Մարդիկ 8 տարի իշխանություն են, բայց էլի նախկիններն են մեղավոր, մի հատ պայմանագիր չեն բաշարել վերափոխել. Արթուր Խաչատրյան
11:06 03/03/2026
«Մարդիկ 8 տարի իշխանություն են, բայց էլի նախկիններն են մեղավոր, 8 տարում մի հատ պայմանագիր չեն բաշարել վերափոխել։ Բա ՀԷՑ-ի պայմանագիրը ո՞նց եք փոխում»,- Ազգային ժողովում նիստի ժամանակ ջրանջատումների մասին հարցերի քննարկման ժամանակ ասաց  ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը՝ դիմելով ՔՊ-ականներին և տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության ջրային կոմիտեի նախագահ Արամազդ Ղալամքարյանին։
Նա նշեց, որ հարց են տալիս՝ կորուստներն ինչքա՞ն են կազմում, ասում են՝ «դե ջրամատակարարումն ավելացրել ենք»։
«Պարզ բան եմ ասում՝ երրորդային ցանցում կորուստները ո՞նց եք չափում։ Ավելացրել եք, կարող է այդ տարի անձրև է շատ եղել։ Այս պայմաններում 45 միլիոն ծախսում եք... Աստված գիտի՝ ինչի վրա եք ծախսում, բայց հաստատ ոչ ջրամբարներ ու ջրանցնքներ կառուցելու վրա»,- ասաց Ա.Խաչատրյանը։

Артур Хачатрян: Люди 8 лет находятся у власти, но во всем все равно виноваты «бывшие»
Люди 8 лет находятся у власти, но во всем все равно виноваты «бывшие». Об этом на заседании Национального Собрания 3 марта во время обсуждения проекта ратификации кредитного соглашения «Проект улучшения водоснабжения и ирригации Армении: Фаза 1» между Республикой Армения и Международным банком реконструкции и развития заявил депутат от оппозиционной фракции «Армения» Артур Хачатрян.
Обращаясь к депутатам от правящей фракции «Гражданский договор» и председателю Водного комитета Арамазду Галамкаряну, он указал:
«За 8 лет не смогли изменить один договор. А как вы тогда меняете договор по ЗАО «Электрические сети Армении»?»
По его словам, когда представителям действующей власти задают вопрос о том, сколько составляют потери воды, те отвечают, что увеличили водоснабжение.
«Простая вещь: как вы измеряете потери в третичной сети? Мол, увеличили водоснабжение... Может, много осадков выпало. В этих условиях вы решили потратить 45 миллионов. Бог знает, на что вы тратите все эти средства, но точно не на строительство водохранилищ и каналов», – добавил Хачатрян.