ՈՒՂԻՂ. Արթուր Վանեցյանի կոչով բազմաթիվ քաղաքացիներ գալիս են օդանավակայան՝ դիմավորելու Կաթողիկոսին
«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի  կոչով բազմաթիվ քաղաքացիներ գալիս են օդանավակայան՝ դիմավորելու Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդին։
«Սիրելի հայրենակիցներ, այս գիշեր, ժամը 01:00-ին Վեհափառ Հայրապետը վերադառնալու է Երևան։ Առաջարկում եմ այդ ժամին հավաքվել «Զվարթնոց» օդանավակայանում և դիմավորել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին։ Մեր եկեղեցին պետք է հստակ իմանա, որ մենք՝ հավատավոր ժողովուրդս, իր կողքին ենք։ Եկեղեցու թշնամիներն էլ պետք է դա լավ գիտակցեն։ Վստահ եմ՝ ճիշտ կազմակերպված դիմադրությունը կստիպի ՀՀ իշխանություններին, ինչպես նաև նրանց հովանավորներին, ետ կանգնել հերթական պիղծ մտադրությունից։
Եվ այսպես, քույրեր և եղբայրներ, հավաքվում ենք «Զվարթնոց» օդանավակայանի VIP սրահի մոտ այս գիշեր ժամը 00:00-ին՝ դիմավորելու Վեհափառ Հայրապետին»,- ավելի վաղ գրել էր Արթուր Վանեցյանը։
Հիշեցնենք, որ Գարեգին Երկրորդը հունիսի 9-ին մեկօրյա այցով մեկնել էր  Արաբական Միացյալ Էմիրություններ։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 10-ի առավոտյան Նիկոլ Փաշինյանը գրել էր. «Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու սիրելի հավատավոր հետևորդներ․
Որպես Ձեզնից մեկը դիմում եմ Ձեզ․ մեզ անհրաժեշտ է գործուն քայլեր ձեռնարկել Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Վեհարանը ազատելու և Կաթողիկոսական նոր ընտրություններ կազմակերպելու ուղղությամբ։
Այս փուլում պիտի ստեղծենք Համակարգող խումբ, վերը նշված օրակարգի կազմակերպչական հարցերը կարգավորելու համար»։

По призыву Артура Ванецяна многочисленные граждане собираются в аэропорту для встречи Католикоса (Live)
23:23 10/06/2025
По призыву председателя партии «Айреник» («Отечество»), бывшего директора СНБ Армении Артура Ванецяна в эти минуты многочисленные граждане собираются в ереванском аэропорту «Звартноц», чтобы встретить Его Святейшество Гарегина II, Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян.
«Дорогие соотечественники, благочестивые последователи Армянской Апостольской церкви! Действующие власти Армении продолжают атаки против наших национальных ценностей, единства, веры и церкви. Уверен, вы знаете: у этих людей нет красных линий. Они безнравственны. Они святотатцы. При выборе методов на пути к своей цели у них нет каких бы то ни было ограничений. И не будет, если они не встретят решительного сопротивления.
Дорогие соотечественники, этой ночью, в 01:00, Его Святейшество Гарегин II, Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян, возвращается в Ереван (из ОАЭ. – Ред.). Предлагаю собраться в аэропорту “Звартноц” к этому часу и встретить Католикоса Всех Армян. Наша Церковь должна четко знать, что мы, верующий народ, рядом с ней. А враги Церкви должны это хорошо осознавать. Уверен: грамотно организованное сопротивление заставит власти Армении, а также их покровителей отступить от очередного нечестивого замысла. Итак, братья и сестры, этой ночью, в 00:00, собираемся у VIP-зала аэропорта “Звартноц”, чтобы встретить Его Святейшество Гарегина II, Верховного Патриарха», – написал сегодня ранее Артур Ванецян.
Напомним, что Его Святейшество Гарегин II, Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян, 9 июня отбыл с однодневным визитом в Объединенные Арабские Эмираты (ОАЭ).