Ադրբեջանական կրակահերթերն ունեն նպատակաուղղված բնույթ և կոնկրետ թիրախավորում. Աբրահամյան
«Ադրբեջանական գործողությունները սահմանամերձ ուղղություններում` հատկապես Խնածախի ու Խոզնավարի ուղղությամբ, գնալով առավել թիրախային են դառնում:
Մարդկանց հետ զրույցներն ու ՊՆ` որոշակի պարբերականությամբ ներկայացվող հաղորդագրությունները, ցույց են տալիս, որ ի տարբերություն խախտումների առաջին փուլին, ադրբեջանական կրակահերթերն ունեն նպատակաուղղված բնույթ և կոնկրետ թիրախավորում:
Ես չեմ պնդում, որ ճանապարհը նյարդ ցույց տալն է կամ հախուռն գործողությունների դիմելը, սակայն այս իրադրային փոփոխությունն անընդհատ, թեև դանդաղ, սակայն վտանգավորության աճ են արձանագրում:
Իշխանությունն ակնհայտորեն իրադրությանն անհամաչափ է գործում` տեղեկատվական, դիվանագիտական դաշտում և կոնկրետ «հողի վրա», ինչն առաջին հերթին իր բացասական ազդեցությունն է թողնում սահմանամերձ բնակավայրերում ապրող մարդկանց վրա, հատկապես, որ գործող կառավարիչների կեցվածքն ու գործելակերպը բնակչության մեծամասնության համար վստահություն չեն առաջացնում»:

Tigran Abrahamyan, an MP from the opposition Pativ Unem faction, has raised concerns about increasingly deliberate Azerbaijani gunfire along Armenia’s border, particularly targeting the villages of Khnatsakh and Khoznavar.
"Conversations with local residents, as well as periodic updates from the Ministry of Defense, indicate that unlike earlier incidents, Azerbaijani gunfire is now deliberate and aimed at specific targets," Abrahamyan wrote on Facebook on Friday.
While urging caution and discouraging rash or reactive measures, Abrahamyan stressed that the changing dynamics point to a growing threat.
He also criticized the Armenian government’s response, calling it inadequate in light of the situation. “Whether in terms of information dissemination, diplomatic engagement or practical measures on the ground, the government’s actions remain disproportionate, which negatively impacts border residents especially when the current leadership’s conduct inspires little confidence," Abrahamyan added.