարակում, որտեղ սովորաբար սուրբծննդյան տոնածառն է դրվում, տեղադրվել է ինստալացիա, որը կոչվում է «Քրիստոսի ծնունդը փլատակների տակ».
15:58 24/12/2023ՄՕԿ-ի նախագահ. Ուկրաինայի կողմից Օլիմպիական խաղերը բոյկոտելն աբսուրդ էՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախն ափսոսանք է հայտնել Ուկրաինայի կողմից 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերի հնարավոր բոյկոտի կապակցությամբ։ Այս մասին գրում է Վեստի.ռու կայքը։ Ավելի վաղ...
12:20 24/12/2023«Սուրբծննդյան հաղթանակ». Հենրիխ Մխիթարյանը լուսանկարներ է հրապարակել հաղթական հանդիպումից հետոԵրեկ կայացած Իտալիայի Ա Սերիայի 17-րդ տուրի հանդիպմանը «Ինտեր»-ը 2-0 հաշվով հաղթել է «Լեչե»-ին։ «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան էջում լուսանկարներ է հրապարակել «Լեչե»-ի հետ...
10:29 24/12/2023Սոչիում փոթորիկը տապալել է տասնյակ ծառեր և վնասել տների տանիքներըԴեկտեմբերի 23-ին Սոչիում ուժեղ փոթորիկը վնասել է շենքերը, քաղաքային ենթակառուցվածքները և տասնյակ ծառեր են տապալվել։ Փոթորիկի հետևանքների մասին հաղորդվել է Սոչիի վարչակազմը։ «Օրվա ընթացքում կենտրոնում...
22:30 23/12/2023Իրանի նախագահը ԱՄՆ-ին Համարում է « աշխարհում ժողովրդավարության ամենախոշոր ոտնահարողը»Աշխարհում ժողովրդավարության հիմնական սպառնալիքը գալիս է ԱՄՆ-ից, որը մասնակցում է Գազայի հատվածի դեմ հանցագործություններին: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտարարել է Իրանի նախագահ Էբրահիմ...
21:56 23/12/2023Պրահայի օդանավակայանը տարհանվել է ականապատման մասին տեղեկությունների պատճառովՊրահայի օդանավակայանը տարհանվել է ականապատման մասին տեղեկությունների պատճառով։ Այս մասին հայտնում է Չեխիայի ոստիկանության էջը X սոցիալական ցանցում։ Հաղորդվում է, որ տարհանման պատճառ է դարձել անհայտ...
21:43 23/12/2023Թուրքիան, իր 12 զինվորի սպանվելուց հետո, Հյուսիսային Իրաքում PKK-ի դեմ գործողություն է սկսելԹուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարարությունը, իր 12 զինվորների զոհվելուց հետո հայտարարել է Հյուսիսային Իրաքում ընդդեմ երկրում արգելված Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության (PKK) ռազմական...
20:00 23/12/2023Մարտին Սկորսեզեն Բեռլինի կինոփառատոնում կպարգևատրվի պատվավոր «Ոսկե արջով»Ամերիկացի ռեժիսոր Մարտին Սկորսեզեն Բեռլինի կինոփառատոնում կստանա պատվավոր «Ոսկե արջը»։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, դափնեկրի անունը հայտնել է շոուի տնօրինությունը։ Փառատոնի ղեկավարությունը նշել է,...

12:39 31/05/2024В Алматы состоялось заседание Совета министров обороны ОДКБ без участия Армении31 мая 2024 года в Алматы под председательством казахстанской стороны состоялось заседание Совета министров обороны стран Организации договора о коллективной безопасности (ОДКБ).
17:19 30/05/2024Затулин: Кем же надо быть, чтобы возглавляя власть в Армении, сегодня бросить тень на церковь?Никто никогда не сможет отрицать того, что в результате событий в Нагорном Карабахе совершено насилие над волей армянского населения к самоопределению, заявил депутат Госдумы РФ, первый зампред...
17:06 30/05/2024Константин Затулин: Сегодня власть Пашиняна в Армении держится на двух вещах«Мне кажется, люди живут вчерашним днем, не понимая, что сегодня Пашинян уже не может убедить своих сторонников», – заявил депутат Госдумы РФ, первый зампред Комитета по делам СНГ, евразийской...
16:31 30/05/2024Мария Захарова: Москва рассматривает протесты в Армении как внутреннее дело этого государстваОтслеживаем начало практической фазы работы по делимитации госграницы между Азербайджаном и Арменией,она имеет важное значение для региональной стабильности, заявила на брифинге 30 мая официальный...
15:55 30/05/2024Эрдоган призвал Армению избавиться от «пагубного влияния» армянской диаспорыАрмении следует осознать, что её будущее связано со странами региона, и в первую очередь избавится от «пагубного влияния» третьих стран и армянской диаспоры за рубежом.
15:30 30/05/2024СМИ: США направляют консультантов в МО Армении, Украины, Молдовы и на Балканах по запросу этих ведомствСША направляют консультантов в министерства обороны Армении, Украины, Молдовы и на Балканах по запросу этих ведомств.
14:21 30/05/2024Ким Кардашьян стала главной героиней нового выпуска Vogue ChinaЗвезда реалити-шоу, модель и бизнесвумен Ким Кардашьян стала лицом нового выпуска Vogue China. Она украсила три обложки этого престижного издания. Фотосессия, проведенная знаменитым фотографом Хуаном...
11:06 30/05/2024Умерла актриса Анастасия ЗаворотнюкАктриса Анастасия Заворотнюк умерла после продолжительной болезни, сообщили на ее странице в соцсетях.
17:21 29/05/2024Трамп продал свой самолет из-за высоких судебных расходовКандидат на пост президента США от Республиканской партии Дональд Трамп продал свой частный самолет Cessna Citation X, чтобы покрыть судебные расходы.
17:09 29/05/2024Самолет с пассажирами сдуло ветром в американском ДалласеВ США противостоят шторму. Натиска стихии не выдерживают даже авиалайнеры. В международном аэропорту Далласа ветром сдуло самолет прямо с пассажирами, сообщает «МИР 24». Самолет оторвало от трапа, и...
15:35 29/05/2024Певица Алсу впервые после развода появилась на публике, в компании жены Гарика МартиросянаСупруга шоумена Гарика Мартиросяна Жанна опубликовала в Instagram совместную фотографию с певицей Алсу на фоне новостей о разводе исполнительницы.
14:35 29/05/2024Житель Индонезии на 12-й день после свадьбы обнаружил, что женился на мошеннике, который притворялся женщиной ради денегЖитель Индонезии на 12-й день после свадьбы обнаружил, что его супруга — мошенник, притворившийся женщиной ради денег.
14:28 29/05/202450-градусная жара накрыла Индию, Пакистан и БангладешВ Москве установилась аномально-жаркая погода. Температура на 10 градусов выше положенной климатической нормы. МЧС объявило штормовое предупреждение. Примерно такая же ситуация еще в шести регионах...
14:01 29/05/2024Эрдоган: ООН, что толку от тебя, если ты не можешь остановить геноцид?ООН оказалась не способна не только остановить геноцид в Газе, но и спасти своих сотрудников, организация мертва, заявил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган, выступая в среду на заседании своей...
13:25 29/05/2024Продюсер «Крестного отца» Альберт Радди умер на 95-м году жизниКанадско-американский продюсер Альберт Радди, получивший две премии "Оскар" за фильмы "Крестный отец" и "Малышка на миллион", скончался в возрасте 94 лет, сообщает портал Deadline со ссылкой на...
11:50 29/05/2024Yonhap: Северная Корея отправила в Южную Корею воздушные шары с мусором и другими отходамиВоенные Южной Кореи обнаружили более 90 воздушных шаров, предположительно отправленных Северной Кореей через межкорейскую границу, но все обнаруженные до сих пор шары содержали мусор и другие отходы,...
17:07 28/05/2024Источник: Армения направила запрос на переход фигуристов Акоповой и РахманинаАрмения направила запрос на переход фигуристов Карины Акоповой и Никиты Рахманина, выступающих в парном катании, сообщил РИА Новости источник, знакомый с ситуацией.
16:40 28/05/2024Marca: король Великобритании Карл III нашел замену Кейт МиддлтонДочь принца Эндрю, принцесса Беатриса Йоркская, вполне возможно, возьмет на себя обязанности Кейт Миддлтон.
15:45 28/05/2024Российская фигуристка Софья Титова будет выступать за АрмениюФигуристка Софья Титова, тренирующаяся под руководством Евгения Плющенко, будет выступать за Армению.
12:24 28/05/2024В оккупированном Бердзоре азербайджанцы осквернили мемориальный комплексАзербайджанский блогер Кямран Размовар, который отличается армянофобией, распространением в Сети высмеивающих армян видеороликов и пропагандой нетерпимости, несколько дней назад опубликовал...