«Հայաստան» խմբակցությունը վերահաստատում է իր պատրաստակամությունը՝ ապահովել պակասող 28 պատգամավորի ստորագրությունները իմպիչմենտի գործընթաց նախաձեռնելու համար. Սեյրան Օհանյան
14:13 09/06/2025
«Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը վերջին օրերին տեղի ունեցող ներքաղաքական գործընթացների մասին  կարճ զրույցում Yerkir.am-ին հայտնեց։
- Պարո՛ն Օհանյան, «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը հայտարարել է իմպիչմենտի գործընթաց նախաձեռնելու մասին։ Ո՞րն է «Հայաստան» խմբակցության դիրքորոշումը։
- Այո՛, մենք արձանագրում ենք, որ ՀՀԿ Գործադիր մարմնի կոչով «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը հայտարարել է Դավիթ Համբարձումյանի թեկնածությամբ իմպիչմենտի  գործընթաց նախաձեռնելու մասին՝ ստանձնելով գործընթացի քաղաքական պատասխանատվությունը:  «Հայաստան» խմբակցությունը, հավատարիմ մնալով ավելի վաղ արված հայտարարությանը, վերահաստատում է իր պատրաստակամությունը՝ ապահովել  պակասող   28 պատգամավորի ստորագրությունները ողջամիտ ժամկետներում՝ ԱԺ-ում իմպիչմենտի գործընթաց նախաձեռնելու համար։ Այս հարցերի շուրջ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության մեր գործընկերների հետ պատրաստ ենք հավելյալ քննարկման:

Оганян: Фракция «Армения» подтверждает свою готовность обеспечить недостающие 28 подписей депутатов для процесса импичмента в парламенте
14:37 09/06/2025
Руководитель оппозиционной парламентской фракции «Армения» Сейран Оганян в короткой беседе с Yerkir.am прокомментировал последние внутриполитические процессы.
– Господин Оганян, фракция «Честь имею» заявила об инициировании процесса импичмента. Какова позиция фракции «Армения»?
– Да, мы зафиксировали, что по призыву Исполнительного органа Республиканской партии Армении (РПА) фракция НС «Честь имею» объявила о начале процесса импичмента премьер-министру, выдвинув кандидатуру Давида Амбарцумяна, взяв на себя политическую ответственность за этот процесс.
Фракция «Армения», оставаясь верной ранее сделанному заявлению, вновь подтверждает свою готовность обеспечить недостающие 28 подписей депутатов в разумные сроки для инициирования процесса импичмента в парламенте. По этим вопросам мы готовы к дополнительным обсуждениям с нашими коллегами из фракции «Честь имею».