Դե ինչ, ազատ, զարգացող և արժանապատիվ կյանքի համար մղվող պայքարի հերթական փուլի մեկնարկը տրված է. Խաչիկ Մանուկյան
13:41 18/10/2025
«Դե ինչ, ազատ, զարգացող և արժանապատիվ կյանքի համար մղվող պայքարի հերթական փուլի մեկնարկը տրված է»,-հայտարարել է Վաղարշապատի ՏԻՄ ընտրություններում «Հայրենիք» կուսակցության կողմից որպես քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Խաչիկ Մանուկյանը։
Նա Վաղարշապատի բնակիչներին տեղեկացրել է, որ նոյեմբերի 16-ի ընտրություններին «Հայրենիքը» մասնակցելու է 8-րդ համարի ներքո։
Հիշեցնենք, որ Վաղարշապատի ընտրություններին մասնակցում են 8 քաղաքական ուժեր։ Այսօր ԿԸՀ արտահերթ նիստում վիճակահանությամբ որոշվեցին կուսակցությունների ու դաշինքների հերթական համարները։

Хачик Манукян: Дан старт очередному этапу борьбы за свободную, развивающуюся и достойную жизнь
«Что ж, дан старт очередному этапу борьбы за свободную, развивающуюся и достойную жизнь», – заявил Хачик Манукян, выдвинутый партией «Айреник» («Отечество») кандидатом на пост главы общины Вагаршапат на предстоящих 16 ноября выборах в органы местного самоуправления.
Он сообщил жителям Вагаршапата, что на выборах 16 ноября партия «Отечество» будет представлена в избирательных бюллетенях под восьмым номером.
Напомним, что в выборах в Совет старейшин Вагаршапата участвуют 8 политических сил. Сегодня, 18 октября, на внеочередном заседании Центральной избирательной комиссии Армении по итогам жеребьевки были определены их порядковые номера.