Ես հայրենիքի դավաճանների հետ ճանապարհ գնացողը չեմ՝ թեկուզ ոտքս էլ կտրվի, ձեռք էլ կտրվի. Վարդան Ղուկասյան
12:05 30/03/2025
«Ուղեղով որ մտածում ես, ճիշտ են մտածում, բայց ինձ ճանաչելով չեն կարող նման բան մտածել։ Ես երբեք չեմ ծախվել»,- քվեարկելուց հետո լրագրողներին ասաց  Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրություներին մասնակցող «Հայաստանի կոմունիստական» կուսակցության նախընտրական ցուցակը գլխավորող, Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ «ասում են ՔՊ համար ձեռնտու թեկնածու եք, քրեական գործեր կան ձեր դեմ,  կկալանավորեն»։
«Ես հայրենիքի դավաճանների հետ ճանապարհ  գնացողը չեմ թեկուզ ոտքս էլ կտրվի, ձեռք էլ կտրվի, ինձ համար ամենբարձրը Հայաստանն ու հայ ժողովուրդն է»,- ասաց Ղուկասյանը։
Նա նշեց, որ եթե իրեն էլ կալանավորել, իր ավագանիները ստանձնելու են քաղաքի ղեկը, ինքն էլ կաշխատի կալանավայրից։
«Մտքներից հանեք ՔՊ-ին միանալու մասին։ Արցախը հանձնողների հետ, եթե ինձ պես տղեն միանում է, ուրեմն իմ արյունը սուտ է»,- ասաց Ղուկասյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր Գյումրիում ավագանու արտահերթ ընտրություններ են։ Գյումրիում արտահերթ ընտրություններին մասնակցում է 9 քաղաքական ուժ՝ 6 կուսակցություն և 3 դաշինք։

Вардан Гукасян: Выбросьте из головы мысли о том, что я могу примкнуть к ГД, мне не по пути с предателями Родины
14:53 30/03/2025
«Если думать логически, то они рассуждают правильно. Но зная меня, невозможно прийти к такому выводу. Я никогда не продавался», – заявил журналистам бывший мэр Гюмри, глава предвыборного списка Коммунистической партии Армении на внеочередных выборах в Совет старейшин Гюмри 30 марта Вардан Гукасян после голосования.
Так он ответил на вопрос журналистов о слухах, согласно которым он является удобным кандидатом для партии власти «Гражданский договор», поскольку против него «возбуждены уголовные дела, которые могут привести к его аресту».
«Мне не по пути с предателями Родины – даже если лишусь ноги или руки. Для меня превыше всего – Армения и армянский народ», – подчеркнул Гукасян.
Он также заявил, что, если его арестуют, управление городом возьмут на себя прошедшие в Совет старейшин Гюмри его соратники, а сам он продолжит работать из места заключения.
«Выбросьте из головы мысли о том, что я могу примкнуть к “Гражданскому договору”», – заявил Гукасян.