ՀԷՑ-ի պետականացման նախագծերի երեկվա քննարկումից հետո ավելի են խորացել կասկածները. Մինասյան
Ազգային ժողովում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվում է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության հեղինակած «Հանրային ծառայությունները կարգավորող մարմնի մասին» և «Էներգետիկայի մասին» օրենքներում  նախագծերը, որոնցով նախատեսվում է ՀԷՑ-ի պետականացումը։
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանն ասաց, որ երեկվա քննարկումից հետո երկու հարց շարունակում է  ոչ միայն անպատասխան մնալ, այլ ավելի է խորացնում կասկածները։Նա հարցադրումներ ուղղեց նախագծերի հիմնական զեկուցող Վլադիմիր Վարդանյանին.
«Ըստ ձեզ, որպես պետաիրավական  հարցերի հանձնաժողովի նախագահ, պահպանվե՞լ է  արդյոք օրենքի նախագծի շրջանառության մեջ դնելու, կարծիքներ հավաքագրելու,  ԱԺ լիակատար քննարկում իրականացնելու պահանջները, թե՞ ոչ։
Երկրորդ՝ սահմանադրականության, միջազգային պարտավորությունների, Հայաստանի քաղաքացիների ու Հայաստանի վրա անկառավարելի  ֆինանսական և ներդրումային ռիսկերի հետ կապված։ Ո՞վ է վճարելու այս գործարքի հետևանքով  Հայաստանի քաղաքացիների բարձրացող գումարները։
Ո՞ւմ է վերաբերում այս փոփոխությունը, որ սուբյեկտներին»։
Հիմնական զեկուցող ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանն ասաց, որ խոսքը վերաբերում է ոչ միայն ՀԷՑ-ին, նաև էներգետիկայի ոլորտի բոլոր անկյունաքարային դերկատարություն իրականացնող ուբյեկտներին։

During a second parliamentary reading on Wednesday, MP Artsvik Minasyan of the opposition Hayastan faction expressed deep concerns over proposed legislative amendments that would allow for the nationalization of the Electricity Networks of Armenia (ENA).
Minasyan questioned whether proper legislative procedures had been followed, including expert consultations and comprehensive parliamentary debates. He also raised issues regarding the constitutionality of the bill and its economic impact.
“What are the financial and investment risks? Who will ultimately bear the higher electricity costs?” he asked Vladimir Vardanyan, the bill’s sponsor and head of the Standing Committee on State and Legal Affairs.
Vardanyan responded that the amendments target not only ENA but all entities with strategic importance in Armenia’s energy sector.