17:01 16/11/2023Ֆիննական մաքսատունը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի հետ բեռնափոխադրումները դադարեցնում ենՖինլանդիայի և Ռուսաստանի միջև բեռնափոխադրումները նոյեմբերի 18-ից գործնականում կդադարեցվեն մինչև փետրվարի 18-ը։ Անցակետերը փակվում են Ֆինլանդիայի կառավարության որոշմամբ։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա...
16:32 16/11/2023Երուսաղեմում «Կովերի պարտեզ»-ի տարածքից երեք հայ է ձերբակալվելՊետահ-Տիկվայի «Նաիրի» միության նախագահ, «Իսրայելահայեր» թերթի գլխավոր խմբագիր Արտյոմ Չերնամորյանը տեսանյութ է հրապարակել Երուսաղեմի հայկական թաղամասի հարավարևմտյան անկյունում գտվող «Կովերի պարտեզ»...
16:04 16/11/2023Անատոլի Սիդորով. Հայաստանը ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու փաստաթղթեր չի ներկայացրելՀայաստանը պաշտոնապես չի դիմել ՀԱՊԿ-ին կազմակերպությունից դուրս գալու մասին։ «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ Անատոլի Սիդորովը։ «Հայաստանի ղեկավարության կողմից...
15:50 16/11/2023ԱՄՆ պետդեպարտամենտն ազդարարում է Ադրբեջանին ամերիկյան ռազմական օժանդակության դադարեցման մասինԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի Եվրոպայի հարցերով ենթահանձնաժողովում նոյեմբերի 15-ին անցկացվել է «Լեռնային Ղարաբաղի ապագան» խորագրով լսումներ, որին...
15:35 16/11/2023Գազայում պատանդներից մեկը երեխա է ունեցել, հայտարարել է Նեթանյահուի կինըԳազայի հատվածում պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման պատանդներից մեկը երեխա է ունեցել: Այս մասին հայտնել է Իսրայելի վարչապետի կինը՝ Սառա Նեթանյահուն, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Առևանգված կանանցից մեկը հղի...
15:29 16/11/2023Բաքուն հրաժարվել է մասնակցել Վաշինգտոնում նախատեսված ԱԳ նախարարների հանդիպմանը«Նման պայմաններում Բաքուն հրաժարվում է նոյեմբերի 20-ին Վաշինգտոնում Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների մակարդակով նախատեսված հանդիպմանը մասնակցելուց»,-հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարարությունը՝...
12:33 16/11/2023Իսրայելի դեսպանը պատմել է, թե որքան կտևի հակամարտությունը Գազայի հատվածումԱՄՆ-ում Իսրայելի դեսպան Մայքլ Հերցոգը լրատվամիջոցներին հայտնել է, որ Գազայի հակամարտության ներկայիս փուլը, որն ունի բարձր ինտենսիվություն, կարող է շաբաթներ տևել, բայց պարտադիր չէ, որ ավարտի...
10:10 16/11/2023ԱՄՆ Սենատը համաձայնեցրել Է բյուջեի նախագիծը, որը բացառում է Իսրայելին եւ Ուկրաինային օգնությունըԱՄՆ Սենատը կողմ է քվեարկել կառավարությանը ֆինանսավորելու օրինագծին՝ առանց Իսրայելի և Ուկրաինայի լրացուցիչ օգնության, հայտնում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Սենատն ընդունեց օրենքի նախագիծ՝ կառավարության...
09:04 16/11/2023Հնդկաստանը Հայաստանին նռնակներ կմատակարարիՀնդկաստանը Հայաստանին 30 մմ և 40 մմ նռնակներ կմատակարարի։ Այս մասին գրում է IADN-ը X-ի միկրոբլոգում։ «150 հազար միավոր նռնակներ Հայաստան կմատակարարվի «Munitions India Limited»-ի կողմից։ 2 ամիս առաջ...
08:44 16/11/2023Բայդենը Սի Ծինփինի հետ հանդիպումն արդյունավետ է անվանելԱՄՆ նախագահը Ջո Բայդենը Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինի հետ բանակցություններն արդյունավետ է անվանել։ «Ես կարծում եմ, որ մենք որոշակի առաջընթացի ենք հասել», - «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամն, այս մասին ասել...
16:28 15/11/2023Ֆրանսիայի իշխանությունները Սիրիայի նախագահին ձերբակալելու օրդեր են տվելՖրանսիայի իշխանությունները Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադին ձերբակալելու միջազգային օրդեր են տվել, որին մեղադրում են 2013 թվականին քիմիական հարձակմանը մասնակցելու մեջ, գրում է «Ռիա Նովոստ»-ին՝ հղում...
12:15 15/11/2023Թուրքիան ցեղասպանության մեղադրանքով ՀԱԱԳԱ հայց է ներկայացրել ընդդեմ ՆեթանյահուիԱնկարան Միջազգային քրեական դատարանում հայց է ներկայացրել Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի դեմ՝ նրան մեղադրելով Գազայի հատվածում ցեղասպանության մեջ։ «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին X...
10:33 15/11/2023Սասունյան. Նյու Յորքի քաղաքապետի քարոզարշավը մանրամասն զննելուց հետո, FBI-ը խորացել է Թուրքիայի հետ նրա կապերի մեջՀետաքննությունների դաշնային բյուրոն (FBI) այժմ ընդլայնել է Նյու Յորքի քաղաքապետ Էրիկ Ադամսի քարոզարշավի և թուրք պաշտոնյաների ու անհատների միջև կապերի իր հետաքննությունը՝ ենթադրյալ ապօրինի դրամահավաքի...
10:18 15/11/2023Ինչ պայմանով Իսրայելին կվերադարձնեն պատանդներինՊաղեստինյան արմատական «ՀԱՄԱՍ» շարժումը և Իսրայելը կարող են հայտարարել առաջիկա երկու-երեք օրվա ընթացքում պատանդներին ազատ արձակելու մասին համաձայնագրի կնքման մասին: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին...
08:50 15/11/2023Լեռնային Ղարաբաղը լքած բնակչությունն իրավունք ունի վերադառնալ տուն․ Մեթյու ՄիլլերՄիացյալ Նահանգները կարծում է, որ Լեռնային Ղարաբաղը լքած բնակչությունն իրավունք ունի վերադառնալ։ Այս մասին լրագրողների համար ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Պետդեպարտամենտի մամուլի ծառայության...
08:20 15/11/2023Գազայի հատվածում կա մոտ 1 միլիոն երեխա, նրանցից շատերն անհետ կորած են․ ՅՈՒՆԻՍԵՖԳազայի հատվածում մոտ 1 միլիոն երեխա կա, նրանցից շատերն անհետ կորել են կամ փլուզված շենքերի փլատակներում են։ Այս մասին հայտարարել Է ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) գործադիր տնօրեն Քեթրին Ռասելը,...
22:12 14/11/2023Լիբանանը բողոք է ներկայացրել ՄԱԿ-ի ԱԽ այն բանից հետո, երբ Իսրայելը գնդակոծել է լրագրողներինԼիբանանը Իսրայելի դեմ բողոք է ուղարկել ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդին այն բանից հետո, երբ մի խումբ լրագրողներ հանրապետության հարավում գտնվող լիբանանյան Յարուն գյուղի տարածքում հայտնվել են իսրայելական...
19:47 14/11/2023Էմանուել Մակրոնին հավատարմագրերն Է հանձնել Անդորրայի Իշխանապետությունում ՀՀ դեսպանըԻսպանիայում Հայաստանի դեսպանությունը տեղեկացնում է․ «Նոյեմբերի 13-ին համատեղության կարգով Անդորրայի Իշխանապետությունում ՀՀ դեսպան Սոս Ավետիսյանը (նստավայրը՝ Մադրիդ) Ելիսեյան պալատում տեղի ունեցած...
16:30 14/11/2023Ադրբեջանը Հայաստանի մասին Բորելի հայտարարությունները համարում է ոչ ադեկվատԱդրբեջանի ԱԳՆ-ն անընդունելի և ոչ ադեկվատ է անվանել Եվրամիության արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի հայտարարությունները։ Երկուշաբթի օրը Բրյուսելում ԵՄ...
13:47 14/11/2023Կարելի է միայն ափսոսանք հայտնել. Պեսկովը Փաշինյանի՝ ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին չմասնակցելու մասինՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, մեկնաբանելով ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին մասնակցելուց Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարումը, ասել է, որ եթե այդպես է, ապա մնում է միայն ափսոսանք հայտնել, քանի որ նման...

17:45 28/12/2021Artsakh ombudsman’s report disseminated as official document in UNThe report of Artsakh’s Human Rights Defender (Ombudsman) Gegham Stepanyan on “Malicious Prosecution by Azerbaijan of Captured Armenian Servicemen and Civilians” was disseminated as an official...
17:31 28/12/2021Creation of CIS was justified step, Putin saysRussian President Vladimir Putin believes that the creation of the Commonwealth of Independent States (the CIS) 30 years ago was a justified step, TASS reports.
16:09 28/12/2021McDonald's China replaces chairs with stationary bikesMcDonald’s restaurants in China are replacing regular table seats with stationary bikes in an apparent effort to promote exercise, Oddity Central reports.
14:48 28/12/2021Israeli air strike hits Syrian port of Latakia, state media reportsAn Israeli air strike hit the Syrian port of Latakia on Tuesday, the second such attack on the key facility this month, according to Syrian state media.
13:50 28/12/2021Covid-19 cases surge 30% in Turkey as Omicron variant spreadingDaily new coronavirus cases in Turkey surged 30% on Monday to 26,099, health ministry data showed, the highest percentage rise this year, as the health minister warned about the rapid spread of the...
13:19 28/12/2021Taliban militants open fire on protesting women in KabulThe militants of the Taliban movement (outlawed in Russia) that seized power in Afghanistan opened fire on women participating in a protest rally in Kabul on Tuesday, Afghanistan’s Asvaka news agency...
11:09 28/12/2021Saakashvili faints after learning about transfer to prisonGeorgian ex-president Mikhail Saakashvili fainted after learning that he will be transferred back to prison from the military hospital, Georgian Ombudsman’s representative Anna Dzaniashvili told...
10:58 28/12/2021Photo collection about the Artsakh war by Czech photographer wins silver at Tokyo International Photo AwardsThe photo collection titled 'Lost War' by famous Czech photographer and editor Lenka Klicperova won silver at Tokyo International Photo Awards (TIFA 2021) in the category of Editorial/conflict.
20:04 27/12/2021The Economist: Erdogan threw a blanket over the fire, but it will burn tooThe Economist magazine has published an analysis on Erdogan’s new “exchange rate-protected deposit system” policy and summed up what happened with the words: “Erdogan may have thrown a blanket on the...
18:50 27/12/2021Armenia named most attractive foreign destination in January for Russian travelersAround 70% of Russian tourists plan to travel domestically after the New Year holidays, while about 30% hope they will be able to travel abroad, according to the results of the search data of...
18:20 27/12/2021West afraid of Zelensky’s reckless actions - LavrovUkrainian President Vladimir Zelensky’s reckless decisions often cause concern in the West, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said on Monday, according to TASS report.
14:38 27/12/2021'Spider-Man: No Way Home' becomes first pandemic-era film to top $1bn at global box officeSpider-Man: No Way Home‘s web keeps giving. On Sunday, the superhero blockbuster became the first film of the pandemic era to cross the $1 billion mark at the global box office, The Hollywood...
13:36 27/12/2021First meeting of Armenian, Turkish special envoys to be held in Moscow, Cavusoglu saysThe first meeting of the Turkish and Armenian special representatives will be held in Moscow, Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu said on Monday, according to Vestnik Kavkaza.
11:58 27/12/2021Covid-related travel chaos spills into new weekThere have been more Covid-related flight cancellations globally as the week starts, capping off a miserable festive period for thousands of people, BBC News reports.
10:35 27/12/2021COVID-19 will not be the last pandemic humanity will face, UN chief warnsUnited Nations Secretary-General António Guterres on Monday warned that the COVID-19 pandemic is not the last of its kind and that people should take measures to prevent such crises in the future,...
20:00 25/12/2021Armenian restaurant gets into Forbes’s 10 favorite restaurants of 2021Tsaghkunk Restaurant in Armenia has gotten into Forbes’s list of the 10 Favorite Restaurants of 2021 compiled by magazine's travel writer Ann Abel.
19:33 25/12/2021Santa Claus delivered more than 7 billion Christmas gifts in one nightSanta Claus delivered more than 7 billion gifts around the world by Saturday night into Sunday morning, according to the tracking system by the North American Aerospace Defense Command (NORAD) to...
18:30 25/12/2021Soviet Union could have survived as Union of Sovereign States - GorbachevThe Soviet Union’s first president, Mikhail Gorbachev believes that the Soviet authorities had underestimated the scale of inter-ethnic problems in the Soviet Union and the need for reforming the...
16:37 25/12/2021U.S. considers to provide Ukraine with battlefield intelligenceThe Pentagon is working on a plan to provide Ukraine with battlefield intelligence that could help the country more quickly respond to a possible Russian invasion, senior administration officials...
15:25 25/12/2021Takeoff of Tyumen-Yerevan flight interrupted after a flash in the aircraft engineThe takeoff of the Tyumen-Yerevan flight was interrupted due to suspicions of engine surge, the press service of the Ural Transport Prosecutor’s Office reported.