100 անուն լայն սպառման դեղամիջոց էժանանալու է. «Մեր Ձևով» շարժում
«Նույն դեղը Վաստանում ավելի էժան է, քան Հայաստանում։ Սա փաստ է, ոչ թե կարծիք։ Դեղերի գների 20 և ավելի տոկոս էժանացումը Սամվել Կարապետյանի 5 տնտեսական քայլերից 3-րդն է, որն ազդելու է նախ և առաջ բնակչության լայն հատվածի վրա»,- նշում է «Մեր ձևով» շարժման մամուլի խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը։
Նրա ներկայացմամբ, 100 անուն լայն սպառման դեղերի գներ նվազելու են, ինչը թեթևացնելու է թոշակառուների և քրոնիկ հիվանդների բեռը. «Նրանք այլևս ստիպված չեն լինելու կանգնել «հա՞ց, թե՞ դեղ» ընտրության առջև»։
«Եթե սա հնարավոր է Վրաստանում, մենք պարտավոր ենք անել նաև ուժեղ Հայաստանում»,- ասում է Մ. Ղահրամանյանը։

Движение «По-нашему» обещает снизить цены на 100 наименований лекарств широкого потребления
«Одни и те же лекарства в Грузии дешевле, чем в Армении. Это факт, а не мнение. Снижение цен на лекарства на 20% и более – третий из пяти экономических шагов Самвела Карапетяна, который, в первую очередь, затронет широкие слои населения», – заявила в прямом эфире на своей странице в Facebook пресс-секретарь движения «По-нашему» Марианна Каграманян.
По ее словам, цены на 100 наименований лекарств широкого потребления снизятся, что облегчит бремя для пенсионеров и людей с хроническими заболеваниями.
«Им больше не придется выбирать – «хлеб или лекарство»? Если это возможно в Грузии, то мы просто обязаны сделать это и в сильной Армении», – заявила Каграманян.
Напомним, ранее были представлены подробности экономической программы «5 шагов Самвела Карапетяна к сильной Армении»: