Իսկ, որ դատվելու եք՝ դա անխուսափելի է. Բագրատ Սրբազանը՝ զավեշտի թագուհուն
Սրբազան Պայքարի առաջնորդ, քաղբանտարկյալ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի նամակը ԱԱԾ շենքում գտնվող «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից.
«Զավեշտի թագուհին…
Փաստաբանիցս՝ պարոն Խուդոյանից տեղեկացա, որ տեղեկատվական ահաբեկչությամբ զբաղվող խմբի ոչ այնքան կարկառուն, բայց կարկառուն դառնալու հավակնություններ և ձգտումներ դրսևորող անդամներից առողջապահության դեռևս «նախարար» Անահիտ Ավանեսյանը ինչ որ դատական գործընթաց է սկսում իմ դեմ «ժողովրդին վիրավորելու» պատրվակով։
Բարձրաձայն ծիծաղում եմ…
Նախ՝ տիկին Ավանեսյանին խորհուրդ կտայի իր «ողբացյալ» նախորդի՝ Ա.Թ.-ի հետ պարզել վերջապես COVID-ի գործն ու՞ր հասավ…
Սակայն գրությանս պատճառը սա չէր։ Պարզապես ցանկանում եմ խորհուրդ տալ, եթե կուզեք պահանջել, որ տիկին Ավանեսյանը ժամանակ գտնի և ընթերցի (ՖԲ ստատուսներից բացի նաև ինչ որ լուրջ բան կարդա) իմ հեղինակած «Հայաստանի առողջապահական համակարգը. անցյալը, ներկան և հեռանկարները (կենսաբարոյաբժշկական և աստվածաբանական հայացք)» գիրքը։ Եթե չկարողանա այն գտնել, ապա վստահաբար կարող է ձեռքբերել Մոնրեալի Concordia համալսարանի գրադարանից Google-ի միջոցով։ “The healthcare system of Armenia : past, present and perspectives (biomedical, ethical and theological view)”:
Գուցե մի փոքր օգուտ կքաղեք ոլորտը վերջնականապես կործանելուց առաջ։
Իսկ, որ դատվելու եք՝ դա անխուսափելի է, քանզի
Հաղթանակն այլընտրանք չունի…
Հ.Գ. Մի փոքրիկ խրատ էլ Աստվածաշնչից.
«Մի ունեցիր բանսարկուի համբավ և քո լեզվով չարիք մի նյութիր, որովհետև գողի վրայից անպակաս է ամոթը, երկերեսանու վրայից՝ չար պարսավանքը։ Անխոհեմ մի եղիր ո՛չ մեծ և ո՛չ փոքր բաների մեջ»։ Սիրաքի Իմաստություն 5։16-18»։

Архиепископ Баграт Галстанян – «королеве абсурда»: А то, что предстанете перед судом, – неизбежно
Лидер движения «Священная борьба», архиепископ Баграт Галстанян направил письмо из УИУ «Ереван-Кентрон» (Ереван-Центр), расположенного в здании СНБ Армении.
«Королева абсурда…
От своего адвоката – Ованнеса Худояна – узнал, что не столь видная, но стремящаяся стать такой представительница занимающейся информационным террором группы, пока еще занимающая пост „министра” здравоохранения Анаит Аванесян инициирует какой-то судебный процесс против меня – под предлогом „оскорбления народа”.
Громко смеюсь…
Во-первых, я бы посоветовал госпоже Аванесян выяснить у своего „печально известного” предшественника А.Т. (бывший министр здравоохранения Арсен Торосян. – Прим. ред.), чем в конечном итоге закончилось судебное разбирательство по делу о COVID?..
Однако цель у моего письма – иная. Просто хочу посоветовать, если хотите, потребовать, чтобы госпожа Аванесян нашла время и прочитала (прочитала что-то серьезнее постов в Facebook) мою книгу "Система здравоохранения Армении: прошлое, настоящее и перспективы (биомедицинский, этический и теологический взгляд)".
Если не сможет ее найти, то без труда сможет получить ее через Google в библиотеке Университета Concordia Монреаля: “The healthcare system of Armenia : past, present and perspectives (biomedical, ethical and theological view)”:
Возможно, это принесет хоть какую-то пользу – до того, как вы окончательно погубите эту сферу.
А то, что вы сами предстанете перед судом – это неизбежно, ибо победе нет альтернативы…
P.S. И еще одно небольшое наставление из Библии:
«Не прослыви наушником, и не коварствуй языком твоим: ибо на воре – стыд, и на двоязычном – злое порицание. Не будь неразумным ни в большом, ни в малом».