«Ուժեղ Հայաստան». «Մեր ձևով» շարժման անդամները կուսակցություն են գրանցել
Բարերար, գործարար Սամվել Կարապետյանի ընտանիքի կողմից ձևավորված «Մեր ձևով» շարժման անդամները գրանցել են կուսակցություն՝ «Ուժեղ Հայաստան» անվամբ։ Կուսակցությունը գրանցված է Տերյան 69 հասցեում։
Էլեկտրոնային ռեգիստրի տեղեկատվության համաձայն՝ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը գրանցել են Ալեքսան Ալեքսանյանը, Աշոտ Ֆարսյանն ու Լենա Մաթևոսյանը, որոնք «Մեր ձևով» շարժման անդամներն են։
«Մեր ձևով» շարժման մամուլի խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը լրատվամիջոցներին հայտնել է, որ Սամվել Կարապետյանի գլխավորած «Մեր ձևով» ժողովրդական շարժումը Հայաստանում իրական ու որակական փոփոխություններ իրականացնելու օրակարգ ունի։
«Այդ փոփոխություններին հնարավոր է հասնել քաղաքական հայտի և քաղաքական ակտիվ գործընթացներում ներգրավվելու միջոցով, ինչի մասին առիթ ունեցել ենք հայտնելու։ Սամվել Կարապետյանի գլխավորած ուժի կազմակերպական աշխատանքներն ավարտական փուլում են։ Առաջիկայում քաղաքական ուժը հանդես կգա հստակ օրակարգով և կներկայացնի Հայաստանի զարգացման իր տեսլականը»,- նշել է նա։

«Сильная Армения»: движение «По-нашему» Самвела Карапетяна зарегистрировало в Армении партию
Члены сформированного семьей предпринимателя и благотворителя Самвела Карапетяна движения «По-нашему» («Мер дзевов») зарегистрировали в Армении партию под названием «Сильная Армения». Партия зарегистрирована по адресу улица Терьяна, 69 в Ереване.
Согласно данным электронного реестра, партию «Сильная Армения» зарегистрировали Алексан Алексанян, Ашот Фарсян и Лена Матевосян. Все они являются членами этого движения.
Пресс-секретарь движения Марианна Каграманян сообщила СМИ, что у возглавляемого Самвелом Карапетяном народного движения «По-нашему» повестка осуществления в Армении реальных и качественных реформ.
«Добиться этих изменений можно посредством представления политической заявки и активного участия в политических процессах. Организационная работа силы во главе с Самвелом Карапетяном находится на завершающей стадии. В ближайшее время политическая сила выступит с четкой повесткой и представит свое видение развития Армении», – отметила она.