Պարո՛ն Հովհաննիսյան, ամաչում եմ, որ Դուք ԵՊՀ ռեկտորն եք. Աբաջյանին ազատել են աշխատանքից
Խաչիկ Աբաջյանն ազատվել է ԵՊՀ ուսանողների հետ տարվող աշխատանքների կենտրոնի փոխտնօրենի պաշտոնից։ Այս մասին հայտնում է Աբաջյանը։
«Բառացիորեն րոպեներ առաջ տեղեկացա, որ հուլիսի 11-ից (2 օրից) ազատվում եմ ԵՊՀ ուսանողների հետ տարվող աշխատանքների կենտրոնի փոխտնօրենի պաշտոնից։
Այն, ինչ գրված է այս խայտառակ, անգրագետ ծանուցման մեջ, որևէ կապ չունի իրավականության և աշխատանքային իրավունքի հետ։
2 օր առաջ մարդուն տեղեկացնել, որ նա աշխատանքից ազատված է, կարող էր անել միայն ԵՊՀ այսօրվա ադմինիստրացիան։
Ընդ որում՝ նշված որևէ հոդված կամ դատարանի որոշում չի ենթադրում այն, ինչ անհաջող կերպով փորձել են «հիմնավորել» այս ծանուցման մեջ։
Առաջիկայում հանգամանորեն անդրադառնալու եմ այս գործընթացին՝ բացելով բոլոր փակագծերը։
Պարո՛ն Հովհաննիսյան, ամաչում եմ, որ Դուք ԵՊՀ ռեկտորն եք (դեռ)։ «Ես կապ չունեմ, ինձ ստիպում են» խոսքերը ոչ միայն չեն թոթափում Ձեր պատասխանատվությունը, այլև խորացնում են իմ ամոթի զգացումը։
Հ.գ. Իմ ունեցած տեղեկությունների համաձայն՝ սա սկիզբն է, առաջիկայում ԵՊՀ-ում տեղի են ունենալու աննախադեպ իրադարձություններ»,- գրել է նա։

Хачик Абаджян: Господин Ованнисян, мне стыдно, что Вы – ректор ЕГУ
Буквально несколько минут назад я узнал, что с 11 июля (через 2 дня) буду уволен с должности заместителя директора Центра по работе со студентами Ереванского государственного университета (ЕГУ). Об этом на своей странице в Facebook написал замдиректора Центра по работе со студентами ЕГУ Хачик Абаджян.
«Написанное в этом позорном, безграмотном уведомлении не имеет ничего общего с законностью и трудовым законодательством.
Сообщать человеку об увольнении лишь за 2 дня? Так могла поступить только сегодняшняя администрация ЕГУ.
При этом ни одна из указанных статей или судебных решений не подразумевает того, что они безуспешно пытались «обосновать» в этом извещении.
Подробно расскажу об этом процессе в ближайшее время, раскрыв все скобки.
Господин Ованнисян, мне стыдно, что Вы (пока) – ректор ЕГУ. Слова «я тут ни при чем, меня заставляют» не только не снимают с Вас ответственности, но и усугубляют моё чувство стыда.
P.S. По имеющимся у меня данным, это только начало, в ближайшее время в ЕГУ произойдут беспрецедентные события», – написал Абаджян и приложил снимок извещения: