Նոր Նորքի նախկին թաղապետը չի զղջացել, որ ծեծել է ակտիվիստ Արթուր Չախոյանին
«Քաղաքական դաշտում իմ անելիքները որոշում եմ ես՝ երբ և որ ժամանակահատվածում», - Երևանի քաղաքապետարանի դիմաց լրագրողներին ասաց «Հանրապետութուն» կուսակցության անդամ Տիգրան Տեր-Մարգարյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե  ինչու է Նոր Նորքի թաղապետարանի  միջադեպից 20 օր հետո միայն որոշել հրաժարական տալ Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարի պաշտոնից։
Հարցին՝ ՔՊ-ի հետ դադարեցվելո՞ւ է կոալիցիոն համաձայնագիրը, նա պատասխանեց. «Ես գնում եմ 26 թիվ ընտրություններ։ Հայտարարություն եմ արել, հետևեք իմ հայտարարությանը։ 2026 թվին կհանդիպենք»։
Հարցին՝ զղջո՞ւմ է, որ ծեծել է Արթուր Չախոյանին,  նա պատասխանեց մեկ բառով՝ «ոչ»։ Այնուհետև նստեց մեքենան ու հեռացավ։
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ Նոր Նորքի թաղապետարանում թաղապետ Տիգրան Տեր-Մարգարյանն ու թաղապետարանի աշխատակիցները ծեծել էին ակտիվիստ Արթուր Չախոյանին։ Այսօր Երևանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ նա հայտարարեց Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարի պաշտոնում լիազորությունները դադարեցնելու մասին։

Бывший глава района Нор Норк не жалеет о том, что избил активиста Артура Чахояна
«На политическом поле свои шаги определяю я сам – что, когда и в какой период времени делать», – заявил в беседе с журналистами 19 мая представитель возглавляемой Арамом Саргсяном партии «Республика» Тигран Тер-Маргарян, отвечая на вопрос, почему он решил подать в отставку с поста руководителя административного района Еревана Нор Норк через 20 дней после известного инцидента.
На вопрос, будет ли расторгнуто коалиционное соглашение с партией власти «Гражданский договор», Тер-Маргарян ответил: «Я иду на выборы 2026 года. Я сделал заявление. Увидимся в 2026 году».
Что касается того, жалеет ли он о том, что избил активиста Артура Чахояна, Тигран Тер-Маргарян ответил коротко: «Нет».
Затем он сел в машину и уехал.
Напомним, что несколько дней назад в администрации района Нор Норк Тигран Тер-Маргарян и сотрудники администрации жестоко избили активиста Артура Чахояна. Сегодня на совещании в мэрии Еревана Тер-Маргарян объявил о прекращении своих полномочий на посту главы административного района Нор Норк.