ՔՊ-ն 7 տարիներին մսխել է ժողովրդի վստահությունը, միայն վարչական ռեսուրսի չարաշահմամբ, բռնության գործիքակազմը կիրառելով՝ վերարտադրվելու շանս ունի. Խաչիկ Գալստյան
13:57 14/11/2025
««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն այս 7 տարիներին մսխել է  ժողովրդի վստահությունը, միայն վարչական ռեսուրսի չարաշահմամբ, բռնության գործիքակազմը կիրառելով՝ վերարտադրվելու շանս ունի»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Խաչիկ Գալստյանը՝  ամփոփելով Վաղարշապատ համայնքում իրենց քարոզարշավը։
Նա նշեց, որ քարոզարշավի ընթացքում հազարավոր մարդկանց շուրթերից լսել են՝ ինչպես ազատվել այս իշխանություններից. «Մենք առաջարկում ենք գործիքակազմ. եղել ենք փողոցում, փողոցով չի ստացել, հիմա կա ընտրական հնարավորություն։ Լիահույս եմ, հենց Վաղարշապատում հնարավոր է  այդ հաղթանակը վերակերտել, ինչպես եղավ Գյումրիում, Փարաքարում, հետո նույն ընթացքը կշարունակենք արդեն ավելի մեծ մասշտաբով»։
Խ.Գալստյանը նշեց, որ քարոզարշավի ընթացքում արձանագրել են վարչական ռեսուրսի անխնա օգտագործում, բայց  վստահ է՝ ընդդիմությունն այնքան ռեսուրս ունի, որ ընտրատեղամասերում անհնար են խախտումները։
Խաչիկ Գալստյանը համոզված է, որ ընդդիմությունը Վաղարշապատում հաղթանակ է տոնելու։
Հիշեցնեք, որ նոյեմբերի 16-ին Արմավիրի մարզի Վաղարշապատ համայնքի համամասնական ընտրակարգով ավագանու ընտրությունների քվեարկությունն է։ Ընտրություններին  մասնակցում է 8 քաղաքական ուժ, այդ թվում «Հայրենիք» կուսակցությունը, որի կողմից Վաղարշապատի քաղաքապետի թեկնածու է առաջադրված  բանաստեղծ Խաչիկ Մանուկյանը։

Партия власти растратила доверие народа, имеет шанс на воспроизводство лишь за счет злоупотребления административным ресурсом – Галстян
Партия власти «Гражданский договор» за минувшие 7 лет растратила доверие народа и имеет шанс на воспроизводство лишь за счет злоупотребления административным ресурсом и применения инструментов давления, заявил в беседе с журналистами представитель политсовета партии «Айреник» («Отечество») Хачик Галстян, подводя итоги предвыборной кампании их политсилы в общине Вагаршапат.
Напомним, пропорциональный список партии «Айреник» («Отечество») на предстоящих 16 ноября выборах в Совет старейшин общины Вагаршапат Армавирской области Армении возглавляет Хачик Манукян.
Хачик Галстян отметил, что за эти дни во время агиткампании слышал из уст тысяч людей, как они хотят избавиться от действующей власти. «Мы предлагаем инструментарий. Мы пытались добиться смены власти в стране через уличную борьбу, не получилось. Сейчас есть возможность добиться этой цели через выборы. Я уверен, что именно в Вагаршапате можно вновь одержать победу над правящей партией, как это произошло по итогам состоявшихся 30 марта выборов в органы местного самоуправления в Гюмри и Паракаре. А затем этот процесс сделаем более масштабным», – добавил Галстян.
Он отметил также, что в ходе агиткампании, которая стартовала 22 октября и продолжится до 24:00 14 ноября, было зафиксировано беспрецедентное использование административного ресурса, но выразил уверенность, что у оппозиции достаточно ресурсов, чтобы не допустить нарушений на избирательных участках.
Хачик Галстян убежден, что оппозиция одержит победу в Вагаршапате.
Выборы в Совет старейшин общины Вагаршапат Армавирской области Армении назначены на 16 ноября и пройдут по пропорциональной избирательной системе.
На выборах в Совет старейшин Вагаршапата политические силы в избирательных бюллетенях будут расположены в следующем порядке: