Մեսսին կկնքի բազմամյա պայմանագիր. ESPN
«Ոսկե գնդակի» ութակի դափնեկիր Լիոնել Մեսսին չի պլանավորում ավարտել կարիերան: ESPN-ի տվյալներով, 38-ամյա արգենտինացի հարձակվողը մոտ է իր ներկայիս ակումբի՝ ամերիկյան «Ինտեր Մայամիի» հետ նոր բազմամյա պայմանագիր կնքելուն:
euro-football.ru-ի հաղորդմամբ, կողմերը դեռ պետք է համաձայնեցնեն համաձայնագրի վերջին մանրամասները։ Սպասվում է, որ Մեսսին շուտով կստորագրի նոր պայմանագիրը:
Արգենտինացի աստղը «Ինտեր Մայամիի» հետ է 2023 թվականի ամռանից: Նրա ներկայիս պայմանագիրը ակումբի հետ լրանում է 2025 թվականի դեկտեմբերի վերջին: Հարձակվողը MLS-ի ընթացիկ մրցաշրջանում անցկացրել է 21 խաղ, խփել 20 գոլ և կատարել ինը գոլային փոխանցում:

Месси подпишет многолетний контракт с клубом
По информации ESPN, 38-летний аргентинский форвард близок к подписанию нового многолетнего контракта со своим нынешним клубом – американским «Интер Майами». Сторонам осталось уладить последние детали соглашения.
Ожидается, что Месси подпишет новый трудовой договор в ближайшее время. Звездный аргентинец выступает за «Интер Майами» с лета 2023 года. Действующее соглашение Лионеля с клубом истекает в конце декабря 2025-го.
В текущем сезоне МЛС нападающий сыграл 21 встречу, записав на свой счет 20 забитых мячей и девять ассистов, пишет ЕВРО-ФУТБОЛ.Ру.