Ազգերի լիգայի եզրափակչի ժամանակ երկրպագուն ընկնել է տրիբունայից և մահացել
Ազգերի լիգայի Իսպանիա-Պորտուգալիա եզրափակիչ խաղի ժամանակ մարզադաշտի վերին յարուսից ընկնելու հետևանքով երկրպագու է մահացել։ Այս մասին հայտնում է Independent-ը՝ հղում անելով Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միության (ՈւԵՖԱ) աղբյուրին։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ ամեն ինչ տեղի է ունեցել լրացուցիչ ժամանակում։ Երկրպագուն վերին հարկից ընկել է լրագրողների նստատեղերի վրա, շտապօգնության ծառայություններն արագ արձագանքել են, սակայն նրանց չի հաջողվել փրկել տղամարդուն։
Իսպանիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լուիս դե լա Ֆուենտեն խաղից անմիջապես հետո ցավակցություն է հայտնել հանգուցյալի ընտանիքին։
«Մինչ դուք կսկսեք հարցեր տալ, ուզում եմ իմ ցավակցությունը հայտնել, քանի որ այսօր տրիբունաներում երկրպագու է մահացել, ցավակցում եմ ընտանիքին»,-լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց նա։
Գերմանիայի «Մյունխեն Արենա» մարզադաշտում կայացած հանդիպումն ավարտվել է Պորտուգալիայի հավաքականի հաղթանակով։ Հիմնական ժամանակն ավարտվեց 2:2 հաշվով, լրացուցիչ ժամանակում ֆուտբոլիստները չկարողացան գրավել դարպասը, իսկ հետխաղյա 11 մետրանոցների շարքում ավելի դիպուկ էին պորտուգալացիները՝ 5:3։ Պորտուգալիայի հավաքականը երկրորդ անգամ նվաճեց Ազգերի լիգան։

Во время финальной игры Лиги наций УЕФА, в которой встретились сборные Испании и Португалии, один из болельщиков трагически погиб, упав со второго яруса стадиона. Фанат упал с восьмиметровой высоты в ложу прессы, сообщает информационное агентство AFP.
Как передает championat, трагический инцидент произошёл в дополнительное время матча. Несмотря на оперативное вмешательство экстренных служб, спасти жизнь болельщика не удалось. Теперь обстоятельства его падения выясняются правоохранительными органами.
В ночь с 8 на 9 июня на поле стадиона «Арена Мюнхен» в Германии завершился финальный матч Лиги наций УЕФА — 2024/2025 между сборными Португалии и Испании. Португальцы одержали победу в серии пенальти (2:2, пен. 5:3) и завоевали чемпионский титул.