14:29 12/11/2023Թուրքիան առաջարկում է իսրայելական զենքի հարցով ապամիջուկայնացման կոնֆերանս անցկացնելԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ առաջարկել է տարածաշրջանի երկրներին ապամիջուկայնացման թեմայով համաժողով անցկացնել՝ կապված Իսրայելի միջուկային զենքի խնդրի հետ։ Այդ մասին նա ասել...
10:23 12/11/2023Մարդասիրական օգնություն տեղափոխող ավելի քան 850 բեռնատարներ մտել են ԳազաԱվելի քան 850 մարդասիրական օգնություն տեղափոխող բեռնատարներ մինչ այժմ մտել են Գազայի հատված։ Այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է Իսրայելի պաշտպանության բանակի ռեզերվում գտնվող մամուլի խոսնակ Ջոնաթան...
22:48 11/11/2023Իսրայելից հայտարարել են, որ Բեյրութին կարող է սպառնալ Գազայի ճակատագիրըԻսրայելի պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտը հայտարարել է, որ Հեզբոլլահը մոտ է Լիբանանը պատերազմի մեջ ներքաշելուն, որն իր հերթին կստիպի իր երկրին հարվածել Բեյրութին, ինչպես Գազայի հատվածին: Այս մասին...
22:19 11/11/2023Արաբական պետությունների լիգան և ԻՀԿ երկրները ՄԱԿ-ի ԱԽ-ից Գազայի մարտերը դադարեցնելու որոշում են պահանջելԻսլամական համագործակցության կազմակերպության (ԻՀԿ) և Արաբական պետությունների լիգայի (ԱՊԼ) երկրների ղեկավարները պահանջել են ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդից «պարտադիր որոշում կայացնել Գազայի հատվածում...
21:08 11/11/2023MSF-ը հաղորդել է, որ իսրայելական զինուժը հրետակոծել է Գազայի հիվանդանոցի ծննդատունը, Իսրայելը հերքել է այնԻսրայելի պաշտպանության բանակը (IDF) հարձակվել է Գազայի Ալ-Շիֆա հիվանդանոցի ծննդատան վրա:«Ռիա նովոստի»-ի փախանցմամբ, այդ մասին ասվում է Բժիշկներ առանց սահմանների (MSF) կազմակերպության կայքում...
19:45 11/11/2023Ֆերմերը կծել է իր վրա հարձակված կոկորդիլոսինԱվստրալիայի հյուսիսում տղամարդը դիմադրել է կոկորդիլոսի հարձակմանը՝ կծելով սողունը կոպը: Այս մասին հայտնում է Metro-ն։ Ֆերմեր Քոլին Դեվերոն լճի մոտ գտնվող իր սեփականության ցանկապատը վերանորոգելիս է...
19:30 11/11/2023Որ մարզումներն են վատացնում մարդու իմունային համակարգըԾանր ֆիզիկական ակտիվությունն ակնթարթորեն վատացնում է մարդու իմունիտետը՝ մեծացնելով շնչառական վիրուսներով վարակվելու վտանգը։ Այդ մասին ԱՄՆ Խաղաղօվկիանոսյան հյուսիսարևմտյան պետական լաբորատորիայի...
19:15 11/11/2023Ութերորդ դասարանցի աղջիկն ընկել է լքված շենքի հինգերորդ հարկիցԼենինգրադի մարզի Բոկսիտոգորսկի շրջանում դեռահաս աղջիկը հոսպիտալացվել է լքված շենքի հինգերորդ հարկից ընկնելուց հետո։ Այս մասին հայտնում է 78.ru-ն։ Ութերորդ դասարանցին հայտնվել է վերակենդանացման...
19:00 11/11/2023Սան Ֆրանցիսկոյի փողոցներից վռնդում են անօթևաններինՍան Ֆրանցիսկոյի իշխանությունները աննախադեպ միջոցներ են ձեռնարկում Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տնտեսական համագործակցություն գագաթնաժողովին նախապատրաստվելու համար, լայնածավալ գործողություն է իրականացվում...
18:45 11/11/2023Ճապոնիան նշում է Հաչիկո շան ծննդյան հարյուրամյակըՏոկիոյի կենտրոնում՝ Շիբույա կայարանում և Օդատե քաղաքի Ակիտա պրեֆեկտուրայում, նշում են լեգենդար շան Հաչիկոյի ծննդյան 100-ամյակը։ Հաչիկոի հայրենի Օդատեի քաղաքում և Ակիտայում, երկու օր...
18:30 11/11/2023Վիտամին D-ի նոր օգտակար հատկություն է հայտնաբերվելՀղիության ընթացքում վիտամին D-ի ընդունումը 50%-ով նվազեցնում է չծնված երեխայի մոտ ասթմայի հարաբերական ռիսկը: Հետազոտությունը հրապարակվել է Journal of Allergy and Clinical Immunology ամսագրում:...
18:11 11/11/2023UFC-ի նախագահ Ուայթը հայտարարել է Մակգրեգորի՝ ութանկյուն վերադառնալու մասինUltimate Fighting Championship (UFC) նախագահ Դանա Ուայթը Adam YouTube-ի ալիքին տված հարցազրույցում բացահայտել է խառը մենամարտերի նախկին չեմպիոն իռլանդացի Քոնոր Մակգրեգորի՝ Օկտագոն վերադառնալու...
18:00 11/11/2023ԵՄ-ն թույլ է տվել Մոլդովային իրեն միանալ առանց ՄերձդնեստրիՄոլդովայում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Յանիս Մաժեյկսն ասել է, որ հույս ունի, որ Մերձդնեստրի խնդիրը կլուծվի մինչև հանրապետության միանալը ԵՄ-ին, սակայն ընդունում է, որ ինտեգրման հնարավորություն կա նաև...
17:51 11/11/2023Հայաստանը երկրորդ անգամ ընտրվել է ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի Գլխավոր համաժողովի նստաշրջանի փոխնախագահՀայաստանը երկրորդ անգամ անընդմեջ ընտրվել է ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի Գլխավոր համաժողովի նստաշրջանի փոխնախագահ (նախորդ ընտրությունները կայացել էին 2021թ.)։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։ Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԳ...
17:49 11/11/2023Իրանի նախագահը մահմեդական երկրներին կոչ է արել զինել պաղեստինցիներինԻրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին Էր Ռիադում արաբա-մահմեդականների արտահերթ գագաթնաժողովում կոչ է արել մահմեդական երկրներին զինել պաղեստինցիներին։ «Մահմեդական երկրները պետք է զինեն Պաղեստինի ժողովրդին:...
17:31 11/11/2023Էրդողանը մատնանշել է Իսրայելին աջակցող երկրների փոքրամասնությունըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Մերձավոր Արևելքում հրադադարի մասին բանաձևի վերաբերյալ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի քվեարկության արդյունքները ցույց են տվել, որ Իսրայելին աջակցող...
17:20 11/11/2023Եգիպտոսի ղեկավարը դատապարտել է Գազայի բնակչությանը կոլեկտիվ պատժելու քաղաքականությունըԵգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթահ Աս-Սիսին անընդունելի է անվանել Գազայի հատվածում պաղեստինցիներին կոլեկտիվ պատժելու քաղաքականությունը։ «Գազայի բնակչությանը կոլեկտիվ պատժելու քաղաքականությունը, ներառյալ...
17:05 11/11/2023Կիևում սպառնացել են հարվածել Ռուսաստանի Դաշնության էներգետիկ ենթակառուցվածքինՈւկրաինայի էներգետիկայի նախարարության ղեկավար Գերման Գալուշչենկոն սպառնացել է պատասխան հարվածներ հասցնել Ռուսաստանի Դաշնության էներգետիկ ենթակառուցվածքին։ Այս մասին հայտնում է Politico թերթը։...
16:40 11/11/2023Չինաստանը կոչ է արել չքաղաքականացնել կլիմայի վերաբերյալ քննարկումներըԿլիմայի փոփոխության վերաբերյալ միջազգային քննարկումները չպետք է դառնան աշխարհաքաղաքական պայքարի ասպարեզ: Այս մասին հայտարարել է Ազգային Ժողովրդական Կոնգրեսի (ԱԺԿ) մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Դին...
16:35 11/11/2023Բրեդ Փիթն իր նոր ընտրյալի հետ է մասնակցել միջոցառմանըՀոլիվուդյան դերասան Բրեդ Փիթը հանրային միջոցառմանը սիրելի հետ է մասնակցել։ People ամսագրի հաղորդմամբ, աստղի ընտրյալը 30-ամյա ոսկերիչ Ինես դե Ռամոնն է։ Փիթն ու իր նոր ընկերուհին ներկա են գտնվել Լոս...

13:30 22/12/2021Russia, Iran, Turkey to hold summit in Tehran in February-March 2022Russia, Iran and Turkey have agreed to hold the next Astana format summit in Tehran in February-March 2022, depending on the coronavirus situation, Senior Assistant to Iranian Foreign Minister for...
11:37 22/12/2021AstraZeneca, Oxford working on Omicron-targeted vaccineAstraZeneca Plc said on Tuesday it is working with Oxford University to produce a vaccine for the Omicron coronavirus variant, joining other vaccine-makers who are looking to develop the...
10:45 22/12/2021European nations reinstate Covid restrictionsEuropean leaders are reinstating coronavirus restrictions as the new Omicron variant continues to spread through the continent, BBC News reports.
10:13 22/12/2021Putin, Macron discuss Nagorno-Karabakh in phone callRussian President Vladimir Putin and his French counterpart Emmanuel Macron expressed their satisfaction over the stabilization of the situation in Nagorno-Karabakh during their phone call, TASS...
20:25 21/12/2021Situation in Afghanistan creates risks of exporting terrorism, drugs to CSTO states - ShoiguThe situation in Afghanistan creates risks of exporting terrorism and drugs to the territory of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) member-states, Russian Defense Minister Sergey...
18:48 21/12/2021Putin: Humanitarian situation improved in Artsakh due to presence of Russian peacekeepersRussian peacekeepers guarantee peace and security in Nagorno Karabakh and have done a lot to improve the humanitarian situation, Russian President Vladimir Putin stated on Tuesday at an expanded...
17:31 21/12/2021Putin awards Armenian ambassador with Order of FriendshipRussian President Vladimir Putin has awarded Ambassador of Armenia to Russia Vardan Toghanyan with Order of Friendship for his contribution to strengthening of Russian-Armenian relations.
16:53 21/12/2021Italy named The Economist‘s country of the yearItaly has been named 2021’s country of the year by The Economist. The paper praised the country's Prime Minister Mario Draghi's reforms and leadership qualities but feared that if he were to become...
15:02 21/12/2021WHO urges people to cancel some holiday events over Omicron fearsThe World Health Organization has urged people to cancel some of their holiday plans to protect public health, as the Omicron variant spreads globally, BBC News reports.
12:05 21/12/2021Queen Elizabeth to spend Christmas at Windsor CastleBritain’s Queen Elizabeth will be spending Christmas at Windsor Castle and will not be travelling to Sandringham, as is traditional, Sky News reports.
11:25 21/12/2021U.S. records first known omicron related deathHealth officials in Texas announced Monday that it recorded the first death related to the omicron COVID-19 variant.
19:05 20/12/2021Pope Francis condemns domestic abuse against women as 'almost satanic'Pope Francis has condemned domestic violence against women as "almost satanic", in some of his strongest language yet on the issue, BBC News reports.
16:18 20/12/2021CSTO chief to visit ArmeniaOn December 21-23, Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Stanislav Zas will visit Armenia to meet with the highest political and defense establishments of the...
15:15 20/12/202116th century globe sells for £116,000 at auctionA 16th century globe bought at an antiques fair for £150 during the pandemic has sold for £116,000 after sparking a worldwide bidding war, The Independent reports.
15:00 20/12/2021Narek Hakhnazaryan to perform at Royal Concertgebouw Concert Hall of AmsterdamArmenian cellist Narek Hakhnazaryan, winner of numerous prestigious international competitions, will perform in Amsterdam.
13:54 20/12/2021China would not fear confrontation with U.S. - foreign ministerChinese foreign minister Wang Yi said that China would not fear confrontation with the United States, but would welcome cooperation if it was mutually beneficial and competition should be positive,...
13:20 20/12/2021Roman Abramovich gains EU citizenship via Portuguese passportRussian-Israeli billionaire Roman Abramovich, owner of the Chelsea FC football club, became a Portuguese citizen under a law granting passports to those whose Jewish ancestors had been expelled in...
12:52 20/12/2021Russia bans import of pepper and pomegranates from TurkeyRussia's agriculture safety watchdog Rosselkhoznadzor banned the import of pepper and pomegranate with total weight of 70 thousand tones from Turkey.
11:27 20/12/2021U.S. State Department welcomes the release of 10 Armenian prisonersThe U.S. State Department has welcomed the release of 10 Armenian prisoners held in Azerbaijan following the talks hosted by the European Union. "We welcome Azerbaijan's release of 10 Armenian...
10:55 20/12/2021Putin says 32 terrorist attacks foiled in Russia in 2021Russia’s security agencies managed to achieve a decline in the terrorist threat, Russian President Vladimir Putin noted that 32 terrorist attacks have been prevented over an 11-month period this...