Հակաբիոտիկ դեղերը հարևան Վրաստանում էականորեն էժան են. Նարեկ Կարապետյանի փորձնական գնումը
«Մեր Ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը դեղատնից  երեք հակաբիոտիկ գնեց ու դրանց օրինակով ցույց տվեց, որ Հայաստանում դրանցից յուրաքանչյուրը վաճառվում են 1000-1200 դրամով թանկ, քան հարևան Վրաստանում է։
Օրինակ, Հայաստանում հակաբիոտիկ «ազիմակ» դեղամիջոցն արժե 2500 դրամ, իսկ Վրաստանում՝ 1500 դրամ, նույն շարքից «Աուգմենտին» դեղամիջոցն արժե 4900 դրամ, Վրաստանում՝ 3700 դրամ։
«Գիտե՞ք՝ ինչն է տարբերությունը։ Ոչ թե դեղատներն են թանկ վաճառում, այլ դեղատները թանկ են ստանում, քանի որ պետությունը չի վարում դեղերի գների նվազեցման քաղաքականություն, ինչպես անում է Վրաստանը»,-ասաց Կարապետյանը։
Նա հիշեցրեց, որ Սամվել Կարապետյանի՝ դեպի ուժեղ Հայաստան տանող 5 տնտեսական քայլերից մեկն էլ վերաբերում է դեղերի էժանացմանը։

Нарек Карапетян сравнил цены на антибиотики в Армении и Грузии
Координатор движения «Мер Дзевов» («По-нашему») Нарек Карапетян приобрел в аптеке три антибиотика и на их примере показал, что в Армении каждый из них продается на 1000-1200 драмов дороже, чем в соседней Грузии.
В частности, в Армении антибиотик «Азимак» стоит 2500 драмов, тогда как в Грузии – 1500 драмов; препарат той же категории «Аугментин» в Армении стоит 4900 драмов, а в Грузии – 3700 драмов.
«Знаете, в чем разница? Не аптеки продают дороже – аптеки сами закупают дороже, поскольку государство не проводит политику снижения цен на лекарства, как это делает Грузия», – отметил Нарек Карапетян.
Он также напомнил, что один из пяти экономических шагов к сильной Армении, предложенных предпринимателем и меценатом, председателем партии «Сильная Армения» Самвелом Карапетяном, касается снижения цен на лекарства.