08:53 26/10/2023ԵՄ-ն հետ է մնում Կիևին 1 մլն արկի մատակարարման ժամանակացույցիցԵՄ-ն հետ է մնում մարտ ամսին Ուկրաինային մեկ միլիոն հրետանային արկ տրամադրելու ծրագրերից, հայտնում է «Bloomberg» գործակալությունը ՝ վկայակոչելով իր աղբյուրները: Ըստ գործակալության՝ պլանը կատարվել է...
08:34 26/10/2023Զանգվածային հրաձգություն ԱՄՆ Լյուիսթոն քաղաքում․ կա 22 զոհ, 60 վիրավորԱՄՆ-ի Մեն նահանգի Լյուիսթոն քաղաքի իրավապահ մարմինները պարզել են զանգվածային հրաձգության մեջ կասկածվողի ինքնությունը, որի հետևանքով երկու տասնյակից ավելի մարդ Է զոհվել, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։...
22:47 25/10/2023Ձվով հարվածել են Մակրոնի գլխինՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի՝ Եգիպտոս կատարած այցի ժամանակ ամբոխից նրա վրա ձու են նետել։ Ձուն դիպել է նրա գլխին: Մակրոնի անվտանգության ծառայությունն ուշացումով է արձագանքել:
21:41 25/10/2023Ռուսաստանը երկու բալիստիկ հրթիռ է արձակելՎլադիմիր Պուտինի ղեկավարությամբ Ռուսաստանի Զինված ուժերը արձակել են երկու բալիստիկ հրթիռ՝ ռազմավարական միջուկային զսպման ուժերի վարժանքների շրջանակներում։ Այս մասին հայտնում է Կրեմլի կայքը։ Նշվում է,...
15:12 25/10/2023ՌԴ-ն շարունակում է շփումները Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ, բայց էական տեղաշարժ դեռևս չկա. ՊեսկովՄոսկվան շարունակում է երկխոսությունը Բաքվի և Երևանի հետ ՝ հակամարտության կարգավորման հարցում նրանց օգնելու համար, սակայն որևէ էական տեղաշարժ դեռևս չկա: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին լրագրողներին...
13:24 25/10/2023Փաշինյանն ու Ալիևը Բրյուսելում չեն հանդիպի. Ժամանակ չունենՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը, որը նախատեսված էր հոկտեմբերի վերջին Բրյուսելում, չի կայանա։ Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ գործակալությունը, այս մասին...
12:45 25/10/2023Ինչ է պետք Զախարյանին «Ռեալ Սոսյեդադում» խաղալու համար«Սպարտակի» և «Զենիթի» նախկին խաղացող Վլադիմիր Բիստրովը կարծում է, որ «Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը պետք է օգտվի թիմի գլխավոր մարզիչի տրամադրած խաղային ժամանակից։ Նրա խոսքերը հայտնում է...
12:14 25/10/2023Եվրահանձնաժողովը փորձում է միջոցներ ձեռնարկել դեղերի դեֆիցիտը կանխարգելելու համարԵվրոպական հանձնաժողովը ներկայացրել է մի շարք միջոցներ դեղորայքի դեֆիցիտի կանխարգելման համար: Բրյուսելն առաջարկում է դեղագործական ոլորտում համերաշխության մեխանիզմ գործարկել։ «Euronews»-ը գրում է, որ...
10:52 25/10/2023Արշիլ Գորկու գլուխգործոցներից մեկը կհայտնվի Նյու Յորքի Christie's աճուրդում«Ամենահիասքանչ փյունիկ». ինչպես Արշիլ Գորկին վեր հառնեց մոխիրներից՝ գլուխգործոց ստեղծելու համար»
10:34 25/10/2023Կանադան դեսպանատուն է բացում Հայաստանում«Հայաստանի և Կանադայի երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման ևս մեկ կարևոր քայլ է Երևանում Կանադայի դեսպանատան բացումը, որը կարող է դիտարկել որպես երկու երկրների կառավարությունների համատեղ արդյունավետ...
10:10 25/10/2023Գազայում բժիշկները ստիպված են վիրահատություններ իրականացնել առանց անզգայացմանՀոկտեմբերի 7-ից Իսրայելի կողմից փաստացի շրջափակման մեջ գտնվող Գազայի հատվածում իրավիճակը մոտ է կրիտիկական վիճակին, բժիշկները դեղորայքի բացակայության պատճառով ստիպված են առանց անզգայացման...
09:29 25/10/2023Իսրայելը կոչ է անում ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարին հրաժարական տալՄԱԿ-ում Իսրայելի մշտական ներկայացուցիչ Գիլադ Էրդանը հայտարարել է, որ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը կտրված է իրականությունից և կոչ է արել նրան հրաժարական տալ։ «ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը, ով...
18:26 24/10/2023Ղրիմի կրակային ամբողջական վերահսկողությունը ժամանակի հարց է․ ԶելենսկիՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ելույթ է ունեցել Ղրիմի պլատֆորմի գագաթնաժողովում։ Այս մասին գրում է euronews-ը։ Նրա խոսքով, այժմ ռուսները չունեն մեկ անվտանգ բազա և ոչ մի հուսալի լոգիստիկ...
17:51 24/10/2023Ալլա Պուգաչովան անհետացել է Իսրայելից հեռանալուց հետոԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, երգչուհի Ալլա Պուգաչովան Իսրայելից իր ենթադրյալ հեռանալուց հետո կապի դուրս չի գալիս։ «Երկրպագուներն ու սյունակագիրները գրում են Պուգաչովայի բլոգում՝ փորձելով ավելի շատ...
16:56 24/10/2023Կորեայի առևտրի նախարարը Երևանում էՆիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Կորեայի Հանրապետության առևտրի նախարար Ան Դոկգունի գլխավորած պատվիրակությանը: Կառավարությունից հայտնում են՝ Փաշինյանը կարևորել է Հայաստանի և Կորեայի միջև առևտրատնտեսական...
16:24 24/10/2023ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը կոչ է արել մինչև նոյեմբերի վերջ Շվեդիային դաշինք ընդունելՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգն անցած շաբաթ դաշինքի բոլոր երկրներին նամակ է հղել, որում ասվում է, որ Շվեդիան պետք է դաշինքի անդամ դառնա ոչ ուշ, քան դաշինքի արտգործնախարարների հանդիպումը,...
14:38 24/10/2023ՌԴ Պետդուման հետաձգեց հայկական վարորդական վկայականների ճանաչումըՌԴ Պետդուման որոշել է անորոշ ժամանակով հետաձգել Հայաստանի քաղաքացիների՝ աշխատանքային գործունեություն իրականացնելիս ՀՀ վարորդական վկայականների ճանաչման մասին օրինագծի քննարկումը։ Այս մասին տեղեկանում...
12:58 24/10/2023Մակրոնը համերաշխության այցով ժամանել է ԻսրայելՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը երեքշաբթի առավոտյան համերաշխության այցով ժամանել է Իսրայել և արդեն հանդիպել է ՀԱՄԱՍ-ի կողմից տարված պատանդների ընտանիքների հետ, որոնց թվում կարող են լինել նաև...
12:10 24/10/2023Շղթայական ավտովթար ԱՄՆ-ում՝ 158 ավտոմեքենա և զոհերԱՄՆ Լուիզիանա նահանգում մառախուղի պատճառով տեղի ունեցած վթարի հետևանքով յոթ մարդ Է զոհվել, ավելի քան 25-ը՝ տուժել: Այս մասին հայտնել Է «Reuters»-ը։ Նշվում է, որ միջպետական ավտոճանապարհին մի քանի ՃՏՊ...
12:03 24/10/2023Թրամփը Հունգարիայի վարչապետ Օրբանին հռչակել է Թուրքիայի ղեկավարԱՄՆ-ի նախագահի հանրապետական թեկնածուն Նյու Հեմփշիրում հանրահավաքի ժամանակ շփոթել է Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ։ Միջոցառման ժամանակ նա ասել է, որ...

19:58 11/11/2021Armenian men's and women's teams set to participate in the European Team Chess Championship 2021The European Team Chess Championship 2021 opens tomorrow in Terme Catez, Slovenia. 39 teams coming from 38 European federations registered for the Open event, while the Women’s Championship features...
18:15 11/11/2021Turkish lira hits new depths near 10 to the dollarThe Turkish lira continued its dive into uncharted territory on Thursday, touching a new low of 9.975 to the dollar after a jump in U.S.
14:06 11/11/2021Czech government agrees to resign following electionThe Czech government agreed to resign on Thursday following an election, Prime Minister Andrej Babis said, pledging his outgoing government will continue efforts to tame the resurgent COVID-19...
13:08 11/11/2021Germany's COVID-19 cases hit record daily highGermany has recorded more than 50,000 coronavirus cases in one day for the first time since the pandemic began, Euronews reports.
11:56 11/11/2021MEP: Karabakh conflict will get lasting solution only when all sides gather around a table and try to reach an agreementThe Nagorno-Karabakh conflict will get a lasting solution only when all concerned sides, by putting aside their disagreements and emotions, gather around a table and try to reach an agreement, Member...
10:08 11/11/2021Elon Musk sells $5bn of Tesla shares after Twitter pollTesla chief executive Elon Musk has sold around $5bn (£3.7bn) of shares in the electric carmaker, BBC News reports.
20:00 10/11/2021Space debris expected to approach international orbital outpost on November 12A fragment of China’s Fengyun-1C weather satellite will approach the International Space Station (ISS) on November 12, the Russian space agency Roscosmos reported on Wednesday, TASS reported.
18:39 10/11/2021'Squid Game' to return for a second season, creator confirms"Squid Game" creator Hwang Dong-hyuk has confirmed that he will make a second season of the smash hit Netflix drama, CNN reports.
15:20 10/11/2021Biden, Putin may meet for talks in person in early 2022U.S. President Joe Biden and Russian President Vladimir Putin may meet for talks in person in early 2022 and speak by video conference before the end of this year, Reuters reported on Wednesday,...
14:59 10/11/2021Turkish Airlines risks EU ban over Poland border crisisTurkish Airlines and FlyDubai could be banned in the EU for flying migrants to Belarus after an attack on the Polish border blew up into an international incident, the EU Observer reports.
14:52 10/11/2021Lavrov, Le Drian to discuss the efforts of France and Russia as Co-Chairs of the Minsk GroupFrench Minister for Europe and Foreign Affairs Jean-Yves Le Drian and the Minister of the Armed Forces will receive their Russian counterparts, Ministers Sergey Lavrov and Sergey Shoygu, on the...
14:36 10/11/2021Tensions mount amid migrant standoff at Poland-Belarus borderPoland has reinforced its border with Belarus with more riot police, a day after groups of migrants tried to storm through a razor-wire fence on the eastern frontier where thousands have camped on...
12:57 10/11/2021Today marks the World Science Day for peace and developmentThe year 2021 marks 20th edition of World Science Day for Peace and Development. Celebrated on November 10 every year, World Science Day for Peace and Development highlights the significant role of...
12:26 10/11/2021Harut Sassounian: Comprehensive report reveals Turkey’s total failure in Washington lobbyingOver the years, I have written countless articles describing the activities of U.S. lobbying firms hired by Turkey and Azerbaijan for millions of dollars. Fortunately, no matter how much money these...
12:18 10/11/2021Los Angeles City Hall illuminated with Armenian tricolorLos Angeles City Hall has been illuminated with Armenian tricolor, in commemoration of the anniversary of the 44-day Artsakh war ceasefire declaration, in memory of lives lost, and in solidarity with...
19:45 09/11/2021Armenia elected vice chair of the 41st session of the UNESCO General ConferenceOn November 9, 2021, the election of the Chair and the Vice Chairs of the 41st session of the UNESCO General Conference took place in Paris.
16:36 09/11/2021The son of McDonald’s top manager disappeared in MoscowThe adult son of the head of the first McDonald’s restaurant in Moscow, Khamzat Khasbulatov, has disappeared in Moscow, a law enforcement source said, according to local reports.
15:50 09/11/2021Contacts between Putin, Aliyev, Pashinyan not planned on Karabakh, says KremlinContacts between Russian President Vladimir Putin, Azerbaijani President Ilham Aliyev and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan are not planned on the anniversary of the signing of the trilateral...
15:16 09/11/2021Georgia to introduce green passport concept from December 1Georgia will introduce the green passport concept from December 1. According to the decision of the the country's Coordination Council, starting from December 1, citizens will be able to enter a...
13:00 09/11/202126-year-old Nigerian man arrested for trying to sell himself for $50,000A 26-year-old man in Nigeria was recently arrested by the Islamic police known as Hisbah for trying to sell himself to anyone who would pay the 20 million Nigerian nara ($49,000) fee, Oddity Central...