Կիրանցում անվտանգ և խաղաղ կյանք է, «սա՛ է Իրական Հայաստանը». Փաշինյան
Նախօրեին Նիկոլ Փաշինյանը «Հայաստանի տնտեսական մրցունակության բարձրացումը քաղաքականությունների և վարչարարության բարելավման միջոցով» խորագրով գործարար աշխատաժողովի մասնակիցների հետ այցելել է Կիրանց:
Այցիցի հետո Փաշինյանը գրել է. «Երեկ Գործարար աշխատաժողովի մասնակիցներին ներկայացրի Իրական Հայաստանի գաղափարախոսությունը, ապա խնդրեցի միասին գնալ Կիրանց։ Կիրանցը Իրական Հայաստանի գաղափարախոսության առաջին իրագործումն է։ Սահմանազատված և սահմանագծված պետական սահման, անվտանգ և խաղաղ կյանք, նորակառույց դպրոց, բարեկարգ ավտոմայրուղի, վերականգնվող եկեղեցի, բնակչության աճ․ մինչև սահմանազատումը Կիրանցում 80 տուն կար, հիմա կառուցվում է ևս 43–ը։
Սա՛ է Իրական Հայաստանը։ Բոլոր նրանք, ովքեր ուզում են տեսնել, թե գործնականում ինչի՞ մասին է Իրական Հայաստանի գաղափարախոսությունը, խնդրում եմ գնալ Կիրանց։ Ոչ թե լսել Կիրանցի մասին, այլ գնալ եւ տեսնել։ Մի անգամ տեսնելը հազար անգամ լսելուց լավ է»։

Пашинян: В Киранце безопасная и мирная жизнь, «вот она – Реальная Армения»
Никол Пашинян вместе с участниками бизнес-семинара на тему «Повышение экономической конкурентоспособности Армении путем совершенствования политики и администрирования» посетил село Киранц Тавушской области Армении. Как сообщает пресс-служба правительства Армении, в ходе визита были представлены проведенные после делимитации работы, а также созданная инфраструктура.
После поездки сам Пашинян на своей странице в соцсети Facebook написал:
«Вчера я представил идеологию Реальной Армении участникам бизнес-семинара, затем попросил их вместе поехать в Киранц. Киранц – это первая реализация идеологии Реальной Армении. Делимитированная и демаркированная государственная граница, безопасная и мирная жизнь, недавно построенная школа, благоустроенная автомагистраль, реставрируемая церковь, рост населения. До делимитации в Киранце было 80 домов, сейчас строятся еще 43.
Вот она – Реальная Армения. Всех, кто хочет увидеть на практике, о чем идеология Реальной Армении, прошу поехать в Киранц. Не слушать о Киранце, а поехать и увидеть. Лучше один раз увидеть, чем тысячу раз услышать».