«Վարչապետին անվստահություն հայտնելու (իմպիչմենտի) գործընթացը նոր փուլ է մտնում։ Այսօր այդ գործընթացը նախաձեռնած Ազգային ժողովի «Պստիվ ունեմ» խմբակցությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ։ Խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը, օրեր առաջ, հայտարարեց` սեպտեմբերի ընթացքում խորհրդարանական լսումներ անցկացնելու մտադրության մասին։ Հավանաբար լսումները կանցկացվեն այդ հայտարարության քննարկման օրակարգով»,-գրում է հասարակական--քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը։
Նրա խոսքով, պետք մեկտեղել բոլոր ուժերը` այդ գաղափարը կյանքի կոչելու համար։
Հետգրությամբ Ղազարյանը նշել է.
«Ներկա պահին Ազգային ժողովի 107 պատգամավորներից վարչապետին չեն ցանկանում անվստահություն հայտնել 99-ը, որոնցից 69-ը «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ են, 28--ը` «Հայաստան» խմբակցության, 2-ն էլ խմբակցություններից դուրս։ Հուսանք առաջիկա օրերին այդ թվերի հարաբերակցությունը կփոխվի»։

The initiative to launch impeachment proceedings against Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has entered a new phase, political activist Edgar Ghazaryan said on Tuesday.
In a social media post, Ghazaryan referred to a statement by the opposition Pativ Unem parliamentary faction, which formally initiated the process. Its leader Hayk Mamijanyan previously announced plans to convene parliamentary hearings in September to debate the impeachment resolution.
Ghazaryan stressed the need for unity among political forces to advance the initiative. He highlighted that support in the National Assembly remains limited. Out of 107 lawmakers, 99 are currently unwilling to back a no-confidence motion against Pashinyan, including 69 from the ruling Civil Contract party, 28 from the opposition Hayastan bloc and two independent MPs.