«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ Վահե Հակոբյանի կնոջը՝ PARA TV լրատվամիջոցի ղեկավարն Էլիզաբեթ Պետրոսյանը վկայի դատավարական կարգավիճակով հրավիրվել է հարցաքննություն։ Այս մասին լրագրողների փոխանցեց փաստաբան Մ. Սաֆարյանը։
Է. Պետրոսյանին, տան խուզարկությունից հետո, հրավիրվել է Էրեբունու քննչական բաժին։ Փաստաբանը լրագրողներին ասաց, որ Էլիզաբեթ Պետրոսյանը հրավիրվել էր հարցաքննության վկայի դատավարական կարգավիճակով, որին նախորդել է իրենց տանն իրականացված խուզարկությունը «ենթադրյալ ահաբեկչության կազմակերպման, իշխանությունը զավթելու» վերաբերյալ հարուցված գործի շրջանակում։
«Խուզարկության որոշման մեջ Էլիզաբեթ Պետրոսյանի մասով որևէ ենթադրյալ հանցագործության հետ առնչություն մատնանշված չէ»,- ասաց փաստաբանը։
Էլիզաբեթ Պետրոսյանի բնորոշմամբ, այս ամենը քաղաքական հիստերիա է. «Մենք տեսնում ենք, թե խելառի գլխում ինչ է կատարվում»։

Элизабет Петросян назвала происходящее политической истерией
Супруга лидера партии «Возрождающаяся Армения» Ваге Акопяна Элизабет Петросян, которая является руководителем медиа-ресурса PARA TV, была приглашена на допрос в следственный отдел Эребуни в процессуальном статусе свидетеля. Об этом сообщила журналистам адвокат М.Сафарян.
Она напомнила, что приглашение на допрос последовало за обыском, проведенным в доме Ваге Акопяна и Элизабет Петросян в рамках уголовного дела, возбужденного по предполагаемым фактам «подготовки террористических актов с целью захвата власти».
«В ордере об обыске по части Элизабет Петросян не указано какой бы ни было связи с каким-либо предполагаемы преступлением», – указала адвокат.
Элизабет Петросян назвала происходящее политической истерией. Она отметила, что когда Никол Пашинян закончит мстить оппозиции, перейдет к своей команде. «Он подозревает всех и вся во всем. Сумасшедший, одним словом», – добавила Петросян.