«Զվարթնոց»-ում արտակարգ վայրէջք են կատարել դեպի Շարժա, Դուբայ ուղղությամբ չվերթների ինքնաթիռները
Կազան-Շարժա, Մինվոդի-Դուբայ, Բելգորոդ-Դուբայ չվերթերն արտակարգ վայրէջք են կատարել «Զվարթնոց» օդանավակայանում։ Panorama.am-ին այս մասին ասաց ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի  քարտուղար Լիլիթ Աղաբեկյանը։
Նրա փոխանցմամբ, արտակարգ վայէջքների պատճառն այն է, որ ժամը 04․30-ից Իրանի օդային տարածքը փակ է։  Հայտնի չէ, թե երբ կիրականցվեն չվերթները, կախված է, թե երբ կբացվի օդային տարածքը։
Ավելի վաղ հաղորդել էինք, որ Իսրայելի կողմից Իրանի վրա հարձակումից հետո չեղարկվել են չվերթներ Երևանից և դեպի Երևան։
Հիշեցնենք, որ  Իսրայելը ժամը 3:00-ից մեկնարկած «Ժողովուրդն առյուծի պես» կոդային անվանմամբ գործողության ընթացքում մի շարք օդային և թիրախային հարվածներ է հասցրել Թեհրանին, Սպահանին, Նաթանզին, Ֆորդոյին, Ղոմին և Թավրիզին։ Զոհվել են երկրի միջուկային ծրագրի հետ կապված բարձրաստիճան գիտնականներ, մի շարք բարձրաստիճան զինվորականներ։ Իրանն իր հերթին Իսրայելի ուղղությամբ պատասխան հարված է սկսել ԱԹՍ-ներով։

Flights bound for UAE make emergency landings at Yerevan airport
Several flights en route to the United Arab Emirates made emergency landings at Yerevan's Zvartnots International Airport early on Friday morning. The Kazan–Sharjah, Mineralnye Vody–Dubai and Belgorod–Dubai flights were diverted to Yerevan due to the closure of Iranian airspace.
Lilit Aghabekyan, spokesperson for Armenia's Civil Aviation Committee, confirmed the report to Panorama.am, stating that Iran shut down its airspace at approximately 4:30 a.m. local time.
"The timing for the resumption of these flights remains uncertain and depends on when Iranian airspace will reopen," Aghabekyan said.
Earlier reports indicated that several flights to and from Yerevan had been canceled following Israel's strikes on Iran.