08:53 26/10/2023ԵՄ-ն հետ է մնում Կիևին 1 մլն արկի մատակարարման ժամանակացույցիցԵՄ-ն հետ է մնում մարտ ամսին Ուկրաինային մեկ միլիոն հրետանային արկ տրամադրելու ծրագրերից, հայտնում է «Bloomberg» գործակալությունը ՝ վկայակոչելով իր աղբյուրները: Ըստ գործակալության՝ պլանը կատարվել է...
08:34 26/10/2023Զանգվածային հրաձգություն ԱՄՆ Լյուիսթոն քաղաքում․ կա 22 զոհ, 60 վիրավորԱՄՆ-ի Մեն նահանգի Լյուիսթոն քաղաքի իրավապահ մարմինները պարզել են զանգվածային հրաձգության մեջ կասկածվողի ինքնությունը, որի հետևանքով երկու տասնյակից ավելի մարդ Է զոհվել, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։...
22:47 25/10/2023Ձվով հարվածել են Մակրոնի գլխինՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի՝ Եգիպտոս կատարած այցի ժամանակ ամբոխից նրա վրա ձու են նետել։ Ձուն դիպել է նրա գլխին: Մակրոնի անվտանգության ծառայությունն ուշացումով է արձագանքել:
21:41 25/10/2023Ռուսաստանը երկու բալիստիկ հրթիռ է արձակելՎլադիմիր Պուտինի ղեկավարությամբ Ռուսաստանի Զինված ուժերը արձակել են երկու բալիստիկ հրթիռ՝ ռազմավարական միջուկային զսպման ուժերի վարժանքների շրջանակներում։ Այս մասին հայտնում է Կրեմլի կայքը։ Նշվում է,...
15:12 25/10/2023ՌԴ-ն շարունակում է շփումները Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ, բայց էական տեղաշարժ դեռևս չկա. ՊեսկովՄոսկվան շարունակում է երկխոսությունը Բաքվի և Երևանի հետ ՝ հակամարտության կարգավորման հարցում նրանց օգնելու համար, սակայն որևէ էական տեղաշարժ դեռևս չկա: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին լրագրողներին...
13:24 25/10/2023Փաշինյանն ու Ալիևը Բրյուսելում չեն հանդիպի. Ժամանակ չունենՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը, որը նախատեսված էր հոկտեմբերի վերջին Բրյուսելում, չի կայանա։ Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ գործակալությունը, այս մասին...
12:45 25/10/2023Ինչ է պետք Զախարյանին «Ռեալ Սոսյեդադում» խաղալու համար«Սպարտակի» և «Զենիթի» նախկին խաղացող Վլադիմիր Բիստրովը կարծում է, որ «Ռեալ Սոսյեդադի» կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը պետք է օգտվի թիմի գլխավոր մարզիչի տրամադրած խաղային ժամանակից։ Նրա խոսքերը հայտնում է...
12:14 25/10/2023Եվրահանձնաժողովը փորձում է միջոցներ ձեռնարկել դեղերի դեֆիցիտը կանխարգելելու համարԵվրոպական հանձնաժողովը ներկայացրել է մի շարք միջոցներ դեղորայքի դեֆիցիտի կանխարգելման համար: Բրյուսելն առաջարկում է դեղագործական ոլորտում համերաշխության մեխանիզմ գործարկել։ «Euronews»-ը գրում է, որ...
10:52 25/10/2023Արշիլ Գորկու գլուխգործոցներից մեկը կհայտնվի Նյու Յորքի Christie's աճուրդում«Ամենահիասքանչ փյունիկ». ինչպես Արշիլ Գորկին վեր հառնեց մոխիրներից՝ գլուխգործոց ստեղծելու համար»
10:34 25/10/2023Կանադան դեսպանատուն է բացում Հայաստանում«Հայաստանի և Կանադայի երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման ևս մեկ կարևոր քայլ է Երևանում Կանադայի դեսպանատան բացումը, որը կարող է դիտարկել որպես երկու երկրների կառավարությունների համատեղ արդյունավետ...
10:10 25/10/2023Գազայում բժիշկները ստիպված են վիրահատություններ իրականացնել առանց անզգայացմանՀոկտեմբերի 7-ից Իսրայելի կողմից փաստացի շրջափակման մեջ գտնվող Գազայի հատվածում իրավիճակը մոտ է կրիտիկական վիճակին, բժիշկները դեղորայքի բացակայության պատճառով ստիպված են առանց անզգայացման...
09:29 25/10/2023Իսրայելը կոչ է անում ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարին հրաժարական տալՄԱԿ-ում Իսրայելի մշտական ներկայացուցիչ Գիլադ Էրդանը հայտարարել է, որ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը կտրված է իրականությունից և կոչ է արել նրան հրաժարական տալ։ «ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը, ով...
18:26 24/10/2023Ղրիմի կրակային ամբողջական վերահսկողությունը ժամանակի հարց է․ ԶելենսկիՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ելույթ է ունեցել Ղրիմի պլատֆորմի գագաթնաժողովում։ Այս մասին գրում է euronews-ը։ Նրա խոսքով, այժմ ռուսները չունեն մեկ անվտանգ բազա և ոչ մի հուսալի լոգիստիկ...
17:51 24/10/2023Ալլա Պուգաչովան անհետացել է Իսրայելից հեռանալուց հետոԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, երգչուհի Ալլա Պուգաչովան Իսրայելից իր ենթադրյալ հեռանալուց հետո կապի դուրս չի գալիս։ «Երկրպագուներն ու սյունակագիրները գրում են Պուգաչովայի բլոգում՝ փորձելով ավելի շատ...
16:56 24/10/2023Կորեայի առևտրի նախարարը Երևանում էՆիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Կորեայի Հանրապետության առևտրի նախարար Ան Դոկգունի գլխավորած պատվիրակությանը: Կառավարությունից հայտնում են՝ Փաշինյանը կարևորել է Հայաստանի և Կորեայի միջև առևտրատնտեսական...
16:24 24/10/2023ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը կոչ է արել մինչև նոյեմբերի վերջ Շվեդիային դաշինք ընդունելՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգն անցած շաբաթ դաշինքի բոլոր երկրներին նամակ է հղել, որում ասվում է, որ Շվեդիան պետք է դաշինքի անդամ դառնա ոչ ուշ, քան դաշինքի արտգործնախարարների հանդիպումը,...
14:38 24/10/2023ՌԴ Պետդուման հետաձգեց հայկական վարորդական վկայականների ճանաչումըՌԴ Պետդուման որոշել է անորոշ ժամանակով հետաձգել Հայաստանի քաղաքացիների՝ աշխատանքային գործունեություն իրականացնելիս ՀՀ վարորդական վկայականների ճանաչման մասին օրինագծի քննարկումը։ Այս մասին տեղեկանում...
12:58 24/10/2023Մակրոնը համերաշխության այցով ժամանել է ԻսրայելՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը երեքշաբթի առավոտյան համերաշխության այցով ժամանել է Իսրայել և արդեն հանդիպել է ՀԱՄԱՍ-ի կողմից տարված պատանդների ընտանիքների հետ, որոնց թվում կարող են լինել նաև...
12:10 24/10/2023Շղթայական ավտովթար ԱՄՆ-ում՝ 158 ավտոմեքենա և զոհերԱՄՆ Լուիզիանա նահանգում մառախուղի պատճառով տեղի ունեցած վթարի հետևանքով յոթ մարդ Է զոհվել, ավելի քան 25-ը՝ տուժել: Այս մասին հայտնել Է «Reuters»-ը։ Նշվում է, որ միջպետական ավտոճանապարհին մի քանի ՃՏՊ...
12:03 24/10/2023Թրամփը Հունգարիայի վարչապետ Օրբանին հռչակել է Թուրքիայի ղեկավարԱՄՆ-ի նախագահի հանրապետական թեկնածուն Նյու Հեմփշիրում հանրահավաքի ժամանակ շփոթել է Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ։ Միջոցառման ժամանակ նա ասել է, որ...

12:33 24/02/2024Константин Затулин: Я совершенно не исключаю заинтересованность Пашиняна избавиться и от 102-й российской военной базы в ГюмриЗаморозив участие Армении в Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ), премьер-министр Никол Пашинян по сути нацелился на выход страны из нее.
12:26 24/02/2024Пожар в многоэтажном жилом доме в Валенсии: около 30 погибших, раненых и пропавших без вестиНе менее 10 человек стали жертвами крупного пожара, который охватил многоквартирный дом в испанской Валенсии.
12:05 24/02/2024Улица в честь легендарного разведчика Геворка Вартаняна появилась в МосквеВ Москве появилась улица в честь разведчика, Героя Советского Союза, полковника Геворка Вартаняна. Об этом сообщил руководитель Департамента культурного наследия Алексей Емельянов. «Названия улиц...
11:25 24/02/2024Карен Хачанов сыграет с чехом Якубом Меншиком в финале турнира в ДохеОпределился соперник российского теннисиста армянского происхождения Карена Хачанова по финальному матчу турнира категории ATP-250 в Дохе (Катар).
16:50 23/02/2024В Беларуси заявили, что не получали от Армении уведомлений по вопросу участия в ОДКББеларусь рассчитывает на конструктивное сотрудничество с Арменией и в дальнейшем. Об этом заявил журналистам пресс-секретарь МИД Беларуси Анатолий Глаз, сообщает БЕЛТА. «Да, мы видели интервью...
15:58 23/02/2024В парижском Пантеоне прозвучал «Крунк» Комитаса в исполнении виолончелистки Астхик Сираносян21 февраля в парижском Пантеоне перезахоронили участников Сопротивления Мелине и Мисака Манушянов. 80 лет назад, 21 февраля 1944 года, Мисак вместе со своими соратниками по борьбе против нацистской...
15:31 23/02/2024В МИД Азербайджана ответили на слова Пашиняна о готовящейся войне против АрменииМИД Азербайджана прокомментировал слова премьер-министра Армении Никола Пашиняна, который заявил, что Баку готовится к войне против Армении.
14:59 23/02/2024Песков: Путин еще не обсуждал с Николом Пашиняном его заявления о приостановке членства Еревана в ОДКБПрезидент России Владимир Путин еще не обсуждал с премьером Армении Николом Пашиняном его заявления о приостановке членства Еревана в ОДКБ.
13:50 23/02/2024Песков: Россия обратится к Армении из-за слов Пашиняна о приостановке участия в ОДКБАрмения не предпринимала официальных действий после заявлений о приостановке участия в ОДКБ, Кремль намерен вступить в контакт с армянскими коллегами, чтобы эти заявления прояснить и понять детали,...
13:47 23/02/2024ЕС опубликовал 13-й пакет санкций против РоссииНовый 13-й пакет антироссийских санкций Евросоюза включает 194 физических и юридических лица, общее число подсанкционных лиц превысило две тысячи, следует из опубликованного в пятницу заявления...
11:22 23/02/2024Президент США Джо Байден встретился с вдовой и дочерью НавальногоПрезидент США Джо Байден встретился в Сан-Франциско с Юлией и Дарьей Навальными. Он выразил им соболезнования в связи со смертью Алексея Навального. Байден также анонсировал введение новых...
11:15 23/02/2024В ОДКБ прокомментировали заявление Пашиняна о приостановке членства Армении в ОрганизацииСекретариат ОДКБ не получал заявлений Еревана о приостановке членства, тезис премьер-министра Армении Никола Пашиняна, по всей видимости, касается неучастия республики в ряде мероприятий организации,...
17:34 22/02/2024Парк имени Шарля Азнавура в центре Парижа планируется открыть в сентябреНикол Пашинян провел встречу с мэром Парижа Анн Идальго. Подробности приводит пресс-служба правительства Армении. Идальго отметила, что очень рада принять премьер-министра и подчеркнула свою...
15:57 22/02/2024«Занимались сексом по 13 раз в день»: Наталья Штурм рассказала о бурном романе с армяниномРоссийская певица Наталья Штурм – секс-символ конца прошлого столетия – рассказала о бурном романе с армянином.
15:19 22/02/2024Суд приговорил экс-футболиста сборной Бразилии Дани Алвеса к 4,5 годам тюрьмы за изнасилованиеСуд в Барселоне в четверг признал бывшего защитника сборной Бразилии по футболу Дани Алвеса виновным в изнасиловании и приговорил его к 4,5 годам тюрьмы.
12:55 22/02/2024125 скульптур Джеффа Кунса полетели на Луну125 скульптур Джеффа Кунса из проекта The Moon Phases Project («Фазы Луны») отправились на Луну на борту ракеты Falcon 9, пишет artguide.
12:11 22/02/2024«Мир не за горами»: Вашингтон призывает Ереван и Баку урегулировать остающиеся вопросыГоссекретарь США Энтони Блинкен считает, что мир между Арменией и Азербайджаном уже близок. На Мюнхенской конференции по безопасности он призвал лидеров двух стран урегулировать несколько все еще...
12:02 22/02/2024История Мелине и Мисака Манушянов21 февраля в парижском Пантеоне перезахоронили участников Сопротивления Мелине и Мисака Манушянов. 80 лет назад, 21 февраля 1944 года, Мисак вместе со своими соратниками по борьбе против нацистской...
11:53 22/02/2024Джо Байден: «У нас есть сумасшедшие сукины дети, как этот парень Путин и другие»Президент США Джо Байден грубо высказался насчет Владимира Путина во время закрытого предвыборного мероприятия в Сан-Франциско, сообщил журналистский пул Белого дома.
11:44 22/02/2024Франция: прах героя Мисака Манушяна перезахоронили в Пантеоне в память обо всех иностранцах – участниках СопротивленияВечером 21 февраля поэт, коммунист, участник Сопротивления Мисак Манушян был перезахоронен в парижском Пантеоне, усыпальнице великих людей Франции.