ԱՆԻՖ-ի գործի շրջանակներում արդյո՞ք հարցաքննվել է Նիկոլ Փաշինյանը. Աննա Գրիգորյանը՝ ՔԿ նախագահին
«Ես ուզում եմ հասկանալ, թե մինչև այսօր, այսքան տարիներ անց ինչու որևէ անձ ԱՆԻՖ-ի գործով ներգրավված չէ որպես մեղադրյալ»,-խորհրդարանում Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանին հարցրեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը։
Նա հարցրեց, թե այդ գործի շրջանակներում արդյոք հարցաքննվել է Նիկոլ Փաշինյանը, քանի որ հիմնադրամը գտնվում է կառավարության ներքո, հետևաբար կառավարության ղեկավարն է, որ պետք է պատասխան տա այդ գումարների փոշիացման համար։
Գրիգորյանը նաև հարցրեց, թե ՔԿ-ն ինչու է երկակի ստանդարտ կիրառում և Մարդուն խմբակային ծեծի ենթարկած վարչական շրջանի ղեկավարին չե  ձերբակալում իսկ վիրավորանքի համար Լիլիթ Աղեկյանին և ակտիվիստ Սամվել Վարդանյանին կալանավորում են։
Արթուր Պողոսյանը հայտարարեց, թե ծեծը ոչ մեծ ծանրության հանցագործությունն է, դրա համար էլ չեն կալանավորել Նոր Նորք վարչական շրջանի դեկավարին։

Допрашивался ли Никол Пашинян в рамках дела АНИФ? Анна Григорян – председателю СК Армении
«Я хочу понять, почему до сих пор, спустя столько времени, ни один человек не привлечен в качестве обвиняемого по делу о злоупотреблениях в ЗАО «Фонд государственных интересов Армении» (ANIF)?» – спросила в Национальном Собрании 12 мая в ходе обсуждения сообщения о деятельности Следственного комитета в 2024 году у председателя СК Артура Погосяна депутат от фракции «Армения» Анна Григорян.
Григорян спросила, допрашивался ли Никол Пашинян в рамках этого дела, ведь фонд находится в ведении правительства, следовательно, именно глава правительства должен нести ответственность за распыление средств.
Григорян также поинтересовалась, почему СК применяет двойные стандарты и не задерживает избившего человека главу ереванского административного района, но арестовывает Лилит Агекян и активиста Самвела Варданяна за оскорбление.
Артур Погосян заявил, что избиение не является тяжким преступлением, поэтому главу административного района Нор Норк не арестовали.