14:23 21/10/2023Մերիլ Սթրիփը 45 տարվա ամուսնությունից հետո բաժանվել է ամուսնուց45 տարվա համատեղ կյանքից հետո ամերիկացի դերասանուհի Մերիլ Սթրիփը բաժանվել է ամուսնուց՝ ամերիկացի քանդակագործ Դոն Գամմերից: Այս մասին հայտնում է «Page Six» պարբերականը։ Օսկարակիր 74-ամյա դերասանուհին...
14:12 21/10/2023Իսրայելը հայտարարել է Գազայի հատվածից 700 հազար մարդու տարհանման մասինԱռնվազն 700 մարդ է տարհանվել Գազայի հատվածից դեպի հարավ։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով Իսրայելի անվտանգության ծառայության հրապարակած տվյալները։ «Գազայի հատվածի յոթ...
12:54 21/10/2023Հումանիտար օգնությամբ առաջին բեռնատարները մտան ԳազաՄարդասիրական բեռներով՝ սննդով ու դեղորայքով լի բեռնատարաները մուտք են գործել Գազայի հատված։ Այս մասին գրում են միջազգային ԶԼՄ-ները։ 20 մեքենա անցնելուց հետո անցուցին փակվել է։ Բեռները Գազայի հատված...
10:23 21/10/2023Մերձավոր Արևելքում սպանվել է 22 լրագրողԱվելի քան 20 լրագրող է զոհվել պաղեստինա-իսրայելական համակարտության հետևանքով։ Գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունն ու վկայակոչում Լրագրողների պաշտպանության կոմիտեի տվյալները։ «Հոկտեմբերի 20-ի դրությամբ...
09:40 21/10/2023Գազայում գերեվարված ամերիկացի մայր և դուստրն ազատ են արձակվել«ՀԱՄԱՍ» զինված խմբավորման կողմից պատանդառված ԱՄՆ երկու քաղաքացի՝ մայր և դուստր ազատ են արձակվել։ Նրանք հիմա գտնվում են Իսրայելի իշխանությունների մոտ։ CNN-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է Իսրայելի...
22:30 20/10/2023Գազայի հատվածի բոլոր բնակելի շենքերի մոտ 30%-ն ավերված կամ վնասված է.ՄԱԿՄԱԿ-ը հայտնել է, որ Գազայի հատվածում բոլոր բնակարանների առնվազն 30%-ն ավերվել կամ վնասվել է: «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին կազմակերպությունը հայտնել է սոցցանցերի իր էջում։ «Գազայի Բնակարանային...
21:05 20/10/2023Միջազգային քրեական դատարանը դարձել է կիբերհարձակման զոհՄիջազգային քրեական դատարանը (ՄՔԴ) սեպտեմբերին հայտարարեց, որ ինքը լրտեսությանը նպատակաուղղված կիբերհարձակման զոհ է դարձել: Սակայն դեռ չի հաջողվել պարզել, թե ով է դա իրականացրել: Այդ մասին հայտնում է...
19:37 20/10/2023Ամանորյա տոներին Երևանը Մոսկվայից թռիչքների ամենաբյուջետային ուղղություններից էՓորձագետները թվարկել են ամանորյա տոներին Մոսկվայից թռիչքների ամենաէժան ուղղությունները։ Այս մասին գրում է «Известия»-ն։ Մոսկվացիներին ասել են, թե ամանորյա տոներին որտեղ է ամենաէժան թռչել։ Դրա համար...
17:59 20/10/2023Իսրայելա-պաղեստինյան հակամարտության ընթացքում զոհված ռուսների թիվը հասել է 20-իՄերձավոր Արևելքում հակամարտության սրումից հետո սպանված ռուսների թիվը հասել է 20-ի: «Իզվեստիա» թերթին տված հարցազրույցում ասել է Իսրայելում Ռուսաստանի դեսպան Անատոլի Վիկտորովը։ «Այսօր ափսոսանքով և...
16:50 20/10/2023ԵՄ ԱԳ նախարարները կքննարկեն Հայաստանին աջակցելու և Եվրամիությանը նրա մերձեցման հարցերըԵՄ 27 երկրների արտաքին գործերի նախարարները հոկտեմբերի 23-ին նախատեսված հանդիպմանը կքննարկեն Հայաստանին տրամադրվող օգնությունը և ԵՄ-ին նրա մոտեցման ահրցերը։ ՏԱՍՍ-ը հաղորդում է, որ այդ մասին...
15:33 20/10/2023Աշխարհահռչակ օպերային երգիչ Ռամոն Վարգասը առաջին անգամ ելույթ կունենա ՀայաստանումԱշխարհահռչակ օպերային երգիչ, տենոր Ռամոն Վարգասը առաջին անգամ բացառիկ մենահամերգով հանդես կգա Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ՝ Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ: Համերգը կկայան Երևանյան...
14:45 20/10/2023Գազայի ուղղափառ եկեղեցու վրա հարձակման հետևանքով 18 մարդ է զոհվելԳազայի հատվածում գտնվող Սուրբ Պորֆիրի ուղղափառ եկեղեցու վրա իսրայելական ավիահարվածի արդյունքում 18 մարդ է զոհվել: Լուրը հաղորդում է Skai հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով տաճարի տեղապահ, Տիբերիայի...
13:16 20/10/2023Տարեսկզբից խոլերայի բռնկումներ են գրանցվել ավելի քան 30 երկրում. ԱՀԿԽոլերայի բռնկումներ այս տարի գրանցվել են առնվազն 31 երկրներում, աշխարհում հիվանդանալու վտանգի տակ է մոտ 1 մլրդ մարդ: Այս տվյալները Ժնևում դիվանագիտական առաքելությունների ներկայացուցիչների առջև...
10:37 20/10/2023Իսրայելը հայտարարել է Լիբանանի հետ սահմանին գտնվող քաղաքի բնակչության տարհանման մասինԻսրայելի պաշտպանության նախարարությունը և պաշտպանության բանակը (ՑԱԽԱԼ) հայտարարել են երկրի հյուսիսում՝ Լիբանանի հետ սահմանի մոտ, Կիրյաթ Շմոնա քաղաքի բնակիչների տարհանման մասին: Երկու...
09:42 20/10/2023Ավստրիայի խորհրդարանը ընդունել է ԼՂ ժողովրդի դեմ Ադրբեջանի կողմից իրականացված էթնիկ զտումը դատապարտող բանաձևՀոկտեմբերի 19-ին Ավստրիայի խորհրդարանը միաձայն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի դեմ Ադրբեջանի կողմից իրականացված էթնիկ զտումը դատապարտող բանաձև։ Ազգային խորհրդի նիստին պատվավոր հյուրի...
09:00 20/10/2023Բայդենը շտապ խնդրանք կուղարկի Կոնգրեսին՝ Ուկրաինային և Իսրայելին օգնություն ցուցաբերելու համարԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հայտարարել է, որ արտահերթ բյուջետային հարցում է ուղարկում կոնգրես ՝ Իսրայելին և Ուկրաինային ֆինանսավորելու համար: «Վաղը մենք հրատապ բյուջեի հարցում կուղարկենք Կոնգրեսին՝...
22:10 19/10/2023Իսրայելի պաշտպանության նախարարը խոսել է Գազա ներխուժելու մասինԻսրայելի պաշտպանության ուժերին շուտով կարող է հրամայվել մտնել Գազայի հատված, սահմանի մոտ գտնվող զորքերին ասել է պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտը: Նրան մեջբերում է Times of Israel-ը։ «Հիմա դուք...
19:16 19/10/2023Ռուս վերլուծաբանները կոչ են արել միջամտել բարերար Ռուբեն Վարդանյանի ձերբակալության հետ կապված իրավիճակինՌուս քաղաքագետներն ակտիվորեն քննարկում են Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունների կողմից հայտնի գործարար, քաղաքական գործիչ, բարերար, Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի առևանգումը։ Այս թեմայով նրանք...
17:59 19/10/2023Իրանում կանանց իրավունքների պաշտպանները կստանան Եվրախորհրդարանի Սախարովի մրցանակըԻրանում 2022 թվականին մահացած ակտիվիստ Մահսա Ամինին և իրանցի կանանց ազատության համար պայքարող «Կանանց կյանքի ազատություն» շարժումը դարձել են ակադեմիկոս Անդրեյ Սախարովի անվան Եվրախորհրդարանի 2023...
17:41 19/10/2023Արսեն Զախարյան. Եթե ֆուտբոլիստ չլինեի, տաքսու վարորդ կաշխատեի«Ռեալ Սոսյեդայի» և Ռուսաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը պատմել է՝ ինչպես կվաստակեր գումար, եթե պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլով չզբաղվեր։ «Ինչպե՞ս կաշխատեի, եթե չլինեի պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստ։ Չէի...

11:43 19/02/2024Картина Айвазовского ушла с молотка за 92 миллиона рублейКартина прославленного художника-мариниста Ивана (Ованнеса) Айвазовского «Лунная ночь» 1878 года ушла с молотка за 92 миллиона рублей, сообщили РИА Новости в пресс-службе «Аукционного холдинга».
16:31 17/02/2024Канцлер ФРГ Олаф Шольц выступил за быстрое завершение переговоров между Ереваном и БакуКанцлер ФРГ Олаф Шольц отдал должное стремлениям Еревану и Баку к решению разногласий мирным путем. Как сообщил кабмин Германии, с соответствующим заявлением Шольц выступил после встречи с премьером...
15:57 17/02/2024Папикян с коллегой из Литвы достиг ряда договоренностей о расширении взаимодействия в рамках ЕС и НАТОМинистр обороны Армении Сурен Папикян, находящийся в Германии с рабочим визитом, встретился с министром национальной обороны Литвы Арвидасом Анушаускасом.
15:05 17/02/2024В Ростове-на-Дону заложили первый камень для музея имени легендарного разведчика Геворка ВартанянаСтроительство музея легендарному разведчику Герою Советского Союза Геворку Вартаняну началось в Ростове-на-Дону в день 100-летия со дня его рождения, передает корреспондент РИА Новости.
14:41 17/02/2024Блинкен: С Пашиняном у нас состоялся продуктивный разговор по мирному процессу между Арменией и АзербайджаномГоссекретарь США Энтони Блинкен на своей странице в соцсети X (ранее Twitter) коснулся встречи с Николом Пашиняном, состоявшейся сегодня на полях Мюнхенской конференции по безопасности.
13:41 17/02/2024В Мюнхене состоялась встреча Никола Пашиняна и госсекретаря США Энтони БлинкенаНа полях Мюнхенской конференции по безопасности состоялась встреча Никола Пашиняна и госсекретаря США Энтони Блинкена.
13:30 17/02/2024Армянский драм стал одной из двух валют, которые смогли удержаться к доллару в последние 10 летРезультаты исследования независимой консалтинговой компании свидетельствуют, что армянский драм стал одной из двух валют, которые смогли удержаться к доллару в последние 10 лет, объяснил агентству...
13:24 17/02/2024Пашинян провел встречу с князем ЛихтенштейнаНикол Пашинян продолжает двусторонние встречи с международными партнерами на полях Мюнхенской конференции по безопасности.
13:16 17/02/2024Легенда советской разведки: 100 лет исполнилось со дня рождения разведчика-нелегала Геворка ВартанянаЛегенда советской разведки. Один из тех, кто предотвратил покушение на Сталина, Рузвельта и Черчилля в Тегеране. Сегодня сто лет со дня рождения Геворка Вартаняна. Вся его жизнь проходила под грифом...
11:33 17/02/2024Полеты из Калуги в Ереван отменили до конца мартаИз Международного аэропорта Калуга до конца марта 2024 года отменены полеты в Ереван. Об этом в пятницу, 16 февраля сообщает пресс-служба авиаузла. «Авиакомпания "Азимут" сообщила о продлении...
11:27 17/02/2024Российский блогер Даня Милохин одержал победу в первом боксерском поединке в карьереРоссийский блогер Даня Милохин нокаутировал индийца в первом боксерском бою в жизни, пишет «Газета.Ru».
11:21 17/02/2024В Петербурге армянин требует вернуть гражданство РФ, отнятое из-за судимостиПроживающий в Санкт-Петербурге уроженец Армении Арсен Киракосян подал иск о возвращении ему российского гражданства, которое было аннулировано в результате решения МВД из-за наличия у него судимости.
11:14 17/02/2024Суд в США обязал Дональда Трампа выплатить более $350 млнСуд Нью-Йорка обязал Дональда Трампа выплатить более 350 миллионов долларов. Как передает ВВС, он признан виновным в умышленных финансовых махинациях в течение десяти лет. Также судья Артур Эноргон...
17:12 16/02/2024Эрмитаж возродит археологическую экспедицию в крепости Кармир-Блур в АрменииГосударственный Эрмитаж возродит археологическую экспедицию по изучению крепости Кармир-Блур в Армении, где специалисты музея работали с середины XX века.
16:11 16/02/2024Армянские борцы-вольники Арсен Арутюнян и Арман Андреасян вышли в полуфинал Чемпионата Европы – 2024С 12 по 18 февраля в Бухаресте (Румыния) проходит чемпионат Европы по борьбе. Всего будет разыграно 30 комплектов медалей – в вольной, греко-римской и женской борьбе. Немногим ранее в пятницу, 16...
15:51 16/02/2024Международная федерация борьбы «превратила» Артура Алексаняна в мифического герояВ ролике Международной федерации борьбы (UWW) 7-кратный чемпион Европы Артур Алексанян представлен как герой мифов.
15:26 16/02/2024ФСИН: Алексей Навальный умер в колонииПолитик Алексей Навальный умер в исправительной колонии № 3 в Ямало-Ненецком автономном округе. Об этом сообщает местное управление ФСИН. «16.02 2024 года в исправительной колонии N3 осужденный А. А....
14:50 16/02/2024Греция узаконила однополые бракиПарламент Греции в четверг уверенным большинством проголосовал за легализацию однополых браков и усыновление детей однополыми семьями.
12:22 16/02/2024Супружеская пара из Югры назвала своего сына Владимир-ПутинСупружеская пара из Ханты-Мансийского автономного округа назвала своего новорожденного сына Владимир-Путин, сообщили РИА Новости в управлении ЗАГС Нижневартовска.
11:33 16/02/2024Патрушев: Запад стремится помешать урегулированию ситуации на Южном КавказеЗапад стремится раскачать ситуацию на Южном Кавказе и помешать армяно-азербайджанскому урегулированию, заявил секретарь Совета безопасности РФ Николай Патрушев.