14:29 12/11/2023Թուրքիան առաջարկում է իսրայելական զենքի հարցով ապամիջուկայնացման կոնֆերանս անցկացնելԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ առաջարկել է տարածաշրջանի երկրներին ապամիջուկայնացման թեմայով համաժողով անցկացնել՝ կապված Իսրայելի միջուկային զենքի խնդրի հետ։ Այդ մասին նա ասել...
10:23 12/11/2023Մարդասիրական օգնություն տեղափոխող ավելի քան 850 բեռնատարներ մտել են ԳազաԱվելի քան 850 մարդասիրական օգնություն տեղափոխող բեռնատարներ մինչ այժմ մտել են Գազայի հատված։ Այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է Իսրայելի պաշտպանության բանակի ռեզերվում գտնվող մամուլի խոսնակ Ջոնաթան...
22:48 11/11/2023Իսրայելից հայտարարել են, որ Բեյրութին կարող է սպառնալ Գազայի ճակատագիրըԻսրայելի պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտը հայտարարել է, որ Հեզբոլլահը մոտ է Լիբանանը պատերազմի մեջ ներքաշելուն, որն իր հերթին կստիպի իր երկրին հարվածել Բեյրութին, ինչպես Գազայի հատվածին: Այս մասին...
22:19 11/11/2023Արաբական պետությունների լիգան և ԻՀԿ երկրները ՄԱԿ-ի ԱԽ-ից Գազայի մարտերը դադարեցնելու որոշում են պահանջելԻսլամական համագործակցության կազմակերպության (ԻՀԿ) և Արաբական պետությունների լիգայի (ԱՊԼ) երկրների ղեկավարները պահանջել են ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդից «պարտադիր որոշում կայացնել Գազայի հատվածում...
21:08 11/11/2023MSF-ը հաղորդել է, որ իսրայելական զինուժը հրետակոծել է Գազայի հիվանդանոցի ծննդատունը, Իսրայելը հերքել է այնԻսրայելի պաշտպանության բանակը (IDF) հարձակվել է Գազայի Ալ-Շիֆա հիվանդանոցի ծննդատան վրա:«Ռիա նովոստի»-ի փախանցմամբ, այդ մասին ասվում է Բժիշկներ առանց սահմանների (MSF) կազմակերպության կայքում...
19:45 11/11/2023Ֆերմերը կծել է իր վրա հարձակված կոկորդիլոսինԱվստրալիայի հյուսիսում տղամարդը դիմադրել է կոկորդիլոսի հարձակմանը՝ կծելով սողունը կոպը: Այս մասին հայտնում է Metro-ն։ Ֆերմեր Քոլին Դեվերոն լճի մոտ գտնվող իր սեփականության ցանկապատը վերանորոգելիս է...
19:30 11/11/2023Որ մարզումներն են վատացնում մարդու իմունային համակարգըԾանր ֆիզիկական ակտիվությունն ակնթարթորեն վատացնում է մարդու իմունիտետը՝ մեծացնելով շնչառական վիրուսներով վարակվելու վտանգը։ Այդ մասին ԱՄՆ Խաղաղօվկիանոսյան հյուսիսարևմտյան պետական լաբորատորիայի...
19:15 11/11/2023Ութերորդ դասարանցի աղջիկն ընկել է լքված շենքի հինգերորդ հարկիցԼենինգրադի մարզի Բոկսիտոգորսկի շրջանում դեռահաս աղջիկը հոսպիտալացվել է լքված շենքի հինգերորդ հարկից ընկնելուց հետո։ Այս մասին հայտնում է 78.ru-ն։ Ութերորդ դասարանցին հայտնվել է վերակենդանացման...
19:00 11/11/2023Սան Ֆրանցիսկոյի փողոցներից վռնդում են անօթևաններինՍան Ֆրանցիսկոյի իշխանությունները աննախադեպ միջոցներ են ձեռնարկում Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տնտեսական համագործակցություն գագաթնաժողովին նախապատրաստվելու համար, լայնածավալ գործողություն է իրականացվում...
18:45 11/11/2023Ճապոնիան նշում է Հաչիկո շան ծննդյան հարյուրամյակըՏոկիոյի կենտրոնում՝ Շիբույա կայարանում և Օդատե քաղաքի Ակիտա պրեֆեկտուրայում, նշում են լեգենդար շան Հաչիկոյի ծննդյան 100-ամյակը։ Հաչիկոի հայրենի Օդատեի քաղաքում և Ակիտայում, երկու օր...
18:30 11/11/2023Վիտամին D-ի նոր օգտակար հատկություն է հայտնաբերվելՀղիության ընթացքում վիտամին D-ի ընդունումը 50%-ով նվազեցնում է չծնված երեխայի մոտ ասթմայի հարաբերական ռիսկը: Հետազոտությունը հրապարակվել է Journal of Allergy and Clinical Immunology ամսագրում:...
18:11 11/11/2023UFC-ի նախագահ Ուայթը հայտարարել է Մակգրեգորի՝ ութանկյուն վերադառնալու մասինUltimate Fighting Championship (UFC) նախագահ Դանա Ուայթը Adam YouTube-ի ալիքին տված հարցազրույցում բացահայտել է խառը մենամարտերի նախկին չեմպիոն իռլանդացի Քոնոր Մակգրեգորի՝ Օկտագոն վերադառնալու...
18:00 11/11/2023ԵՄ-ն թույլ է տվել Մոլդովային իրեն միանալ առանց ՄերձդնեստրիՄոլդովայում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Յանիս Մաժեյկսն ասել է, որ հույս ունի, որ Մերձդնեստրի խնդիրը կլուծվի մինչև հանրապետության միանալը ԵՄ-ին, սակայն ընդունում է, որ ինտեգրման հնարավորություն կա նաև...
17:51 11/11/2023Հայաստանը երկրորդ անգամ ընտրվել է ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի Գլխավոր համաժողովի նստաշրջանի փոխնախագահՀայաստանը երկրորդ անգամ անընդմեջ ընտրվել է ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի Գլխավոր համաժողովի նստաշրջանի փոխնախագահ (նախորդ ընտրությունները կայացել էին 2021թ.)։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։ Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԳ...
17:49 11/11/2023Իրանի նախագահը մահմեդական երկրներին կոչ է արել զինել պաղեստինցիներինԻրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին Էր Ռիադում արաբա-մահմեդականների արտահերթ գագաթնաժողովում կոչ է արել մահմեդական երկրներին զինել պաղեստինցիներին։ «Մահմեդական երկրները պետք է զինեն Պաղեստինի ժողովրդին:...
17:31 11/11/2023Էրդողանը մատնանշել է Իսրայելին աջակցող երկրների փոքրամասնությունըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Մերձավոր Արևելքում հրադադարի մասին բանաձևի վերաբերյալ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի քվեարկության արդյունքները ցույց են տվել, որ Իսրայելին աջակցող...
17:20 11/11/2023Եգիպտոսի ղեկավարը դատապարտել է Գազայի բնակչությանը կոլեկտիվ պատժելու քաղաքականությունըԵգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթահ Աս-Սիսին անընդունելի է անվանել Գազայի հատվածում պաղեստինցիներին կոլեկտիվ պատժելու քաղաքականությունը։ «Գազայի բնակչությանը կոլեկտիվ պատժելու քաղաքականությունը, ներառյալ...
17:05 11/11/2023Կիևում սպառնացել են հարվածել Ռուսաստանի Դաշնության էներգետիկ ենթակառուցվածքինՈւկրաինայի էներգետիկայի նախարարության ղեկավար Գերման Գալուշչենկոն սպառնացել է պատասխան հարվածներ հասցնել Ռուսաստանի Դաշնության էներգետիկ ենթակառուցվածքին։ Այս մասին հայտնում է Politico թերթը։...
16:40 11/11/2023Չինաստանը կոչ է արել չքաղաքականացնել կլիմայի վերաբերյալ քննարկումներըԿլիմայի փոփոխության վերաբերյալ միջազգային քննարկումները չպետք է դառնան աշխարհաքաղաքական պայքարի ասպարեզ: Այս մասին հայտարարել է Ազգային Ժողովրդական Կոնգրեսի (ԱԺԿ) մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Դին...
16:35 11/11/2023Բրեդ Փիթն իր նոր ընտրյալի հետ է մասնակցել միջոցառմանըՀոլիվուդյան դերասան Բրեդ Փիթը հանրային միջոցառմանը սիրելի հետ է մասնակցել։ People ամսագրի հաղորդմամբ, աստղի ընտրյալը 30-ամյա ոսկերիչ Ինես դե Ռամոնն է։ Փիթն ու իր նոր ընկերուհին ներկա են գտնվել Լոս...

16:17 23/03/2024Высказывания о якобы причастности армян к теракту в «Крокус Сити Холле» возмутительны – посольство Армении в РФПосольство Армении в РФ выступило с заявлением, в котором говорится: «Посольство Республики Армения выражает глубокую озабоченность в связи с недавними высказываниями в эфире телеканала «Дождь» о...
15:26 23/03/2024В Бишкеке задержаны 5 граждан Азербайджана – они планировали покушение на руководство КиргизииЗадержаны граждане Азербайджана, которые планировали покушение на руководство Кыргызстана, сообщили РИА Новости в субботу в пресс-службе госкомитета нацбезопасности (ГКНБ) республики.
14:33 23/03/2024Число погибших при теракте в «Крокус Сити Холле» в Подмосковье возросло до 115Число погибших при теракте в «Крокус Сити Холле» возросло до 115, сообщил Следственный комитет РФ в Telegram-канале.
13:21 23/03/2024Принц Гарри и Меган Маркл поддержали Кейт Миддлтон в связи с ее заболеванием ракомПринц Гарри и его супруга Меган Маркл выразили слова поддержки принцессе Уэльской Кейт Миддлтон и ее семье в связи с известием о заболевании раком, сообщает РИА Новости со ссылкой на телеканал Sky...
12:31 23/03/2024Число погибших в «Крокус Сити Холле» возросло до 93, участники теракта задержаныНа данный момент установлено, что количество погибших в результате теракта в подмосковном «Крокус сити холле» составляет 93 человека, оно еще возрастет, сообщается в Telegram-канале СК РФ.
12:00 23/03/2024Трое детей умерли в больницах после теракта в «Крокусе»Трое детей числятся погибшими после теракта в "Крокус сити холле" в опубликованных на утро субботы списках Минздрава Московской области.
11:08 23/03/2024Карл III заявил, что гордится мужеством Кейт Миддлтон, объявившей о своем ракеКороль Великобритании Карл III заявил, что гордится принцессой Уэльской Кейт Миддлтон, которая сообщила о заболевании раком, сообщает газета Guardian со ссылкой на представителя Букингемского дворца.
22:47 22/03/2024Мария Захарова назвала терактом произошедшее в «Крокус Сити Холле»Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова назвала терактом произошедшее в "Крокус сити холле", передает РИА Новости.
22:29 22/03/2024В «Крокус Сити Холле» под Москвой произошла стрельба, есть погибшие, из подвала вывели около 100 человекИз подвала "Крокус сити холла" выведены порядка ста человек, пожарно-спасательные подразделения работают по повышенному рангу, основные усилия направлены на поиск и спасение людей, с крыши здания...
22:22 22/03/2024У Кейт Миддлтон диагностирован рак, она проходит химиотерапиюПринцесса Уэльская, урожденная Кейт Миддлтон, лечится от рака. Кенсингтонский дворец объявил, что сейчас она проходит ранние стадии курса профилактической химиотерапии. BBC приводит подробности....
16:57 22/03/2024Илон Маск планирует выпустить имплантаты, которые способны вернуть зрениеАмериканский миллиардер Илон Маск анонсировал мозговой имплант компании Neuralink, который задумывается как устройство, позволяющее видеть слепым людям.
15:10 22/03/2024Сегодня во всем мире отмечают День такси22 марта таксисты всего мира отмечают свой профессиональный праздник — Международный день таксиста. Именно в этот день в 1907 году на улицах Лондона появились первые автомобили, оснащенные...
15:04 22/03/2024Белый медведь-фигурист: уникальные кадры сняли на ЧукоткеВ национальном парке «Берингия» на Чукотке заметили белого медведя, который катается на льду, сообщает «МИР 24».
14:29 22/03/2024Футболист Робиньо будет отбывать срок за изнасилование в Италии у себя на родине – в БразилииБывший нападающий сборной Бразилии, мадридского «Реала» и «Милана» Робиньо (Робсон де Соуза) арестован бразильской полицией для отбывания девятилетнего тюремного срока за изнасилование, которое он...
14:04 22/03/2024Водный кризис угрожает миру во всем мире. Доклад ЮНЕСКОСегодня 2,2 миллиарда человек все еще живут без доступа к чистой питьевой воде, а 3,5 миллиарда не имеют доступа к безопасным санитарным условиям.
13:43 22/03/2024В ближайшие десятилетия население Земли начнет сокращатьсяКоэффициент рождаемости будет ниже уровня воспроизводства примерно у 3/4 стран к 2050 году при сохранении нынешних тенденций.
12:42 22/03/2024Григорий Карасин: Никого более проармянского, чем Россия, Еревану не найтиПредседатель комитета Совета Федерации по международным делам Григорий Карасин отметил, что Запад пытается оторвать Армению от России.
12:12 22/03/2024«Проблемы Пашиняна». Сатира DWОчередной выпуск еженедельного сатирического шоу на YouTube-канале DW «Заповедник», которое представляет «политику доступно и без прикрас», озаглавлено как «Проблемы Пашиняна».
11:59 22/03/2024Картина Айвазовского стала топ-лотом торгов MacDougall’sАукционный дом MacDougall’s опубликовал полный каталог очередных торгов «Парижская школа и другие мастера», пишет Forbes Life.
11:52 22/03/2024Шведский король наградит участников группы ABBA рыцарскими орденамиШведский король Карл XVI Густав наградит участников поп-группы ABBA рыцарскими орденами. Награждение состоится 31 мая, сообщает официальный сайт короля. Как передает kulturomania.ru, четырем...