Փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը կալանավորվեց 2 ամսով
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը, նախագահությամբ դատավոր Մասիս Մելքոնյանի, 2 ամիս ժամկետով կալանավորել է փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևին։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Ռոման Երիցյանը։
Քննչական կոմիտեից հայտնել էին, որ քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում Կոչուբաևի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 490-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (դատավորի, դատախազի, քննիչի մասին արատավորող, նշված անձանց իրավունքներին ու օրինական շահերին այլ վնաս պատճառող տեղեկություն հրապարակելը՝ կապված նշված անձանց օրինական ծառայողական կամ մասնագիտական գործունեության հետ):
Կոչուբաևը ձերբակալվել էրր նախօրեին։  Իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը հայտնել էր, որ «18 արդարների» գործով դատական նիստից հետո դիմակավորված անձիք առևանգել են փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևին, դիմակավորված ԱԱԾ-ականները Կոչուբաևին իր իսկ մեքենայից բռնի կերպով հանել են և տարել։

The Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by judge Masis Melkonyan, has ordered a two-month detention for lawyer Alexander Kochubayev, his attorney Roman Yeritsyan reported on Friday.
Kochubayev faces charges under Article 490(2) of the Criminal Code (the disclosure of defamatory information about a judge, prosecutor or investigator in connection with their official duties.)
Kochubayev was arrested on Thursday. Human rights activist Ruben Melikyan revealed that after a court hearing in the case of Archbishop Bagrat Galstanyan and his supporters, masked NSS officers forcibly removed Kochubayev from his car and took him away.