Ինդոնեզիայում ջրհեղեղների և սողանքների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 631-ի
Ինդոնեզիայում ջրհեղեղների և սողանքների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 631-ի, իսկ 472 մարդու որոնումները շարունակվում են: Ինդոնեզիայի իշխանությունների տվյալներով՝ մեկ միլիոն մարդ տեղահանվել է իրենց տներից:
Ինդոնեզիայի Հյուսիսային Սումատրա, Աչեհ և Արևմտյան Սումատրա նահանգներում ուժեղ անձրևների պատճառով ջրհեղեղներ և սողանքներ են տեղի ունեցել: Իշխանությունները նախկինում հայտնել էին աղետի հետևանքով 604 մահվան մասին:
«Աղետի հետևանքների ամփոփում. 631 զոհ, 472 անհետ կորած, 2600 վիրավոր»,-«ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, հաղորդել է Ինդոնեզիայի Ազգային աղետների կառավարման գործակալությունը (BNPB):

От наводнений и оползней в Индонезии погиб 631 человек, миллион покинул дома
Число погибших от наводнений и оползней в Индонезии выросло до 631, поиски 472 человек продолжаются, миллион человек были вынуждены покинуть свои дома, свидетельствуют данные индонезийских властей.
Как передает РИА Новости, наводнения и оползни произошли из-за обильных дождей в индонезийских провинциях Северная Суматра, Ачех и Западная Суматра. Ранее власти сообщали о 604 погибших в результате стихийного бедствия.
"Обзор последствий стихийных бедствий: погиб 631 человек, пропали 472 человека, ранены 2600 человек", - сообщило Национальное агентство по стихийным бедствиям (BNPB) Индонезии.
Уточняется, что "3500 зданий серьезно повреждены, а миллион человек были вынуждены покинуть свои дома".