Ծառուկյանը պատմել է, թե երբ է պլանավորում անցկացնել իր հաջորդ մենամարտը
UFC-ի թեթևքաշային կարգի վարկանիշային աղյուսակի առաջին համարի հավակնորդ Արման Ծառուկյանը խոսել է իր հաջորդ մենամարտի մասին: Մարզիկի խոսքով, մոտ ապագայում պետք է ինչ-որ որոշակիություն լինի։
«Նրանք ինձ ասացին, որ մինչև հաջորդ շաբաթ կորոշեն։ Կամ ես տիտղոսի համար կմենամարտեմ Տոպուրիայի հետ, կամ այդ մենամարտից առաջ կունենամ ևս մեկ մենամարտ։ Դա կլինի օգոստոսին կամ սեպտեմբերին», - sport.ru-ի հաղորդմամբ, Ծառուկյանի խոսքերն է մեջբերում Global Reality-ն։
28-ամյա Ծառուկյանն իր վերջին մենամարտն անցկացրել է ապրիլի 13-ին Լաս Վեգասում (ԱՄՆ)՝ UFC 300 մրցաշարի շրջանակներում։ Այնտեղ նա հաղթել է Չարլզ Օլիվեյրային՝ բաժանված որոշմամբ։

Арман Царукян рассказал, когда планирует провести следующий бой
Первый номер рейтинга UFC в легком весе Арман Царукян рассказал о своем следующем поединке. По словам спортсмена, уже в блиажйшее время должна появиться определенность, передает Sport.ru.
"Мне сказали, что определятся к следующей неделе. Либо я подерусь за титул с Топурией, либо до этого боя проведу ещё один поединок. Это будет в августе или сентябре", - цитирует Царукяна Global Reality.
28-летний Царукян последний бой провёл 13 апреля в Лас-Вегасе (США) на турнире UFC 300. Там он победил Чарльза Оливейру раздельным решением судей.