Գազայի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է վերջին 24 ժամվա ընթացքում 100-ից ավելի զոհերի մասին
11:06 23/05/2025
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Գազայի հատվածին Իսրայելի կողմից հասցված հարվածների հետևանքով զոհվել է ավելի քան 100 մարդ, մոտ 250-ը վիրավորվել են։ Այդ մասին հայտնել է պաղեստինյան անկլավի առողջապահության նախարարությունը։
Ըստ գերատեսչության՝ վերջին 24 ժամվա ընթացքում ոլորտի հիվանդանոցներ են տեղափոխվել 247 վիրավոր և 107 մահացածի մարմին, այդ թվում՝ փլատակների տակից դուրս են բերվել ավելի վաղ զոհված 3 մարդու մնացորդներ։ Բացի այդ, գերատեսչությունը նշել է, որ իսրայելական հարձակումների անհայտ թվով զոհեր մնում են փողոցների և ճանապարհների փլատակների տակ, և շտապօգնության անձնակազմն ու փրկարարները չեն կարողանում հասնել դրանց։
Առողջապահության նախարարության տվյալներով՝ 2023 թվականի հոկտեմբերին հակամարտության սրումից ի վեր Գազայում մահացածների ընդհանուր թիվը հասել է 53,762-ի, ևս 122,197 մարդ վիրավորվել է։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ 2025 թվականի մարտի 18-ից ի վեր զոհերի թիվը հասել է 3613-ի, վիրավորվել է 10156 պաղեստինցի։

More than 100 people killed in Gaza on May 22 – Health Ministry
Over 100 people have been killed in the past 24 hours in Israeli strikes on the Gaza Strip, and about 250 have been injured, the Health Ministry of the Palestinian enclave said.
According to it, over the past day, 247 wounded and 107 dead bodies were taken to hospitals, including the remains of three people who were killed earlier. The ministry also said that an unspecified number of victims of Israeli attacks remain under the rubble on the streets and roads, and ambulance crews and rescuers cannot access them.
According to the Health Ministry, the total number of deaths in Gaza since escalation of the conflict in October 2023 has increased to 53,762, with another 122,197 people injured. The number of people killed since March 18, 2025 has reached 3,613, and 10,156 Palestinians have been injured.