17:01 16/11/2023Ֆիննական մաքսատունը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի հետ բեռնափոխադրումները դադարեցնում ենՖինլանդիայի և Ռուսաստանի միջև բեռնափոխադրումները նոյեմբերի 18-ից գործնականում կդադարեցվեն մինչև փետրվարի 18-ը։ Անցակետերը փակվում են Ֆինլանդիայի կառավարության որոշմամբ։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա...
16:32 16/11/2023Երուսաղեմում «Կովերի պարտեզ»-ի տարածքից երեք հայ է ձերբակալվելՊետահ-Տիկվայի «Նաիրի» միության նախագահ, «Իսրայելահայեր» թերթի գլխավոր խմբագիր Արտյոմ Չերնամորյանը տեսանյութ է հրապարակել Երուսաղեմի հայկական թաղամասի հարավարևմտյան անկյունում գտվող «Կովերի պարտեզ»...
16:04 16/11/2023Անատոլի Սիդորով. Հայաստանը ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու փաստաթղթեր չի ներկայացրելՀայաստանը պաշտոնապես չի դիմել ՀԱՊԿ-ին կազմակերպությունից դուրս գալու մասին։ «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ Անատոլի Սիդորովը։ «Հայաստանի ղեկավարության կողմից...
15:50 16/11/2023ԱՄՆ պետդեպարտամենտն ազդարարում է Ադրբեջանին ամերիկյան ռազմական օժանդակության դադարեցման մասինԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի Եվրոպայի հարցերով ենթահանձնաժողովում նոյեմբերի 15-ին անցկացվել է «Լեռնային Ղարաբաղի ապագան» խորագրով լսումներ, որին...
15:35 16/11/2023Գազայում պատանդներից մեկը երեխա է ունեցել, հայտարարել է Նեթանյահուի կինըԳազայի հատվածում պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման պատանդներից մեկը երեխա է ունեցել: Այս մասին հայտնել է Իսրայելի վարչապետի կինը՝ Սառա Նեթանյահուն, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Առևանգված կանանցից մեկը հղի...
15:29 16/11/2023Բաքուն հրաժարվել է մասնակցել Վաշինգտոնում նախատեսված ԱԳ նախարարների հանդիպմանը«Նման պայմաններում Բաքուն հրաժարվում է նոյեմբերի 20-ին Վաշինգտոնում Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների մակարդակով նախատեսված հանդիպմանը մասնակցելուց»,-հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարարությունը՝...
12:33 16/11/2023Իսրայելի դեսպանը պատմել է, թե որքան կտևի հակամարտությունը Գազայի հատվածումԱՄՆ-ում Իսրայելի դեսպան Մայքլ Հերցոգը լրատվամիջոցներին հայտնել է, որ Գազայի հակամարտության ներկայիս փուլը, որն ունի բարձր ինտենսիվություն, կարող է շաբաթներ տևել, բայց պարտադիր չէ, որ ավարտի...
10:10 16/11/2023ԱՄՆ Սենատը համաձայնեցրել Է բյուջեի նախագիծը, որը բացառում է Իսրայելին եւ Ուկրաինային օգնությունըԱՄՆ Սենատը կողմ է քվեարկել կառավարությանը ֆինանսավորելու օրինագծին՝ առանց Իսրայելի և Ուկրաինայի լրացուցիչ օգնության, հայտնում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Սենատն ընդունեց օրենքի նախագիծ՝ կառավարության...
09:04 16/11/2023Հնդկաստանը Հայաստանին նռնակներ կմատակարարիՀնդկաստանը Հայաստանին 30 մմ և 40 մմ նռնակներ կմատակարարի։ Այս մասին գրում է IADN-ը X-ի միկրոբլոգում։ «150 հազար միավոր նռնակներ Հայաստան կմատակարարվի «Munitions India Limited»-ի կողմից։ 2 ամիս առաջ...
08:44 16/11/2023Բայդենը Սի Ծինփինի հետ հանդիպումն արդյունավետ է անվանելԱՄՆ նախագահը Ջո Բայդենը Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինի հետ բանակցություններն արդյունավետ է անվանել։ «Ես կարծում եմ, որ մենք որոշակի առաջընթացի ենք հասել», - «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամն, այս մասին ասել...
16:28 15/11/2023Ֆրանսիայի իշխանությունները Սիրիայի նախագահին ձերբակալելու օրդեր են տվելՖրանսիայի իշխանությունները Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադին ձերբակալելու միջազգային օրդեր են տվել, որին մեղադրում են 2013 թվականին քիմիական հարձակմանը մասնակցելու մեջ, գրում է «Ռիա Նովոստ»-ին՝ հղում...
12:15 15/11/2023Թուրքիան ցեղասպանության մեղադրանքով ՀԱԱԳԱ հայց է ներկայացրել ընդդեմ ՆեթանյահուիԱնկարան Միջազգային քրեական դատարանում հայց է ներկայացրել Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի դեմ՝ նրան մեղադրելով Գազայի հատվածում ցեղասպանության մեջ։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին X...
10:33 15/11/2023Սասունյան. Նյու Յորքի քաղաքապետի քարոզարշավը մանրամասն զննելուց հետո, FBI-ը խորացել է Թուրքիայի հետ նրա կապերի մեջՀետաքննությունների դաշնային բյուրոն (FBI) այժմ ընդլայնել է Նյու Յորքի քաղաքապետ Էրիկ Ադամսի քարոզարշավի և թուրք պաշտոնյաների ու անհատների միջև կապերի իր հետաքննությունը՝ ենթադրյալ ապօրինի դրամահավաքի...
10:18 15/11/2023Ինչ պայմանով Իսրայելին կվերադարձնեն պատանդներինՊաղեստինյան արմատական «ՀԱՄԱՍ» շարժումը և Իսրայելը կարող են հայտարարել առաջիկա երկու-երեք օրվա ընթացքում պատանդներին ազատ արձակելու մասին համաձայնագրի կնքման մասին: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին...
08:50 15/11/2023Լեռնային Ղարաբաղը լքած բնակչությունն իրավունք ունի վերադառնալ տուն․ Մեթյու ՄիլլերՄիացյալ Նահանգները կարծում է, որ Լեռնային Ղարաբաղը լքած բնակչությունն իրավունք ունի վերադառնալ։ Այս մասին լրագրողների համար ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Պետդեպարտամենտի մամուլի ծառայության...
08:20 15/11/2023Գազայի հատվածում կա մոտ 1 միլիոն երեխա, նրանցից շատերն անհետ կորած են․ ՅՈՒՆԻՍԵՖԳազայի հատվածում մոտ 1 միլիոն երեխա կա, նրանցից շատերն անհետ կորել են կամ փլուզված շենքերի փլատակներում են։ Այս մասին հայտարարել Է ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) գործադիր տնօրեն Քեթրին Ռասելը,...
22:12 14/11/2023Լիբանանը բողոք է ներկայացրել ՄԱԿ-ի ԱԽ այն բանից հետո, երբ Իսրայելը գնդակոծել է լրագրողներինԼիբանանը Իսրայելի դեմ բողոք է ուղարկել ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդին այն բանից հետո, երբ մի խումբ լրագրողներ հանրապետության հարավում գտնվող լիբանանյան Յարուն գյուղի տարածքում հայտնվել են իսրայելական...
19:47 14/11/2023Էմանուել Մակրոնին հավատարմագրերն Է հանձնել Անդորրայի Իշխանապետությունում ՀՀ դեսպանըԻսպանիայում Հայաստանի դեսպանությունը տեղեկացնում է․ «Նոյեմբերի 13-ին համատեղության կարգով Անդորրայի Իշխանապետությունում ՀՀ դեսպան Սոս Ավետիսյանը (նստավայրը՝ Մադրիդ) Ելիսեյան պալատում տեղի ունեցած...
16:30 14/11/2023Ադրբեջանը Հայաստանի մասին Բորելի հայտարարությունները համարում է ոչ ադեկվատԱդրբեջանի ԱԳՆ-ն անընդունելի և ոչ ադեկվատ է անվանել Եվրամիության արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի հայտարարությունները։ Երկուշաբթի օրը Բրյուսելում ԵՄ...
13:47 14/11/2023Կարելի է միայն ափսոսանք հայտնել. Պեսկովը Փաշինյանի՝ ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին չմասնակցելու մասինՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, մեկնաբանելով ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին մասնակցելուց Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարումը, ասել է, որ եթե այդպես է, ապա մնում է միայն ափսոսանք հայտնել, քանի որ նման...

17:18 29/03/2024Армянка Варсен Агабекян стала вторым лицом в МИД ПалестиныПрезидент Палестинской национальной администрации (ПНА) Махмуд Аббас утвердил состав нового правительства(19-е по счету), которое будет приведено к присяге в воскресенье, 31 марта.
16:12 29/03/2024МИД РФ: Присутствие 102-й базы и российских пограничников – это единственная реальная гарантия суверенитета АрменииРоссийский МИД, комментируя РИА Новости положения доклада «Сети друзей Армении», заявил, что присутствие 102-й базы и российских пограничников – это единственная реальная гарантия суверенитета...
16:01 29/03/2024National Geographic: Винное путешествие по малоизвестным уголкам АрменииАрмения готовится принять 8-ю посвященную развитию винного туризма международную конференцию Всемирной туристской организации ООН.
14:44 29/03/2024«А как дышал, как дышал!» Маргарита Симоньян отреагировала на блокировку передач Соловьева в АрменииГлавный редактор медиагруппы «Россия сегодня» и телеканала RT Маргарита Симоньян отреагировала в Telegram-канале на блокировку в Армении трансляций передач российского журналиста Владимира Соловьева.
13:53 29/03/2024У южного побережья Греции произошло сильное землетрясениеЗемлетрясение магнитудой 5,7 произошло у южного побережья Греции, сообщил Европейско-Средиземноморский сейсмологический центр (EMSC) на сайте.
13:23 29/03/2024Королева Камилла заявила, что Кейт Миддлтон рада поддержке поклонниковКоролева Камилла дала редкий комментарий о принцессе Кейт Миддлтон, у которой диагностировали рак. Об этом сообщает The Sun. Как передает «Газета.Ru», 27 марта королева Камилла посетила фермерский...
13:18 29/03/2024АвтоВАЗ начал производство Lada Granta в АзербайджанеРоссийский производитель легковых автомобилей АвтоВАЗ объявил о начале сборки моделей Lada в Азербайджане, сообщили РБК в пресс-службе компании.
12:36 29/03/2024Ереван вошел в пятерку самых популярных у россиян городов для путешествий в мартеЭксперты назвали самые востребованные у туристов города для путешествий в марте, сообщает OneTwoTrip.
11:59 29/03/2024Папа Римский Франциск «произвел революцию» в ритуале омовенияПапа римский Франциск провел ритуал Чистого (Великого) четверга в женском отсеке римской тюрьмы «Ребиббья», передает Vatican News.
11:50 29/03/2024Лавров: Пашинян спросил у Владимира Путина – «А почему вы как бы бросили карабахцев на произвол судьбы?»Руководство Армении под надуманными предлогами ведет дело к обрушению отношений с Россией. Об этом заявил министр иностранных дел России Сергей Лавров в интервью «Известиям». Отрывок из интервью...
17:45 28/03/2024Небо в Амурской области стало оранжевым из-за песчаной буриНа Амурскую область обрушилась песчаная буря, которая пришла из Китая и Монголии. Над Благовещенском повис желто-оранжевый смог, пишет МИР 24. Массы песка разносятся сильным ветром и оседают на...
15:27 28/03/2024Итальянка оставила состояние в €5 млн сиделке, лишив наследства родственниковИтальянская аристократка Мария Мафатти из города Роверето ни с чем оставила своих десятерых племянников, завещав свое состояние в пять миллионов евро сиделке.
14:43 28/03/2024Пугачева после теракта в «Крокусе»: Скорбь должна быть в душе, а не в соцсетяхПевица Алла Пугачева после теракта в «Крокус сити холле» заявила, что скорбь должна быть в душе, а не в соцсетях.
13:01 28/03/2024МИД России обеспокоился предстоящей 5 апреля встречей высокого уровня Армения-ЕС-СШАВстреча Армения-ЕС-США вызывает беспокойство в России, заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова в своем телеграм-канале.
11:53 28/03/2024В Японии множество людей оказались в больнице после приема пищевых добавок, есть умершиеЯпонская фармацевтическая компания Kobayashi Pharmaceutical сообщила о еще двух умерших, которые до этого принимали ее пищевую добавку.
11:48 28/03/2024Из-за прорыва нефтепровода НАТО озеро в Турции покрыла мазутная пленкаТолстая мазутная пленка покрыла озеро Сапанджа на западе Турции после аварии на нефтепроводе НАТО, сообщила газета Milliyet.
11:44 28/03/2024Имангали Тасмагамбетов: Ереван действительно в последнее время не участвует в работе секретариата ОДКБЕреван действительно в последнее время не участвует в работе секретариата ОДКБ, заявил генеральный секретарь Организации Договора о коллективной безопасности Имангали Тасмагамбетов в интервью журналу...
17:42 27/03/2024Таксисты пытаются заблокировать центр Варшавы, протестуя против низких тарифовВодители варшавских такси пытаются заблокировать центр города в знак протеста против низких тарифов, передает корреспондент РИА Новости.
17:24 27/03/2024Геннадий Онищенко: Электронные рецепты в Армении надо внедрять постепенноСистему выдачи лекарств в аптеках Армении только по электронным рецептам надо было вводить постепенно.
17:11 27/03/2024Футболистам сборной Грузии вручат ордена Чести за выход на Евро-2024Все футболисты сборной Грузии получат по ордену Чести за выход в финальную стадию чемпионата Европы, сообщил премьер-министр страны Ираклий Кобахидзе.