17:30 25/12/2023Քաղաքական համախոհները գտել են Ալեքսեյ ՆավալնունԱլեքսեյ Նավալնու կողմանկիցները գրել են, որ ընդդիմադիր քաղաքական գործչին գտել Խարփի «Բևեռային գայլ» ՔԿՀ-3 գաղութում։ Euronews.com-ը գրել է, որ Նրան տեսել է փաստաբանը։ Ալեքսեյ Նավալնիի մամուլի...
17:26 25/12/2023Քաղաքական համախոհները գտել են Ալեքսեյ ՆավալնունԱլեքսեյ Նավալնու կողմանկիցները գրել են, որ ընդդիմադիր քաղաքական գործչին գտել Խարփի «Բևեռային գայլ» ՔԿՀ-3 գաղութում։ Euronews.com-ը գրել է, որ Նրան տեսել է փաստաբանը։ Ալեքսեյ Նավալնwu մամուլի...
17:06 25/12/2023Գազայի գոտում զոհվել է հայկական արմատներ ունեցող Նիռ-Ռաֆայել ԿանանյանըԴեկտեմբերի 22-ին Գազայի գոտում՝ Խան Յունիսում, ինքնաշեն պայթուցիկի պայթյունի հետևանքով զոհվել է 20-ամյա ավագ սերժանտ Նիր-Ռաֆայել Կանանյանը (Քանանյան): Այս մասին գրում է israelahayer.com կայքը։ Նա...
17:05 25/12/2023Հռոմի Պապ. Եվ թող հասաստվի խաղաղություն Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջևՀռոմի Պապը ավանդության համաձայն Սուրբ Պետրոս տաճարի կենտրոնական պատշգամբից այսօր կեսօրին հավատացյալներին է դիմել «Urbi et Orbi» պատգամով։ Նա իր խոսքում հիշատակել է այն երկրներին, որոնք տառապում են...
16:19 25/12/2023Պեսկով. Պուտինը և Փաշինյանը կկարողանան շփվել ԵԱՏՄ և ԱՊՀ գագաթնաժողովների շրջանակումՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կկարողանան շփվել Սանկտ Պետերբուրգում այս օրերին նախատեսված միջոցառումների շրջանակում՝ ԱՊՀ և Եվրասիական տնտեսական միության ղեկավարների...
15:36 25/12/2023Լուկաշենկոյի ու Փաշինյանի ինքնաթիռները կայանել են կողք կողքիՆիկոլ Փաշինյանը երկօրյա աշխատանքային այցով ժամանել է Ռուսաստանի Դաշնություն՝ Սանկտ Պետերբուրգ: Նա այսօր կմասնակցի Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստին, իսկ դեկտեմբերի 26-ին՝ ԱՊՀ ոչ...
14:02 25/12/2023Ղարաբաղյան վերջին իրադարձություններից հետո Փաշինյանն ու Ալիևն առաջին անգամ կհանդիպեն ԱՊՀ գագաթնաժողովում.ԶԼՄՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն Լեռնային Ղարաբաղում աշնանային իրադարձություններից հետո առաջին անգամ կհանդիպեն դեկտեմբերի 26-ին Սանկտ Պետերբուրգում ԱՊՀ ոչ...
13:03 25/12/2023Կալաշնիկով. Հայաստանն ու Ադրբեջանը իսկապես մեկ քայլ են հեռու խաղաղության համաձայնագրի ստորագրումից«Հիմա, կարծում եմ, Հայաստանն ու Ադրբեջանն իսկապես մեկ քայլ են հեռու խաղաղության համաձայնագրի ստորագրումից»,- «Свободная Пресса»-ին տված հարցազրույցում ասել է Պետդումայի ԱՊՀ հարցերով հանձնաժողովի...
09:55 25/12/2023Սերբիայի նախագահը հայտարարել է երկրում իշխանությունը տապալելու փորձի մասինՍերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը Բելգրադում տեղի ունեցած անկարգությունները, որոնց մասնակիցները պահանջում են չեղարկել մեկ շաբաթ առաջ կայացած խորհրդարանական և տեղական ընտրությունների արդյունքները,...
09:33 25/12/2023Հռոմի պապը կոչ է արել խաղաղություն հաստատել Սուրբ երկրումՀռոմի Ֆրանցիսկոս պապը Վատիկանի Սուրբ Պետրոս տաճարում Սուրբ Ծննդյան պատարագի ժամանակ կոչ է արել խաղաղություն հաստատել Սուրբ երկրում, որտեղ այս պահին շարունակվում է պաղեստինա-իսրայելական...
00:25 25/12/2023Վուչիչն ընդդիմության բողոքի ակցիաներն անվանել է Սերբիան ինքնիշխանությունից զրկելու փորձՍերբիայում ընդդիմության կողմնակիցները, ովքեր համաձայն չեն դեկտեմբերի 17-ի ընտրությունների արդյունքների հետ, շրջապատել են Բելգրադի ասամբլեայի (ներկայացուցչական մարմնի և վարչակազմի) շենքը։ Ռիա նովոստին...
21:33 24/12/2023Սոչիում փոթորկի հետևանքով մեկ մարդ է մահացելՍոչիում ուժեղ քամուց ծառն արմատախիլ է եղել, ընկել տղամարդու վրա։ Նա մահացել է։ «Ինտերֆաքս»-ին հայտնել են իրավապահ մարմիններից։ Կրասնոդարի երկրամասի դատախազության մամուլի ծառայությունից...
20:38 24/12/2023Բեթղեհեմ. Սուրբ Ծնունդն ավերակների մեջԲեթղեհեմի Մանգեր հրապարակում, որտեղ սովորաբար սուրբծննդյան տոնածառն է դրվում, տեղադրվել է ինստալացիա, որը կոչվում է «Քրիստոսի ծնունդը փլատակների տակ».
15:58 24/12/2023ՄՕԿ-ի նախագահ. Ուկրաինայի կողմից Օլիմպիական խաղերը բոյկոտելն աբսուրդ էՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախն ափսոսանք է հայտնել Ուկրաինայի կողմից 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերի հնարավոր բոյկոտի կապակցությամբ։ Այս մասին գրում է Վեստի.ռու կայքը։ Ավելի վաղ...
12:20 24/12/2023«Սուրբծննդյան հաղթանակ». Հենրիխ Մխիթարյանը լուսանկարներ է հրապարակել հաղթական հանդիպումից հետոԵրեկ կայացած Իտալիայի Ա Սերիայի 17-րդ տուրի հանդիպմանը «Ինտեր»-ը 2-0 հաշվով հաղթել է «Լեչե»-ին։ «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան էջում լուսանկարներ է հրապարակել «Լեչե»-ի հետ...
10:29 24/12/2023Սոչիում փոթորիկը տապալել է տասնյակ ծառեր և վնասել տների տանիքներըԴեկտեմբերի 23-ին Սոչիում ուժեղ փոթորիկը վնասել է շենքերը, քաղաքային ենթակառուցվածքները և տասնյակ ծառեր են տապալվել։ Փոթորիկի հետևանքների մասին հաղորդվել է Սոչիի վարչակազմը։ «Օրվա ընթացքում կենտրոնում...
22:30 23/12/2023Իրանի նախագահը ԱՄՆ-ին Համարում է « աշխարհում ժողովրդավարության ամենախոշոր ոտնահարողը»Աշխարհում ժողովրդավարության հիմնական սպառնալիքը գալիս է ԱՄՆ-ից, որը մասնակցում է Գազայի հատվածի դեմ հանցագործություններին: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտարարել է Իրանի նախագահ Էբրահիմ...
21:56 23/12/2023Պրահայի օդանավակայանը տարհանվել է ականապատման մասին տեղեկությունների պատճառովՊրահայի օդանավակայանը տարհանվել է ականապատման մասին տեղեկությունների պատճառով։ Այս մասին հայտնում է Չեխիայի ոստիկանության էջը X սոցիալական ցանցում։ Հաղորդվում է, որ տարհանման պատճառ է դարձել անհայտ...
21:43 23/12/2023Թուրքիան, իր 12 զինվորի սպանվելուց հետո, Հյուսիսային Իրաքում PKK-ի դեմ գործողություն է սկսելԹուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարարությունը, իր 12 զինվորների զոհվելուց հետո հայտարարել է Հյուսիսային Իրաքում ընդդեմ երկրում արգելված Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության (PKK) ռազմական...
20:00 23/12/2023Մարտին Սկորսեզեն Բեռլինի կինոփառատոնում կպարգևատրվի պատվավոր «Ոսկե արջով»Ամերիկացի ռեժիսոր Մարտին Սկորսեզեն Բեռլինի կինոփառատոնում կստանա պատվավոր «Ոսկե արջը»։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, դափնեկրի անունը հայտնել է շոուի տնօրինությունը։ Փառատոնի ղեկավարությունը նշել է,...

14:30 19/03/2022Multiple bids lodged to buy ChelseaThe Ricketts family, who own Major League Baseball team the Chicago Cubs, a consortium featuring Lord Coe and another group led by British property investor Nick Candy have all submitted offers to...
12:21 19/03/2022Ukrainian military 'temporarily' lost access to Sea of Azov – Defense MinistryThe Defense Ministry of Ukraine admitted in a Facebook post on Saturday it no longer had access to the Sea of Azov, TASS reported.
11:33 19/03/2022UN: At least 816 civilians killed in Ukraine since conflict beganThe U.N. rights office (OHCHR) said on Friday that at least 816 civilians had been killed and 1,333 wounded in Ukraine through to March 17, Reuters reported. Most of the casualties were from...
11:06 19/03/2022U.S. military plane crashes with four on board in NorwayA U.S. military aircraft with four people on board has crashed in northern Norway, Reuters reported on Friday, citing local police and the country's Joint Rescue Coordination Centres (JRCC). The...
17:00 18/03/2022US premiere of Roman Musheghyan’s ‘It’s Spring․․․’ slated for April 1Director Roman Musheghyan’s film “It’s Spring․․․” will make its premiere in United States theaters next month.
15:45 18/03/2022Bulgaria expels 10 Russian diplomatsThe Bulgarian Foreign Ministry has declared 10 Russian diplomats personae non gratae, Russian Ambassador to Bulgaria Eleonora Mitrofanova told TASS.
14:30 18/03/2022U.N. calls for immediate release of political prisoners held in BelarusThe U.N. human rights chief said on Thursday that nearly 1,100 activists, opposition members and journalists are being detained on "politically motivated charges" in Belarus and called for their...
13:46 18/03/2022Biden calls Putin a 'murderous dictator'President Joe Biden on Thursday called Vladimir Putin a "pure thug" and "murderous dictator," his latest pointed attack against the Russian President as the war in Ukraine rages on, CNN reported.
12:41 18/03/2022Finland named world's happiest country for fifth year in a rowFor the fifth year in a row, Finland is the world's happiest country, according to the World Happiness Report, a publication of the UN Sustainable Development Solutions Network that draws on global...
11:22 18/03/2022Armenian musicians to perform at Monte Carlo festivalFamous Armenian musicians, soprano Karine Babajanyan and Vardan Mamikonian, are set to perform at the Spring Arts Festival in Monte Carlo (Festival Printemps des Arts de Monte-Carlo) on March 25,...
11:06 18/03/2022Australia sues Facebook over scam adsAustralia has launched legal action against Facebook's parent company Meta, alleging it allowed scam ads to target users with fake celebrity endorsements, the BBC reports.
17:07 17/03/2022Moscow ready to support negotiations between Baku and Yerevan – Foreign MinistryRussia welcomes the readiness of Armenia and Azerbaijan to begin preparing a peace treaty and is ready to facilitate the negotiation process between the two countries, Russian Foreign Ministry...
16:55 17/03/2022UNESCO to send body armor to Ukrainian journalistsThe United Nations’ cultural agency said on Thursday that it was sending body armor and helmets to Ukraine to help protect Ukrainian journalists, many of whom have gone from covering local news to...
14:15 17/03/2022Tesla's cheapest Model 3 now sells for $46,990Tesla's most affordable car is only getting more expensive, while other electric vehicles sold as long as it have dropped in price, CNN Business reports.
13:35 17/03/2022Kanye West temporarily suspended from InstagramKanye West has been suspended from Instagram after he posted a racial slur directed at "Daily Show" host Trevor Noah, a spokesperson for Meta confirmed to CNN.
12:52 17/03/2022Netflix cracking down on password sharingNetflix is cracking down on password sharing and some users will now be charged an extra fee for anyone else using their sign-in for the streaming service, The Independent reports.
11:24 17/03/2022UN Security Council to meet on Thursday to debate UkraineAn emergency meeting of the UN Security Council is set to be held on Thursday to address the escalating humanitarian crisis in Ukraine, the BBC reports.
16:35 16/03/2022Japan says it will remove more COVID restrictionsJapan said on Wednesday it is lifting COVID-19 restrictions imposed on Tokyo and 17 other prefectures as a wave of infections caused by the Omicron variant ebbs, Reuters reported.
15:58 16/03/2022Veteran Fox News cameraman killed in UkraineA Fox News cameraman and a Ukrainian journalist traveling with him were killed on Monday in Ukraine when their vehicle came under fire outside Kyiv, The New York Times reported, citing the network...
13:48 16/03/2022Psaki jokes that Russia may have actually sanctioned Biden's late fatherWhite House press secretary Jen Psaki on Tuesday joked that new Russian sanctions may have actually targeted President Joe Biden's late father, and not the president himself, Business Insider...