Կոբախիձե. Վրաստանը ողջունում է այս պատմական պահը Հայաստանի, Ադրբեջանի, տարածաշրջանի և ամբողջ աշխարհի համար
13:48 09/08/2025
Վրաստանը ողջունում է այս պատմական պահը Հայաստանի, Ադրբեջանի, տարածաշրջանի և ամբողջ աշխարհի համար։ Այս մասին իր X-ում գրել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն՝ անդրադառնալով Վաշինգտոնում նախօրեին կայացած Փաշինյան-Թրամփ-Ալիև հանդիպմանն ու ստորագրված փաստաթղթերին։
«Շնորհավորում ենք Դոնալդ Թրամփին, Նիկոլ Փաշինյանին, Իլհամ Ալիևին այս հաջողության՝ պատմական խաղաղության համաձայնագրի կնքման և տարածաշրջանում կայունության և տնտեսական զարգացման նոր դարաշրջանի բացման կապակցությամբ:
Վրաստանը միշտ հանդես է եկել տարածաշրջանային խաղաղության և  համագործակցության օգտին և շարունակելու է վճռականորեն աջակցել նրանց»,-գրել է նա։

Кобахидзе: Грузия приветствует этот исторический момент для Армении, Азербайджана, региона и всего мира
13:34 09/08/2025
Грузия приветствует этот исторический момент для Армении, Азербайджана, региона и всего мира, написал на своей странице в Х премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе, коснувшись подписанной 8 августа в Вашингтоне совместной декларации президента США, премьера Армении и президента Азербайджана.
«Поздравляем Дональда Трампа, Ильхама Алиева и Никола Пашиняна с этим успехом – заключением исторического мирного соглашения и открытием новой эры стабильности и экономического развития в регионе.
Грузия всегда выступала за региональный мир и сотрудничество и будет продолжать решительно поддерживать их», – отметил грузинский премьер.