Առաջիկա օրերին նախատեսված է ՀՀ 21 քաղաքացու վերադարձ Թաիլանդից
Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակի հետևանքով տարանցիկ թռիչքների չեղարկման պայմաններում ՉԺՀ-ում ՀՀ դեսպանությունն այս ընթացքում կապ է պահպանել զբոսաշրջային նպատակով Թաիլանդում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների հետ` նրանց ցուցաբերելով աջակցության վիզաների երկարացման և դեպի Հայաստան վերադարձին առնչվող հարցերում։ ՀՀ ԱԳՆ հաղորդմամբ, չվերթների չեղարկումից ի վեր ՀՀ դեսպանության և Բանգկոկում ՀՀ պատվավոր հյուպատոսի գրասենյակի հետ կապ է հաստատել 93 ՀՀ քաղաքացի, որոնցից 42-ն արդեն վերադարձել է Հայաստան։
Չինաստանում ՀՀ դեսպանությունը վրացական ավիաընկերության կողմից իրականացված Բանգկոկ–Թբիլիսի չարտերային չվերթի վերաբերյալ տեղեկատվությունը տրամադրել է ՀՀ քաղաքացիներին, և ավիաընկերության ներկայացուցիչների հետ մշտական կապի միջոցով աջակցել է տոմսերի ամրագրման գործընթացին:
Նշված թռիչքով մարտի 12-ին Թբիլիսի է ժամանել 18 ՀՀ քաղաքացի, ում օդանավակայանում դիմավորել է Վրաստանում ՀՀ դեսպանության դիվանագետը, և բոլոր ցանկացողները դեսպանության կողմից տրամադրված անվճար ավտոբուսով վերադարձել են Հայաստան։

21 Armenian citizens to return from Thailand amid flight disruptions
The Armenian Foreign Ministry has announced that 21 citizens stranded in Thailand are expected to return home in the coming days, following cancellations of transit flights caused by instability in the Middle East.
Since the disruptions began, Armenia’s Embassy in China and the Honorary Consulate in Bangkok have maintained contact with 93 Armenian nationals in Thailand. Of those, 42 have already returned.
On March 12, 18 citizens flew from Bangkok to Tbilisi on a Georgian airline charter flight, arranged with the support of the Armenian Embassy in Beijing. They were met at Tbilisi airport by Armenian diplomats, and those wishing to continue to Yerevan were provided free transport.
The Foreign Ministry confirmed that arrangements are underway for the remaining 21 citizens to travel back to Armenia in the coming days.