Գարեգին Երկրորդ. Ընտրությունը կատարեցինք աղոթքով՝ հայցելով, որ արդար ընթացք ունենա
Վաղարշապատի 14/46 տեղամասում իր ընտրությունը կատարեց Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդը, Արշակ Սրբազանը, նաև այլ հոգևորականները։
Քվերակությունից հետո Գարեգին Երկրորդն ասաց. «Ընտրությունը կատարեցինք աղոթքով՝ հայցելով, որ արդար ընթացք ունենա, Վաղարշապատ քաղաքը բարգավաճի, շենանա, մայդտեղ ապրող մեր ժողովրիդն պարգևի բարօր կյանք, երջանիկ ապագա»։
Հիշեցնենք, որ այսօր Վաղարշապատ խոշորացված համայնքում համամասնական ընտրակարգով ավագանու ընտրություններ են: Ընտրություններին մասնակցում է 8 քաղաքական ուժ։ Վաղարշապատ համայնքի ընտրողների թիվը, ըստ Ներքին գործերի նախարարության միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության տվյալների, 69 866 է։

His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, voted in the Vagharshapat municipal elections on Sunday morning. He was accompanied by Archbishop Arshak Khachatryan and other clergymen at polling station 14/46.
After casting his ballot, Karekin II said they had “voted with prayer”, expressing hope that the elections would proceed fairly and that Vagharshapat would “prosper and flourish”, bringing a better and more secure future for its residents.
Eight political forces are running in the City Council elections. The Migration and Citizenship Service put the number of eligible voters at 69,866.