Եթե այս շառասյունային բեսպրեդելի վերջը չդրվի, նոր զոհերն անխուսափելի են. Կարեն Վրթանեսյան
Սուրեն Պապիկյանի ծառայողական մեքենայի վթարին ու դրան հաջորդած ՊՆ պարզաբանմանն արձագանքելով՝ տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը գրում է.
«​Նոր վթար քաղաքում՝ այս անգամ Պապիկյան Սուրենի ծառայողական մեքենայով
«Մայր Հայաստանի» ավագանի Սամվել Հակոբյանը տեսանյութ է հրապարակել, թե ինչպես է կիրակի երեկոյան ամենագնացը գալիս, հարվածում փողոցում կայանած ավտոմեքենաներին։
Ըստ իր աղբյուրի՝ Պապիկյանի ծառայողական «Պրադոն» է։
ՊՆ-ի, իբր, «հերքումից» ակնհայտ է դառնում, որ այո՛, հենց այդպես էլ եղել է։
Նախ՝ ՊՆ-ն անդրադառնում է ոչ թե Հակոբյանին, այլ «մամուլում շրջանառվող ... մեկնաբանություններին», երկրորդը՝ չի հերքում, որ վթար է եղել, երրորդը՝ ասում է, թե «պաշտպանության նախարարը նշված մեքենայում չի եղել, ... նշված ժամին ... գտնվել է տանը»
Բայց տեսանյութը հրապարակողը ոչ էլ ասել է, թե Սուրեն Պապիկյանն այդ պահին մեքենայում է եղել։ Այսինքն հերքում են մի բան, որը չի էլ ասվել։
Հիշեցնեմ, որ Սոնա Մնացականյանի սպանության առաջին ժամերին նույն ոճով էին «հերքում», թե բա. «Նիկոլը չէր վարում մեքենան»։
Երեկ չէ առաջին օրը՝ Սոնա Մնացականյանի և իր չծնված երեխայի սպանության հիշատակի մոմավառության ժամանակ ասացի լրագրողներին, որ զուտ ժամանակ հարց է այս «շաՌասյունային բեսպրեդելի» պայմաններում հաջորդ ողբերգությունը։
Այս անգամ, բարեբախտաբար, զոհ չկա, բայց կարող էր և լինել (օրինակ՝ մեքենայում նստած մարդ լիներ կամ մեքենային մոտեցող)։

Вртанесян: Если этому «беспределу кортежей» не будет положен конец – новые жертвы неизбежны
В связи с ДТП в Ереване с участием служебного автомобиля Сурена Папикяна и последовавшего за ним разъяснения министерства обороны Армении эксперт по информационной безопасности Карен Вртанесян написал:
«Новое ДТП в городе – на этот раз с участием служебного автомобиля Сурена Папикяна.
Член Совета старейшин Еревана от фракции «Мать Армения» Самвел Акопян опубликовал видео, на котором видно, как в воскресенье вечером внедорожник врезается в припаркованные на улице автомобили.
Согласно его источнику, это был служебный Prado Папикяна.
Из якобы "опровержения" Минобороны становится очевидно, что все именно так и было.
Во-первых, Минобороны отвечает не Акопяну, а реагирует на "распространяемые в прессе… комментарии",
во-вторых, не опровергает сам факт аварии,
в-третьих, говорит, что "министр обороны в тот момент не находился в указанной машине, а был дома".
Однако опубликовавший видео и не утверждал, что Сурен Папикян в момент аварии был в машине. То есть Минобороны опровергает то, чего никто и не говорил.
Напомню: в первые часы после убийства Соны Мнацаканян "опровержения" были в том же духе – дескать, "за рулем был не Никол".
Позавчера, во время зажжения свечей в память о Соне Мнацаканян и ее нерожденном ребенке, я сказал журналистам: в условиях этого "кортежного беспредела" следующая трагедия – лишь вопрос времени.
На этот раз, к счастью, обошлось без жертв. Но могло быть иначе – например, если бы в одной из машин находился человек или кто-то бы в этот момент подходил к автомобилю.