Այս քրեական գործն իրավական աճպարարության հերթական դրսևորումն է. Սերժ Սարգսյան
«Այս քրեական գործը իրավական աճպարարության և մարդկային ողբերգության հերթական դրսևորումն է»,-լրագրողների հետ զրույցում այսպես արձագանքեց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ արձագանքելով իր նկատմամբ հարուցված քրեական վարույթին։
Նա նշեց՝ դատական նիստից ուշանալ չի ցանկանում, խնդրեց համբերությամբ լցվել և սպասել, մինչը դուրս կգա դատական նիստից։
Հակակոռուպցիոն դատարանում այսօր մեկնարկեց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գործով դատավարությունը։ Սերժ Սարգսյանին  մեղադրում են 20 տարվա վաղեմության մի գործարքի համար, որը նա կնքել է պաշտպանության նախարար եղած տարիներին. խոսքը հողերի օտարման մասին է։
Լրագրողները ՀՀ երրորդ նախագահին հարցրեցին «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանի այն հայտարարության մասին, որ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը հայտարարել է, որ կստորագրի իմպիչմենտի գործընթացի ներքո առանց նախապայմանների, սակայն այսօր հրաժարվում է միանալ Աղազարյանի ու Ասլանյանի նախաձեռնած գործընթացին, որոնք վարչապետի թեկնածու են առաջադրել հենց Մարուքյանին։
«Ով այդպես է մտածում, խորհուրդ տվեք, թող գնան խմբակցության հայտարարությունն ուշադիր կարդան։ Եթե հայերեն լավ չեն հասկանում, ես կխնդրեմ խմբակցության ղեկավարին, ինքը կմանրամասնի, կբացատրի»,-ասաց նա։

Серж Саргсян: Это уголовное дело – очередное проявление правового фокусничества
Это уголовное дело – очередное проявление правового фокусничества и человеческой трагедии. Об этом заявил в беседе с журналистами у здания суда 21 мая третий президент Армении Серж Саргсян, коснувшись возбужденного против него уголовного производства.
Он отметил, что не хочет опаздывать на судебное заседание, и попросил проявить терпение и дождаться его выхода из зала суда.
Сегодня в Антикоррупционном суде начался судебный процесс по делу третьего президента Армении Сержа Саргсяна. Его обвиняют в сделке 20-летней давности, заключенной в период, когда он занимал пост министра обороны. Речь идет об отчуждении земель.
Журналисты также поинтересовались мнением экс-президента по поводу заявления председателя партии «Просвещенная Армения» Эдмона Марукяна о том, что фракция «Честь имею» ранее выразила готовность поддержать процедуру объявления импичмента Николу Пашиняну без предварительных условий, но сейчас отказывается присоединиться к инициативе депутатов Агазаряна и Асланяна, выдвинувших Марукяна в качестве кандидата на пост премьер-министра.
На это Саргсян ответил: «Тем, кто так думает, посоветуйте внимательно перечитать заявление фракции. А если они плохо понимают по-армянски – попрошу руководителя фракции, он подробно объяснит».