Միրզոյանի հայտարարությունը բացարձակ և անարդար ցինիզմ է ՀՀ քաղաքացիների նկատմամբ. Սամսոնյան
«ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի կողմից ԱԺ ամբիոնից արված այն հայտարարությունը, թե «մի ամիս Շրի Լանկայում սելֆի անողը փող ունի և կարող է հետ գալ ինքնուրույն Հայաատան» բացարձակ և անարդար ցինիզմ է ՀՀ քաղաքացիների նկատմամբ:
Սա չեմ ասում որպես քաղաքական գործիչ: Սա ասում եմ, որպես զբոսաշրջային ոլորտում գործարարությամբ զբաղվող մարդ»,-գրում է ԱԺ նախկին պատգամավոր Անի Սամսոնյանը։
«Եթե մարդ մեկնում է Թաիլանդ, Շրի Լանկա կամ այլ էկզոտիկ գոտիներ, դա չի նշանակում, որ նա փողատեր է կամ մեծահարուստ: Այդ մարդիկ միջին և մի քիչ բարձր աշխատավարձ ստացողներն են, ովքեր մեկ տարի և ավել գումար են կուտակում, որպեսզի իրենց թույլ տան կյանքում մեկ անգամ վայելել այդ երկրները և այո`անել բազմաթիվ սելֆիներ: Եվ նրանք ճամփորդության են մեկնում ամեն կոպեկը հաշվելով:
Կամ ինչ կապ ունի թե ՀՀ քաղաքացին ինչքան փող ունի նրան պաշտպանելու կամ նրա անվտանգությունը ապահովելու համար: Դա ինչ ցենզ է սահմանված:
Այ, որ պաշտոնյաների պես միլիոնավոր դրամների պարգևավճար ստանային, միգուցե «հայրենի կառավարության» օգնությանը դիմելու կարիք էլ չլիներ»։

Ани Самсонян: Заявление Мирзояна – абсолютный цинизм по отношению к гражданам РА
Бывший депутат НС Армении Ани Самсонян прокомментировала заявление министра иностранных дел Арарата Мирзояна с трибуны парламента о том, что «у делающего месяц селфи на Шри-Ланке есть деньги, и он может самостоятельно вернуться в Армению».
По ее словам, это абсолютный и несправедливый цинизм по отношению к гражданам РА.
«Я говорю это не как политический деятель, а как человек, занимающийся бизнесом в туристической сфере», – написала Самсонян.
«Если человек едет в Таиланд, Шри-Ланку или другие экзотические страны, это не означает, что он богатый или миллионер. Это люди со средним и чуть выше среднего доходом, которые копят деньги целый год и больше, чтобы позволить себе хотя бы раз в жизни посетить эти страны и, да, сделать множество селфи. В ходе путешествия они тщательно планируют каждую копейку».
«Или какая разница, сколько у гражданина Армении денег, когда речь идет о его защите и обеспечении безопасности? Что за ценз такой? Если бы они получали премии на миллионы драмов, как должностные лица, возможно, и не было бы необходимости обращаться за помощью к «родному правительству»», – подчеркнула она.