Որևէ վարկած, պատճառ, որ կարելի է մտածել, որ այսպիսի բան կարող էր լինել, չկա. Մեսրոպ Առաքելյան
«Որևէ վարկած, պատճառ, որ կարելի է մտածել, որ այսպիսի բան կարող էր լինել և՛ մեր, և՛, վստահ եմ, նաև Վալոդյայի համար, զարմանալի էր, որովհետև օր ու գիշեր լծված էր համայնքի խնդիրների լուծմամբ, բնակիչների հետ հանդիպումներով»,-Փարաքարի համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանի սպանության վայրում ասաց «Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մեսրոպ Առաքելյանը։
Նա ասաց, որ կատարվածն անձնական ողբերգություն է, քանի որ Վալոդյա Գրիգորյանն իր մտերիմ ընկերն էր։
Առաքելյանը բացառոց, որ որևէ մեկի հետ Գրիգորյանը կոնֆլիկտ կամ խնդիր ունենար։
«Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիրը հայտնեց, որ համայնքի ղեկավարը մեծ աշխատանքներ էին տարվում համայնքում, իր թիմի հետ միասին։
«Համայնքի բնակիչները միշտ իր աշխատասենյակում էին և նրանք իրենց գոհունակությունն էին հայտնում, որ համայնքի բազմաթիվ խնդիրներ են լուծվել։ Շատ սիրված էր համայնքի բնակիչների կողմից և վերջին ընտրություններից հետո այն աշխատանքները, որ կատարվել էր, այդ վստահությունն ամրապնդել էր»,- ասաց Առաքելյանը։
Նա տարակուսեց, որ համայնքում նախկինում տեղի ունեցած սպանությունից հետո կանխարգելիչ գործողություններ չէին արվել և արդյունքում փողոցում համայնքի ղեկավար և ոստիկան էր սպանվել։

Месроп Аракелян: Нет никаких оснований или версий, которые позволяли бы предположить такое
«Никаких оснований или версий, которые позволяли бы предположить такое. И для нас, и, уверен, для Володи, это стало неожиданностью. Ведь он денно и нощно был погружен в решение проблем общины, был занят встречами с жителями», – заявил соучредитель партии «Страна для жизни» Месроп Аракелян на месте убийства главы укрупненной общины Паракар Володи Григоряна.
Он подчеркнул, что произошедшее является для него личной трагедией, так как Володя Григорян был его близким другом.
Аракелян исключил возможность того, что у Григоряна могли быть конфликты или проблемы с кем-либо.
По его словам, глава общины Паракар совместно со своей командой проводил большую работу на благо жителей.
«К нему в кабинет постоянно приходили жители общины, и они выражали удовлетворение тем, что множество проблем было решено. Он пользовался большой любовью и уважением, а после последних выборов результаты его работы только укрепили это доверие», – отметил Аракелян.
Он выразил недоумение по поводу того, что после предыдущего убийства в общине не были предприняты профилактические меры, и в итоге на улице были убиты глава общины и полицейский.