ԱՄՆ-ում տղամարդը դшնшկով հարձակվել է մարդկանց վրա. կան զոհեր
Երեքշաբթի օրը Վաշինգտոն նահանգում անհայտ տղամարդը դանակով հարձակվել է մարդկանց վրա, որի հետևանքով զոհվել է հինգ մարդ, այդ թվում՝ հարձակվողը։ Այդ մասին ասվում է Փիրս շրջանի ոստիկանության կայքում տեղադրված մամուլի հաղորդագրության։
Հաղորդագրության համաձայն՝ միջադեպը տեղի է ունեցել փետրվարի 24-ի առավոտյան։ Ոստիկանությունը ժամանել են այն հասցեն, որտեղ եկել էր 32-ամյա տղամարդը՝ խախտելով դատարանի կողմից տրված շփումներից զերծ մնալու հրամանը։ Սակայն, ոստիկանությունը հաստատել է, որ հրամանն անվավեր է, քանի որ այն մինչ այդ չէր հանձնվել հարձակվողին։
«Մի քանի վկաներ տեղական ժամանակով ժամը 9:30-ին (Երևանի ժամանակով ժամը 18:30-ին) հայտնել են, որ մի տղամարդ տան դիմաց մարդկանց է դանակահարում»,-նշվում է կայքում։
Մամուլի հաղորդագրության մեջ պարզաբանվում է, որ ոստիկանությունը կրակ է բացել հարձակվողի վրա՝ սպանելով նրան։ Չորս մարդ, այդ թվում՝ հարձակվողը, մահացել են դեպքի վայրում, իսկ մեկը՝ հիվանդանոցում։

Authorities are investigating after five people were killed Tuesday in a violent stabbing in the middle of a street in Washington state, Fox News reported.
The Pierce County Sheriff’s Office (PCSO) confirmed four adult victims were killed in Purdy, along with a 32-year-old male suspect who has not been publicly identified, FOX 13 Seattle reported.
Three of the victims died at the scene, and a fourth was pronounced dead at the hospital, the outlet reported.
The suspect was shot by responding deputies and pronounced dead at the scene.
Officials said the incident unfolded just after 8:45 a.m., when the sheriff's office was called about a man entering a Purdy home in violation of a no-contact order.
Deputies were on the way to serve the order when multiple witnesses reported a man was "stabbing people" outside the house at about 9:30 a.m., according to the outlet.