«Վարչապետին անվստահություն հայտնելու (իմպիչմենտի) գործընթացը նոր փուլ է մտնում։ Այսօր այդ գործընթացը նախաձեռնած Ազգային ժողովի «Պստիվ ունեմ» խմբակցությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ։ Խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը, օրեր առաջ, հայտարարեց` սեպտեմբերի ընթացքում խորհրդարանական լսումներ անցկացնելու մտադրության մասին։ Հավանաբար լսումները կանցկացվեն այդ հայտարարության քննարկման օրակարգով»,-գրում է հասարակական--քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը։
Նրա խոսքով, պետք մեկտեղել բոլոր ուժերը` այդ գաղափարը կյանքի կոչելու համար։
Հետգրությամբ Ղազարյանը նշել է.
«Ներկա պահին Ազգային ժողովի 107 պատգամավորներից վարչապետին չեն ցանկանում անվստահություն հայտնել 99-ը, որոնցից 69-ը «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ են, 28--ը` «Հայաստան» խմբակցության, 2-ն էլ խմբակցություններից դուրս։ Հուսանք առաջիկա օրերին այդ թվերի հարաբերակցությունը կփոխվի»։

Эдгар Казарян: Процесс импичмента вступает в новую фазу
«Процесс выражения недоверия премьер-министру (импичмента) вступает в новую фазу», – пишет общественно-политический деятель Эдгар Казарян.
«Сегодня инициировавшая этот процесс фракция «Честь имею» Национального Собрания Армении выступила с заявлением. Руководитель данной фракции Айк Мамиджанян несколько дней назад заявил о намерении провести в сентябре парламентские слушания. Вероятно, слушания будут проведены для обсуждения данного заявления», – указал Казарян.
По его словам, необходимо объединить все силы для реализации этой идеи.
В постскриптуме Э.Казарян отметил:
«На данный момент из 107 депутатов Национального Собрания 99 не хотят выражать недоверие премьер-министру. Из них 69 являются членами фракции партии власти «Гражданский договор», 28 – фракции «Армения», еще 2 депутата не входят в состав фракций. Надеемся, что в ближайшие дни соотношение этих цифр изменится».