Եթե չհաղթի ընտրություններում, ի՞նչ պատասխան է տալու Արգիշտի Մեխակյանը Նիկոլ Փաշինյանին
«Մենք այս ամբողջ ընթացքում իրականացրել ենք քարոզարշավ հանուն մեկ բանի՝ ստանալ վաղարշապատցիների բացարձակ վստահությունը։ Այդ մտքով ես այսօր քվեարկել եմ»,-քվեարկությունը կատարելուց հետո լրագրողներին ասաց Վաղարշապատի ավագանու ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ցուցակը գլխավորող  Վաղարշապատ համայնքի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատար, Արմավիրի նախկին մարզպետ Արգիշտի Մեխակյանը։
Հարցին՝ ինչո՞ւ Նիկոլ Փաշինյանը չէր մասնակցում Վաղարշապատում քարոզարշավի վերջին օրվա հանրահավաքին, նա ասաց. «Նման օրակարգ չենք ունեցել։ Մենք նունիսկ ի սկզբանե հանարահավաք չենք պլանավորել»։
Հարցին՝ եթե չհաղթի, ի՞նչ պատասխան է տալու Նիկոլ Փաշինյանին, Մեխակյանն ասաց. «Մենք կայացած քաղաքական ուժ ենք, մեր անելիքներն ընտրությունում հաղթելու, պարտվելու հետ կապված տեսել եք... »։
Հիշեցնենք, որ այսօր Վաղարշապատ խոշորացված համայնքում համամասնական ընտրակարգով ավագանու ընտրություններ են: Ընտրություններին մասնակցում է 8 քաղաքական ուժ։ Վաղարշապատ համայնքի ընտրողների թիվը, ըստ Ներքին գործերի նախարարության միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության տվյալների, 69 866 է։

Что скажет Мехакян Николу Пашиняну в случае поражения на муниципальных выборах в Вагаршапате?
«Мы в ходе всей предвыборной кампании стремились к одному – завоевать абсолютное доверие жителей Вагаршапата. С этой мыслью я сегодня и проголосовал», – сказал журналистам после голосования на выборах в Совет старейшин общины Вагаршапат Армавирской области Армении 16 ноября врио руководителя общины Вагаршапат и возглавляющий список партии «Гражданский договор» Аргишти Мехакян.
На вопрос, почему Никол Пашинян не участвовал в митинге Вагаршапате в последний день агиткампании к выборам, Мехакян ответил: «Такой повестки не было. Мы даже изначально не планировали митинг».
Отвечая на вопрос, что он скажет Николу Пашиняну в случае поражения, Мехакян отметил: «Мы – состоявшаяся политическая сила. Наши действия в случае победы или поражения на выборах вы видели…»
По состоянию на 11:00, в голосовании на выборах в Совет старейшин укрупненной общины Вагаршапат приняли участие 5283 избирателя или 7.56% граждан, имеющих право голоса. Согласно опубликованным 12 ноября МВД Армении данным, право голоса в Вагаршапате имеют 69 866 человек.