էջմիածնի նախկին քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանին մեղադրանք է առաջադրվել
ArmLur.am-ի տեղեկությունների  համաձայն,  էջմիածնի նախկին համայնքապետ Դիանա Գասպարյանին Հակակոռուպցիոն կոմիտեն մեղադրանք է առաջադրել։
Հակակոռուպցիոն կոմիտեից Panorama.am-ի հետ զրույցում ոչ հերքեցին, ոչ էլ հաստատեցին այդ լուրը՝ նշելով, որ չեն մեկնաբանում։
Հիշեցնենք՝ «Ժողովուրդ» օրաթերթն օրեր առաջ գրել էր, Հակակոռուպցիոն կոմիտե է հրավիրվել և հարցաքննվել Էջմիածնի նախկին քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանը։ Մայիսի 15-ին Դիանա Գասպարյանը հայտնել էր,   որ հրաժարական է տալիս։ Կուսակիցները նրա հրաժարականի պատճառների մասին մինչև օրս չեն խոսում՝ նշելով, որ Գասպարյանի ներկայացրած պարզաբանումներին ավելացնելու ոչինչ չունեն:

Former Armenian mayor reportedly charged
In response to an inquiry from Panorama.am, the Anti-Corruption Committee neither confirmed nor denied the report, stating that they do not comment on such matters.
The Zhoghovurd daily reported earlier that Diana Gasparyan had been summoned to the Anti-Corruption Committee for questioning.
Gasparyan announced her resignation on May 15. Since then, her political allies have refrained from discussing the reasons behind her departure, saying they have nothing to add to the explanation she provided at the time.